Golf słabo wkręca się na obroty, chodzi jak traktor

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt cze 11, 2010 18:53

mocno pociągnij

[ Dodano: 11 Cze 2010 18:55 ]
zależny jaki masz rodzaj aparatu zapłonowego czy Bosch czy Valeo najlepiej będzie jak wyjmiesz to i pójdziesz do sklepu motoryzacyjnego i sprzedawca Ci dobierze


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

cactoos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 09, 2010 12:41
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: cactoos1 » pt cze 11, 2010 19:06

serdeczne dzieki



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt cze 11, 2010 19:10

jakby coś to pisz, będę próbował pomóc :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

cactoos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 09, 2010 12:41
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: cactoos1 » śr cze 16, 2010 19:10

Powoli tracę nerwy do tego auta :grrr:

Palec nowy, kopułka nowa, świece mają miesiąc, kable teraz założyłem nowe a on dalej tak nierówno chodzi jak nierówno chodził. Zauważyłem że jak zdejmę kabel z drugiego cylindra to na wolnych obrotach niema zbytniej różnicy, jak podwyższę obroty na jakieś 2 tys to mooooże minimalnie ale to minimalnie gorzej pracuje niż na podłączonym kablu.

I pytanie co teraz - podmieniać wtryski cylindrami i obserwować na którym nie będzie działał, kupić preparat do czyszczenia wtrysków i liczyć na łut szczęścia czy może jeszcze coś zrobić ? Dodam że 2 dni temu samemu z siebie mu się poprawiło i cały dzień jeździł tak jak należy, potem od nowa stary scenariusz :grrr:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr cze 16, 2010 19:17

a jak wygląda świeca na 2 cylindrze? Ma iskrę??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

cactoos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 09, 2010 12:41
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: cactoos1 » śr cze 16, 2010 19:23

aha - jak zdjąłem fajkę z tego cylindra to była ciepła więc iskra do tego momentu chyba dochodzi.

[ Dodano: 16 Cze 2010 19:24 ]
Tak, ma iskrę. Trochę czarnego nagaru, jest sucha.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr cze 16, 2010 19:31

wiesz co najlepiej będzie jak wykręcisz świece, zrobisz tak aby obudową/gwintem dotykały silnika (masy) powkładasz je w fajki a drugi ktoś będzie kręcił silnikiem, wtedy zobaczysz czy jest iskra czy jej nie ma, jak fajka gorąca to znak ze przeskakuje w niej iskra czyli fajka ma przebicie i to może psuć całą sprawę

[ Dodano: 16 Cze 2010 19:32 ]
chyba, że nagrzała się od silnika... i nie dotykaj świec jak będziesz sprawdzał iskrę bo Cię trzepnie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hard87 » śr cze 16, 2010 20:02

rysiektr, i nie dotykaj świec jak będziesz sprawdzał iskrę bo Cię trzepnie to tylko 12V :P, ale masz racje tak można sprawdzić świece, ale jak kolega pisze że wymienial je, to mogły by sie juz zjarać, jak u ciebie wyglada sprawa z uszczelka pod glowica?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr cze 16, 2010 20:13

hard87 pisze:ale jak kolega pisze że wymienial je, to mogły by sie juz zjarać
wiesz różnie to bywa... jest świeca i świeca... miałem przypadki, że gdy wyciągnąłeś świecę to iskra była a gdy wkręciłeś to nie wiem pod wpływem ciśnienia czy czegoś... iskry nie było/albo było przebicie - nie działała... dlatego lepiej to sprawdzić... cactoos1, możesz też zamienić świece miejscami albo kable przełożyć i sprawdzić czy jest tak samo... uszczelka pod głowicą... wyszłoby gdybyś cactoos1, sprawdził ciśnienie spręzania, mogą też być zawory wypalone

[ Dodano: 16 Cze 2010 20:17 ]
a z drugiej strony kolega twierdzi ze czasami jest ok a uszczelka pod głowicą lub zawory raczej same się nie naprawiają dlatego bardziej byłbym za tym, że coś jest nie tak po stronie układu zapłonowego ewentualnie paliwowego, VAGa podłączałeś??

[ Dodano: 16 Cze 2010 20:18 ]
hard87 pisze:to tylko 12V :P
na świecy jest troszkę więcej... a nawet boli


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hard87 » śr cze 16, 2010 20:21

cactoos1, a jak cis ie sprawuje w czasie jazdy szarpie ci? normlanie przyspiesza czy ta nie równa praca to tylko na jałowym biegu



cactoos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 09, 2010 12:41
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: cactoos1 » śr cze 16, 2010 21:43

Panowie, świeczki miesięczne NGK 3 elektrodowe, miesięczne ale ale sprawdzę tylko jutro (i wtedy dodam jakieś punkty za pomoc :grin: ).

Płynu nie przybywa, nie pływają w nim żadne plamki oleju, oleju też nie przybywa, silnik nie kopci, temperatura szybko rośnie i trzyma zawsze 90 stopni więc myślę że uszczelka ok. Bardziej bym się bał o pierścienie bo mi bierze jakieś 2-3 litry oleju na 15 tys km ale tak jak mówię, ostatnio cały dzień działał jak powinien, czasem zdarzy się też że ma jakiś przebłysk i parę chwil popracuje równo więc też mi się wydaje że coś po stronie zapłonu.


Ogólnie silnik na wolnych obrotach wydaje się nawet że silnik pracuje ok, tylko trzęsie nim trochę bardziej niż zwykle a przy wydechu jest wydech jak z traktora (jak na filmiku), od jakiegoś 1200 - 2300 rmp słychać wyraźną nierówną pracę i czuć nie tyle szarpanie co drgania przenoszone na budę. Koło 3000 rmp już te drgania prawie zanikają a to takie "szatkowanie" silnika występuje ale już o wiele mniej.


Co do trzepnięcia 12 V - ze mnie kawał chłopa, raz mnie trzepły kable jak miały przebicie to dotykałem potem ich parę razy żeby stwierdzić czy są do wymiany :)


Jutro zajmę się tym co sugerujecie i zdam relację



jacolowawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacolowawa » śr cze 16, 2010 22:17

Witam
Mam prośbe czy może ktoś mi napisać czy w golfie posiadam filtr cząsteczek stałych (spalania)
golf v 2004r 1,9tdi



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr cze 16, 2010 23:03

zmierz kompresję i będzie wiadomo co go boli


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

cactoos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 09, 2010 12:41
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: cactoos1 » czw cze 17, 2010 18:02

A więc tak...

Dzisiaj po przejechaniu +/- 100 km wykręciłem świece. Ta z drugiego cylindra była mokra, wszystkie świece mają iskrę. Podmieniałem świece cylindrami i kable - przepinałem z 3 na 4 cylinder na świecach i na kopułce, podmieniałem nowe kable ze starymi) ale ciągle silnik nie zmieniał swojej pracy bez względu na konfigurację podczas gdy odpinałem fajkę z drugiego cylindra.

Także co teraz - podmienić wtryski cylindrami (w najbliższym czasie nie mam dostępu do VAGa ani możliwości zmierzenia ciśnienia sprężania więc wolałbym na piechotę :bajer: ) ?


Sam silnik pracuje tak

http://w324.wrzuta.pl/film/9YWdqiRVtP1/mvi_0225


Dodatkowo zauważyłem że stary palec nie miał żadnego luzu gdy go ściągałem, nakładając nowy, trochę się jednak może przemieszczać kątowo. Myślałem że podczas pracy się jakoś to bardziej nabije na ten trzpień ale dzisiaj sprawdziłem i jest to samo, widoczne tutaj:

http://w568.wrzuta.pl/film/2BA1DSweZgv/mvi_0224


Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie - na pozostałych 3 garach pracuje ok bo świece mają książkowy lekko popielaty kolor, palec dobierali w sklepie wg katalogu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości