czas golfa zaczac rzekla rdza do rdzy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw cze 17, 2010 22:59

Zimny Chirurg, Prosze kolego nie obrażać mego GOFERA -SDI 98 r ani gramika wiewiórki, wiec prosze bardzo BEZ ALUZJI .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw cze 17, 2010 23:45

Pepsi77 pisze:ale z drugiej strony ocynk sie utlenia i rdzewieje po jakims czasie ;p
Korozja ocynku jest jednym z powodów jego stosowania. Ocynk poprzez pokrycie się warstwą swojego tlenku zatrzymuję własną korozję.



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » pt cze 18, 2010 07:52

Zimny Chirurg pisze:W polsce walą solą bo to najtaniej.
Gdy byłem zimą we Francji biał nalot od soli był aż do wysokości szyb, w Niemczech tylko błotniki i pod listwami, a w Polsce auto tylko było uwalone od błota. :bigok:
Czyli tak chyba aż dużo jej nie walą :D
Ostatnio zmieniony pt cze 18, 2010 07:53 przez kris, łącznie zmieniany 1 raz.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: borek » pt cze 18, 2010 14:56

Mój Golf z 12.2000r niestety ale tez już łapie rdzewki. Pod uszczelką od wewnetrznej stronie drzwi. I w rogu przy szybie na tylnej klapie :( a co najważniejsze te elementy nigdy nie byly dotyne przez blacharza. Ale u kumpla w passacie 2003r rudy łapał nad szybą. Wiec mysle ze odpryski,woda i zima robią swoje...



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pt cze 18, 2010 16:54

Jest kilka powodów łapania rdzy nawet na ocynkowanej blasze, powody te powstają podczas ocynku(zły proces ocynkowania) oraz w czasie formowania blachy tj. w czasie dalszej produkcji przed lakierowaniem.
Ocynk sam w sobie nie rdzewieje, ale jeśli arkusz blachy w czasie procesu technologicznego zostanie uszkodzony mechanicznie(przetarcia, zarysowania powłoki ocynku), nie ma możliwości ponownego ocynkowania blachy, gdyż wiąże się to z nierównomiernym nałożeniem powłoki ocynku a to z kolei prowadzi do skaz na lakierze, auto równie dobrze mogło być uszkodzone podczas montażu podzespołów w karoserii, np. operator klucza elektrodynamometrycznego w chwili nieuwagi nie utrzymał klucza, który zjechał na karoserię podczas montażu silnika wycieraczek, klucz uszkodził lakier i blachę, mechanicy produkcji zalakierowali wadę i auto poszło do klienta. (Takie szopki działy się w OPLU w Gliwicach-wiem bo tam pracowałem w kontroli jakości).
Ostatnio zmieniony pt cze 18, 2010 16:57 przez reanimat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Post autor: skaktus » pt cze 18, 2010 17:31

Sąsiad ma G4 kombiaka. Rocznika nie znam. Ma zardzewiałe tylne nadkola oraz progi. Jak na ocynk paranoja...

Drugi sąsiad ma audi 80 po puknięciu w słup. Od paru lat ocynk bez farby się utrzymuje w stanie ideał.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pt cze 18, 2010 17:43

No ja mówie tylko co może być najczęstszą przyczyną z pordzewiałymi elementami na dość młodej blasze



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt cze 18, 2010 18:30

No ocynk niby jest, ale mi się wydaje ze coś z nim jest nie tak... bo z ciekawości przyglądam się golfom i b5 i widzę że często można spotkać takie w których ruda wychodzi. Dla porównania napiszę, że moja bratowa ma Cinquecento z 94 czy 95. Kiedyś na maskę spadł kawałek metalu, zrobił odprysk około1x1cm i wgniot, nie było to niczym zakonserwowane i jest tak już koło 10 lat i nie widać w tym miejscu rudej... więc na tej podstawie sądzę, że VW nie popisał się z tymi blachami. Nie wiem jak to było w Cinquecento z ocynkiem chyba te po 95 miały. Jednak to nie zmienia faktu i przyszłe auto będzie też ze "stajni" VW.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt cze 18, 2010 23:07

12 lat gwarancji dotyczy korozji perforacyjnej a nie powierzchownej która zaczyna sie z małego obicia np. od wewnętrznej stronie nadkola i idzie po lakierem nawet w ocynku



marikak97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 10, 2010 13:21
Lokalizacja: okolice 100licy

Post autor: marikak97 » sob cze 19, 2010 09:28

zobacz jeszcze tylna klape tuz pod klamka do otwierania bagaznika jestm taka mala dziurka odplywowa tam tez pojawia sie RDZA...........



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 480 gości