Obejmy na bak paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzzmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 12:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: krzzmc » śr kwie 14, 2010 14:03

Sorry że się tak wbijam w temat ale mam takie pytanie do tych obejm. Czym można je ładnie zakonserwować bo moje też wyglądają strasznie są zardzewiałe i wogóle. Wiadomo że trzeba je obczyścić a co dalej??


Krzzmc

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » śr kwie 14, 2010 14:48

krzzmc, miałem to samo u siebie, obejmy pordzewiałe.
Ale miałem konserwację podwozia robioną u kolegi Michaś_1977 i jestem bardzo zadowolony. Pierwsze to uzył Cortaninu żeby wytrawić rdzę z tych obejm, potem pomalował je podkładem i farbą. Poza tym robił mi kompletną konserwację podwozia.
Michaś_1977 wie co robi i robi to dokładnie (piaskowanie, czyszczenie rdzy, wytrawianie itp.) więc moge go polecić.



glowa_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:38
Lokalizacja: MRąGOWO

Post autor: glowa_87 » śr kwie 14, 2010 21:14

odnosnie tych obejm mozna je zakonserwowac smola czy smarem dokladnie nie powiem ale moj ojciec kiedys sobie wlasnie cale podwozie tak zakonserwowal zajebisa sprawa kupujesz w sklepie z czesciami do samochodow tzn bardziej z takimi lakierniczymi to w puszkach sprzedaja i tak jak mojemu ojcu jego brat robil rozgrzewal ten smar az byl ciekly i pistoletem caly spod zakonserwowal po wyschnieciu tworzy sie taka warstwa gumowa z tego smaru dobra sprawa na zime zrobil to jakies 5 lat temu i do tej pory wszystko elegancko



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » czw kwie 15, 2010 18:11

glowa_87 pisze:rozgrzewal ten smar az byl ciekly i pistoletem caly spod zakonserwowal po wyschnieciu tworzy sie taka warstwa gumowa
to o czym piszesz to BITGUM, środek bitumiczno-kauczukowy do konserwacji podwozi który zabezpiecza podwozię przed uderzeniami kamieni i itp.
Przed położeniem Bitgumu warto oczyścić sobie te obejmy z rdzy (wytrawić Cortaninem), dać na to podkład i dopiero Bitgum.



glowa_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:38
Lokalizacja: MRąGOWO

Post autor: glowa_87 » czw kwie 15, 2010 20:17

zgodze sie z toba kolego w zupelnosci ze to tak sie nazywa poprostu wiem ze cos takiego mialo miejsce:)



krzzmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 12:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: krzzmc » czw kwie 15, 2010 20:29

Dzięki te informacje na pewno mi pomogą zadbać o sprzęt. Musze udać się za tem do speca w tych sprawach.


Krzzmc

glowa_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:38
Lokalizacja: MRąGOWO

Post autor: glowa_87 » pn kwie 19, 2010 15:59

i tak na zakonczenie obejmy dostalem w dobrym stanie na szropcie po 10 zl za sztuke wyczyscilem pomalowalem impregnatem do metalu nameczylem sie z wymiana bo srob nie mozna bylo odkrecic, ale sie udalo i golfik smiga :) a obejmy z benyzny pasuja rowniez do diesla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości