Ceramizer!!! - 500km bez oleju!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » śr gru 28, 2005 09:09

napisałem do goscia czy nie ma rzadnych skutków ubocznych dla silnika i uszczeleke itd i oto co mi napisał:
"Szanowny Panie
Preparat jest absolutnie bezpieczny i nie wchodzi w reakcję z żadnym tworzywem (za wyjątkiem par tarcia metal-metal). Co do stosowania: właściwie najlepszym momentem byłoby zastosowanie Auto-Repair zaraz po dotarciu samochodu, tj. po ok 20-30 tys km. Wtedy elementy współpracują z małymi luzami, a można je wtedy zoptymalizować co znacząco przedłuża okres zużycia (praktycznie zużycie nie występuje przez jakieś 75-100 tys km). Ponadto wytworzona twarda warstewka ceramiczno-metalowa nie będzie gruba i mniej preparatu będzie potrzeba na jej utworzenie.
z życzeniami radosnych Świąt i szczęścia w Nowym Roku
H.Sawka"


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr gru 28, 2005 14:05

fasterfast pisze:
ja uzywam motorlife od okolo 200 tys km - zmniejsza tarcie mozna dolewac go do oleju, przegubow, paliwa(dokladnie chodzi o pompe paliwa), jestem z niego bardzo zadowolony zero efektow zuzycia w silniku gdybym mial wiecej pieniedzy lalbym militec ale jest strasznie drogi i poza allegro nie do dostania w Polsce
pozdrawiam
a ile chcesz MILITECU???????????????????????????????????????????????????? W ŻORACH JEST



fasterfast
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn lip 25, 2005 18:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: fasterfast » śr gru 28, 2005 17:56

dziejo pisze:
fasterfast pisze:
ja uzywam motorlife od okolo 200 tys km - zmniejsza tarcie mozna dolewac go do oleju, przegubow, paliwa(dokladnie chodzi o pompe paliwa), jestem z niego bardzo zadowolony zero efektow zuzycia w silniku gdybym mial wiecej pieniedzy lalbym militec ale jest strasznie drogi i poza allegro nie do dostania w Polsce
pozdrawiam
a ile chcesz MILITECU???????????????????????????????????????????????????? W ŻORACH JEST
a po ile jest?



fibolek

Post autor: fibolek » śr gru 28, 2005 20:04

To jest to samo co XERAMIC pewnie.Ja cosik takiego wlałem ale do skrzyni bo mi umiera powoli i po przejechaniu około 1000 kilometrów cosik lepiej pracuje.Ale do dobrego silnika czy skrzyni to bym nic takiego nie lał.Pozdro fibolek



pit7611
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 06, 2006 00:30
Lokalizacja: Białystok

ceramizer

Post autor: pit7611 » pt sty 13, 2006 01:00

Mo brat kupił ceramizer do MK 2 1.6 benzyna +LPG 1990r. . Po przejechaniu 5000km nie wziął ani grama oleju (wcześniej ok.1,5l na 10 000km- silnik 240 000 przebiegu, poza tym ciszej pracuje na biegu jałowym, i równiej.Silnik poza tym nie ma żadnych ujemnych efektów. Nie wiem dlaczego tak krytykujecie ceramizer, skoro nie używaliście go. Sam mam KM3 1992r, ma na liczniku 147 000 km ( nie wierzę że to prawda) i zastanawiam się czy nie zastosować tego profilaktycznie( silnik na razie chodzi bez uwag- spalania 9l/100 trasa i 10-10.5 miasto, 1.8 ABS)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sty 13, 2006 02:32

kolejna bzdura.... "Ceramizer do regeneracji i tuningu silników....., Preparat tworzy na powierzchni tarcia metali warstwę ceramiczno metalową i magnetyzuje olej"

co za głupoty, szok.... :panna: :rotfl:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 07:04

Kiedyś stosowałem "MILITEC", taki prawdziwy.Żadnych skutków ubocznych, silniczek chdził idealnie. Słyszałem też, że któryś z tuningowców ( nie wiem czy nie Świątek) też to zaleca.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pt sty 13, 2006 09:08

Widze ze entuzjastów szatanskich wynalazków nie brakuje! Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego zaden z producentów samochodów nie firmuje takich bełtów!!! Chociaz małym druczkiem na spodzie etykiety -tak jak to jest np z olejami gdzie piszą ze jest zgodne z np. VW.505.00. Jak cos by to było warte to ktos by sie skusił co??
Nie zebym komus kadził ale jeden Tomcio666 zachowuje zimną krew
To zwykłe badziewie i tyle!! Tylko treminowa wymiana oleju i filtrów oraz stosowanie olejów właściwej jakości moze zagwarantowwac bezproblemowa prace silnika!!!!



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » pt sty 13, 2006 10:59

jakby to było wszystko takie super i idealne to by dodawali do nowych samochodów, i w książce serwisowej by pisali zeby lać po 20kkm albo nowego by puszczali i w fabryce lali, głupoty i tyle może to być nawet samolej w jakiejś innej konsystencji a tylko dla zbicia kasy dla pseudo tuningowców i piszą że wlej to doda mocy twojemu auto...takie tylko moje zdanie i nikogo niechce obrazić ale to głupota i tyle


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 12:25

piotrek991 pisze:jakby to było wszystko takie super i idealne to by dodawali do nowych samochodów, i w książce serwisowej by pisali zeby lać po 20kkm albo nowego by puszczali i w fabryce lali, głupoty i tyle może to być nawet samolej w jakiejś innej konsystencji a tylko dla zbicia kasy dla pseudo tuningowców i piszą że wlej to doda mocy twojemu auto...takie tylko moje zdanie i nikogo niechce obrazić ale to głupota i tyle
Wypowiadasz się tak jakbyś skończył specjalistyczną uczelnię i miał co najmniej 20 letnią praktykę w tej dziedzinie. Nie twierdzę, że każdy produkt tego typu na rynku to rewelacja. Są jednak dodatki do oleju renomowanych firm, np MOBIL które mają pozytywne działanie. Oczywistą rzeczą jest, że z rzęcha nie zrobią nowego silnika - cudów nie ma. Ale dobry, naprawdę dobry specyfik dolany w porę może przedłużyć żywotność silnika. Pytasz dlaczego firmy samochodowe nie zalecają. Pomyśl to wymyślisz



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pt sty 13, 2006 12:43

Pamiętajcie że tak naprawdę dla producenta wcale nie zależy aż tak na długowieczności silnika. W końcu rynek części zamiennych i eksploatacyjnych też rządzi się swoimi prawami. Co do preparatu, uważam, że tylko ktoś kto go przetestował może wyrazić jakąkolwiek opinie.


ex BvLin3K
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 12:45

BvLin3K pisze:Pamiętajcie że tak naprawdę dla producenta wcale nie zależy aż tak na długowieczności silnika. W końcu rynek części zamiennych i eksploatacyjnych też rządzi się swoimi prawami
Właśnie o to mi chodziło.



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » pt sty 13, 2006 12:59

nie będę wytęrzał się na myśleniu...ale ja nie testowałem, może też przez to nie mam podstaw stwierdzać czy pomaga czy nie, ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat co myślę-chyba tyle mogę, i porpstu nie wierze w działanie tego i tyle


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości