[MKII] Woda w samochodzie :( Nie kasować - do moderatorów!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » ndz maja 23, 2010 13:43

Wczoraj odkręciłem błotnik od strony kierowcy ale bez odciagania go od warstwy antykorozyjnej bo bardzo mocno był po prostu przyklejony, chyba zrobię to dziś opalarką, ale najpierw folia do sprawdzenia i od strony pasażera ponad dmuchawą widziałem wilgotne-ciemne wygłuszenie

[ Dodano: 23 Maj 2010 20:15 ]
Więc tak, miałem dziś czas na wybebeszenie pary drzwi i folia była praktycznie w 50% odklejona;/ wszystko zostało zaklejone silikonem itp. Jeśli na dniach nie wyschnie srodek i będzie się dalej pojawiać to ponownie odkręcę błotniki i zalepię biteksem/ masą uszczelniającą po prostu na amen i tyle, nie będzie prawa spływać.


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz maja 23, 2010 22:29

89neo, rozumiem że odkleiłeś folie wyczyściłeś starą taśmę i objechałeś dookoła silikonem w tych miejscach gdzie była stara taśma? bo ja niestety tak nie zrobiłem i klejenie poszło na marne rozbierałem chyba ze trzy razy


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz maja 23, 2010 22:42

Do przyklejenia jest najlepszy klej kontaktowy w spray-u. Ja dałem 20 zł. Trzyma jak oryginał, psikasz na drzwi, względnie na filię, czekasz i przyciskasz, trzyma pewnie, bardzo wygodne zastosowanie.



Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » ndz maja 23, 2010 22:44

Tzn jest tak, w tych "fragmentach" w których fabrycznie została przyklejona i faktycznie się trzyma tak jak należy nie ruszałem jej, ale cała reszta wyczyszczona i zaklejona, do jutra do południa powinno już praktycznie zaschnąć więc może sobie ściągnę jedną stronę i zobaczę jak "leży". Powiem coś jeszcze, w tych boczkach miałem w kieszonce zamykanej cukierki:P, złapała je wilgoć i wszystkie się roztopiły, a wcześniej w kieszeniach miałem 3 choinki Wunderbau'my i wszystkie trzy były po prostu bardzo wilgotne, może to jest sprawka tej folii, bo praktycznie te boczne kieszonki są wzdłuż całych drzwi co by tłumaczyło mokre dywaniki z przodu jak i z tyłu, a folia była odklejona u samej góry, przy łączeniu drzwi z ramą i do tego jeszcze na całej długości na dole, czyli praktycznie 3/4 folii odklejone;/


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz maja 23, 2010 22:49

89neo, tak jak pisałem, ta folia jest naprawdę ważna. Uszczelki okien nie są idealnie szczelnie i woda leje się do drzwi. Folia zabezpiecza przed przeciekaniem



Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » pn maja 24, 2010 18:45

Folia w drzwiach jest zrobiona na przysłowiowe Tip-Top, jak oryginał. Mimo zrobienia jej po dzisiejszym deszczu znów cieknie po ściankach wew w kabinie, na pewno nie jest to nagrzewnica, tylko te słynne otwory technologiczne, sprawa jest tego typu, po odkręceniu zderzaka i błotników nie do końca mogłem je ściągnąć ponieważ fabrycznie są zabezpieczone warstwą antykorozyjną w postaci plastelino-kleju ? W każdym razie pod kolor nadwozia a w środku jest białe bo kawałek oderwałem i nie chciałbym tego wszystkiego rozszczelniać i odginać bo będzie wyglądało na nieoryginalne i wogóle, więc kupię masę bitumiczną w tubie do zamontowania na pistolet która jest używana przy kładzeniu dachów taka czarna i bardzo dobrze uszczelniająca i po prostu końcówką pistoletową nawciskam tyle ile będzie trzeba, co sądzicie?


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: darekodz » pn maja 24, 2010 19:57

Mialem podobny problem - rozebralem prawie cale auto zanim okazalo sie w czym tkwi problem - uszczelka przedniej szyby - dodam ze szyba byla wymieniana. Woda sprytnie przeplywala srodkiem karoserii i kapala jak sie pozniej okazalo na bezpieczniki i pod dywaniki....facher maher podsylikonowal mi szybe i do dzis nie ma problemu.



Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » pn maja 24, 2010 20:15

Od środka przy krawędzi szyby i tapicerki jest suchutko podczas lania wody;/ sączy się po prawym i lewym boczku kabiny.


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

milsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 22, 2008 17:45
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: milsz » pn maja 24, 2010 22:11

miałem taki sam problem z wodą.w zimie to miałem lodowisko w aucie.przeszukałem forum,wszystko posprawdzałem i nadal nie wiedziałem skąd ta woda do momentu aż nie zajrzałem na skrzynkę bezpieczników,okazało się że jest cała mokra.pomyślałem że to musi być rant od uszczelki przedniej szyby.jak zmieniałem przednią szybę to okazało się że jest atakowany przez rudą z dwóch stron,po naprawie przestało ciec.



Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: Martin99 » pn maja 24, 2010 22:27

to i ja sie wypowiem o mojej wojnie z wodą w środku. przeszukałem wszystko w necie i wszystko po kolei przeglądałem i eliminowałem. spływy szybra uszczelki folie dzrwi otwory technologiczne az w koncu odkryłem ze jak zdjelem błotnik w moim przypadku lewy jakos na dole przy drzwiach zahaczylem srubokrętem i poszla kropelka wody. zaczelem zrywać oryginalne zabezpieczenia antykorozyjne i sie okazalo ze przez jakas luke w tymze zabezpieczeniu woda zrobila sobie trase gdzie przegniła blacha. zakonczylo sie na zerawniu do polowy zabezpieczenia wyczyszczenia blachy i zalepienia tego na nowo gruuuubą warstwą masy jakiejs kauczukowej uszczelniającej i problem został wyeliminowany. jedynym plusem tego było to że chyba wszystkie mozliwosci zostały wyeliminowane i w aucie było juz sucho i pachnąco :bigok:



Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » pn maja 24, 2010 22:35

Dokładnie, po prostu trzeba eliminować po kolei wszystkie newralgiczne punkty;p


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: Martin99 » pn maja 24, 2010 23:31

89neo, sprawdz tak jak mowie co masz pod tym zabezpieczeniem pod błotnikiem bo mnie to zszokowalo co bylo u mnie



Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 89neo » pn maja 24, 2010 23:42

Tylko właśnie nie chcę ruszać tego zabezpieczenia ;/ najpierw zrobię te otwory technologiczne a potem jeśli to okaże się niewystarczające to sprawdzę to co radzisz;)


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

3jj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 14:58
Lokalizacja: konin

Post autor: 3jj » wt cze 15, 2010 17:00

Witam! U mnie niestety też woda tylko, że po stronie pasażera. Jak patrzyłem to kapie z wentylatora więc sprawdziłem mocowanie tej kratki i nie było dwóch zawleczek zalożyłem jej i dookoła przeleciałem sylikonem. Pojechałem na myjke i woda znowu wdarła sie do środka. Co może być przyczyną ?? Może to, że plastki nad tą kratką jest popękany??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości