MK3 centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » sob sty 21, 2006 18:23

Marihuana Man pisze:
mozna otworzyc drzwi(z centralnym zamkiem) od kluczykiem, jak akumulatora nie ma ?
bo mi sie tylko kluczyk wygina i wogole nie chce sie krecic...
Właśnie, że nie da rady... też to przechodziłem...
a jak sobie w koncu poradziles?

ja mam taki pomysl co by samochod troche podniesc lewarkiem, wejsc pod auto i podlaczyc za pomoca kabli akumulator - wydaje mi sie ze do klemy + moglym sie dostac, do klemy minus napewno bym sie nie dostal, ale podlaczylbym po prostu pod silnik. jak myslicie da rade??

pozdro!!

ps. ile powinno byc elektrolitu w akumulatorze, tylko tyle co by blaszki zakrylo ??
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2006 18:31 przez Forester, łącznie zmieniany 1 raz.


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob sty 21, 2006 18:29

U mnie jest tak że otwieram odrazu wszystkie drzwi a jak dłużej przytrzymam to otwierają się szyby i odwrotnie jak zamykam zamek to i szyby się domykają. Nie słyszałem o tym aby można było otworzyć jedne drzwi , ciekawe.

[ Dodano: Sob Sty 21, 2006 17:32 ]
Chyba tyle co napisałeś . Przynajmniej ja tak sprawdzam ale może się myle. :satan:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sty 21, 2006 19:59

Forester pisze:ja mam taki pomysl co by samochod troche podniesc lewarkiem, wejsc pod auto i podlaczyc za pomoca kabli akumulator
No tak sobie poradziłem...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz sty 22, 2006 18:25

Marihuana Man pisze:
Forester pisze:ja mam taki pomysl co by samochod troche podniesc lewarkiem, wejsc pod auto i podlaczyc za pomoca kabli akumulator
No tak sobie poradziłem...
dzisiaj poszedlem z lewarkiem do samochodu...d0brze ze sprawdzilem... udal osie otworzyc drzwi z kluczyka :okej: , leciutko bez zadnych problemow - oczywiscie kazde drzwi oddzielnie, poprzednio (bez aku) nawet nie moglem zamknac od wewnatrz (ryglami) - jakby byly zablokowane... dziwne :kac:
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 22, 2006 18:49

twardy pisze: Nie słyszałem o tym aby można było otworzyć jedne drzwi , ciekawe.
sam dzisiaj pogrzebałem po etosie i wygląda na to że nie da się jednych, bo tylko jedna rurka z pompki wychodzi. Ale niektórzy tu pisali co innego, że to się programuje. Jutro mimo z mrozu obejrzę z ciekawości. pompki w swoich autach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:20
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Lu » pn lut 13, 2006 21:05

Witam serdecznie,
co do "podwójnego otwierania" drzwi kierowcy:
W moim Golfie mkIII 5drzwi jest centralny zamek pneumatyczny(fabryczny), w drzwiach do centralki dochodzą dwie wiązki kabli, jedna szeroka, jedna wąska. Jesli obie są podłączone to zamek zachowuje się tak, że po przekręceniu kluczyka otwierają sie drzwi kierowcy, po drugim przekręceniu otwierają się pozostałe drzwi, bagażnik i wlew paliwa.
Jezeli wypnę tą wąską wiązke kabli to po przekręceniu kluczyka otworzą się wszystkie drzwi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 13, 2006 21:47

Lu pisze:po drugim przekręceniu otwierają się pozostałe drzwi
Drugim przekreceniu tzn przekreceniu do konca (o 90 a nie o 45 stopni) czy prekreceniu o 45st, cofnieciu i ponownym przekreceniu o 45st?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 13, 2006 22:05

Lu pisze: w drzwiach do centralki dochodzą dwie wiązk
Ciekawe, muszę to u siebie obejrzeć. Ale co nazywasz centralką w dzrwiach? Chodzi ci o zamek z dochodzącymi do włączników wiązkami?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:20
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Lu » pn lut 13, 2006 22:23

Do Inek01: przekrecenie o 45 stopni, cofniecie, przekrecenie o 45 stopni

Do Paweł Marek: W drzwiach mam takie "białe prostąkąty", do nich dochodzą wiązki,
najprawdopodobniej jest to mechanizm zamka :)
być moze niewłaściwie użyłęm słowa "centralka"



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 13, 2006 22:30

Dzieki za info Lu :pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 13, 2006 22:34

A działa ci domykanie szyb albo dachu (jeśli je masz) po przekręceniu kluczyka w drzwiach przy wyciągniętej tej kostce?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn lut 13, 2006 22:43

Lu pisze:Witam serdecznie,
co do "podwójnego otwierania" drzwi kierowcy:
W moim Golfie mkIII 5drzwi jest centralny zamek pneumatyczny(fabryczny), w drzwiach do centralki dochodzą dwie wiązki kabli, jedna szeroka, jedna wąska. Jesli obie są podłączone to zamek zachowuje się tak, że po przekręceniu kluczyka otwierają sie drzwi kierowcy, po drugim przekręceniu otwierają się pozostałe drzwi, bagażnik i wlew paliwa.
Jezeli wypnę tą wąską wiązke kabli to po przekręceniu kluczyka otworzą się wszystkie drzwi.
Pozdrawiam
A z którego roku masz auto?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:20
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Lu » pn lut 13, 2006 23:07

Do Paweł Marek: bez wzgledu na to czy podpieta jest ta wąska wiązka czy nie, domykanie szyberdachu dziala przy przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamykania.

Do Marihuana Man: 92/93

Poza tym drzwi prawe zachowują się dokladnie tak samo ("podwojne otwieranie" przy wpietych wiązkach), ale co ciekawe jak otwieram lub zamykam auto z prawej strony to na central nie reagują lewe przednie drzwi.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn lut 13, 2006 23:25

Lu pisze:Do Marihuana Man: 92/93
To du_pa... Sprawdziłem w etce... U mnie jest zupełnie inna wiązka przewodów wspólna z immo i orginalna insatalacją alarmową...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości