Sprzeglo!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 22:35

jhosef pisze:lazioforever, tak ale chce Ci się zasuwać do PL z kończącym się sprzęgłem? To dość rysykowne, choć ja zrobiłem 3 tysiące od pierwszych objawów do wymiany to w taką podróz bym się nie wybrał. Zwłaszcza jak przyjdzie jechać przez tereny górzyste to możesz się pod górę nie wciągnąć.
no ale samochod jedzie nawet pod gorke!!!!
bez zadnych problemow!!!pod duze gorki podjezdza!
rusza bez dodawania gazu tylko potem cos sie dzieje
chcialbym miec pewnosc 100 procent ze to sprzeglo..
dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lip 07, 2010 22:48

no ale samochod jedzie nawet pod gorke!!!!
bez zadnych problemow!!!pod duze gorki podjezdza!
rusza bez dodawania gazu tylko potem cos sie dzieje
chcialbym miec pewnosc 100 procent ze to sprzeglo..
dzieki za odpowiedzi
Tylko z Italii kawałek masz. U mnie zaczęło się od pojedyńcztch uślizgów na 4-5 biegu. Dosłownie pojedyńczych na kilka dni. Po 3 tygodniach jechałem do domu 300 km w jedną stronę to już z wyprzedzaniem były problemy. Jak jechałem drugi raz po około 3000 km to już jazda była emerycka, praktycznie bez wyprzedzania, po mieście od 3 biegu i 2000 obrotów wskazówka popylała do góry jak wściekła.

Ja nie widzę innej opcji jak kończące się sprzęgło lub zaolejone, kończący się docisk. Tu nie wchodzi w drogę zawieszanie się linki itp, masz sterowanie siłownikiem hydraulicznym a w takim przypadku nie widziałem aby źle wysprzęglało. Chyba że mało jeszcze wiem...

Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie.
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 22:48 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr lip 07, 2010 22:49

greg pisze:a powiedz co jest zdrowe dla silnika - odpalać zimny - nie jest zdrowo - gasić gorąco - też nie jest zdrowo, grzać na luzie- niedobrze, grzać na obciążeniu - też nie bardzo - jakbym tak patrzył ciągle co jest zdrowo to chyba bym miał tylko resorowce a nie samochody. Aha i jeszcze jedno - pierwszego golfa - robiłem wszystko żeby było dla niego zdrowo - to go ukradli na części
Greg zgadza się te wszystkie rzeczy które wymieniłeś nie są zdrowe, ale tego nie unikniesz. Pamiętajmy o jednym samochód jest dla nas a nie my dla samochodu, ale to nie znaczy że mamy go psuć. Tyle odemnie.

lazioforever, Jak Ci się uślizguje na 5 biegu przy duzym bucie to masz sprzegło do roboty. Pewnie jeszcze śmierdzi przy okazji.
Jeżeli chcesz jeszcze troche z tym pojezdzić to delikatnie przyśpieszaj, ale wymiana i tak jest nieunikniona, kwestia czasu.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 23:27

marcin999 pisze:
greg pisze:a powiedz co jest zdrowe dla silnika - odpalać zimny - nie jest zdrowo - gasić gorąco - też nie jest zdrowo, grzać na luzie- niedobrze, grzać na obciążeniu - też nie bardzo - jakbym tak patrzył ciągle co jest zdrowo to chyba bym miał tylko resorowce a nie samochody. Aha i jeszcze jedno - pierwszego golfa - robiłem wszystko żeby było dla niego zdrowo - to go ukradli na części
Greg zgadza się te wszystkie rzeczy które wymieniłeś nie są zdrowe, ale tego nie unikniesz. Pamiętajmy o jednym samochód jest dla nas a nie my dla samochodu, ale to nie znaczy że mamy go psuć. Tyle odemnie.

lazioforever, Jak Ci się uślizguje na 5 biegu przy duzym bucie to masz sprzegło do roboty. Pewnie jeszcze śmierdzi przy okazji.
Jeżeli chcesz jeszcze troche z tym pojezdzić to delikatnie przyśpieszaj, ale wymiana i tak jest nieunikniona, kwestia czasu.
jutro sprawdze na 5 biegu
dam znac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości