Wali zawieszenie pomocy !!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

re

Post autor: alwarro » pt kwie 16, 2010 11:06

Jest trochę w tym faktu że sprężyny kupiłem tanie po 70 zł jakiejś firmy krzak , ale ciekawe jest to że jak wyciągnąłem ze złomu jakąś oryginalną od TDI to wtedy było to samo , choć ona nieźle wyglądała , tylko teraz nie ma ciągle pewności czy ona była dobra .... niby w innym aucie chodziła , sprężyny i amorki nie są tanie , i teraz nie wiem bo można tak w kółko wymieniać to i tamto , tylko czy to na pewno jest to ??



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pt kwie 16, 2010 12:30

a czemu nie pojedziesz do mechanika i nie zapytasz że coś ci się tłucze? powiesz mu co i jak a on popatrzy i ci powie myślę ze za free


passat b5 115KM AZM 2003r

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt kwie 16, 2010 12:44

alwarro pisze:sprężyny kupiłem tanie po 70 zł jakiejś firmy krzak
zrobiłem kiedyś podobny bład,i wymienilem je po 7 miechach na oryginały uzywki i o niebo lepiej. Te ciulate sprezyny(tanie np CS germany,krzak itd) robia chyba na oko. Nie uwzgledniaja czy auto ma klime i jakies dodatkowe wyposazenie, a to wszystko ma wplyw na pozniejsze uzytkowanie.

Napisz jaki masz dokladnie silnik.
Jesli masz zamiar pojezdzic toche swoim obecnym autem to kup sobie dobre sprezyny np firmy lesjofors. Cena za sztuke ok 150-180zł a bedziesz mial spokoj na wiele lat.



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: re

Post autor: piru » pt kwie 16, 2010 12:54

alwarro pisze:Jest trochę w tym faktu że sprężyny kupiłem tanie po 70 zł jakiejś firmy krzak , ale ciekawe jest to że jak wyciągnąłem ze złomu jakąś oryginalną od TDI to wtedy było to samo , choć ona nieźle wyglądała , tylko teraz nie ma ciągle pewności czy ona była dobra .... niby w innym aucie chodziła , sprężyny i amorki nie są tanie , i teraz nie wiem bo można tak w kółko wymieniać to i tamto , tylko czy to na pewno jest to ??

kupiłeś tanie badziewne sprężyny i się zastanawiasz czemu wali ?

wiesz jest takie powiedzenie : ,,chytry traci dwa razy "


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

re

Post autor: alwarro » pt kwie 16, 2010 18:37

Mój golf IV , 1998 rok . 1.9 TDI 110 koni , z klimą ze wszystkim , 5 drzwi itp



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt kwie 16, 2010 22:50

do 1.9 tdi to bedzie:
lesjofors 4095026 : wysokosc sprezyny 366 mm ,gr drutu 12,5 mm.
takie wymiary sa zalecane dla tdi.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » sob kwie 17, 2010 01:07

Witam

Pierw sprężyny sprawdź. Ja u siebie miałem to samo. Wymieniłem amory (swoją drogą im się już należała wymiana), końcówka drążka, coś tam jeszcze. Jak waliło tak waliło. Pojechałem juz zrezygnowany do mechanika i siedział u niego znajomy, blacharz. No i żalę się co mnei boli. Powiedziałem,że auto było uderzone w koło a on mówi - stabilizator. Podciągnął auto do góry,walnął młotkiem, pokazał, że krzywy i przeszło prawie całkowicie. Nowy stabilizator czeka na wymianę. A 4 mechaników odwiedziłem, szarpałem na stacjach diagnostycznych, cudowanie. A wspominałeś, że jest przy stabilizatorze poobcierane. Stabilizator kosztuje na allegro 50zł. Mam nadzieję, że przestanie walić, bo jak nie to chyba kupię 5 litrów podpałki do grila :helm:



alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

re

Post autor: alwarro » sob kwie 17, 2010 09:46

Spróbuje z tą sprężyną , rozbiorę to po raz 8 i założę coś innego :)

[ Dodano: 17 Kwi 2010 16:10 ]
rozebrałem znowu i znalazłem oryginalną sprężynę która była u mnie od nowości i ???? to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , wali jak waliło .... , czy to możliwe żeby 4 pary amorków i 3 różne sprężyny były wszystkie złe ????

[ Dodano: 17 Maj 2010 17:14 ]
Sukces , kolejne nowe sprężyny firmy lefjostarsa i amorki sachsa gazowe załatwiły wszystkie problemy , koszt spory bo po zniżkach prawie 800 zł , ale warto samochód przeżywa drugą młodość :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości