golf 3 20 gt dymi na nibiesko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt gru 27, 2005 10:56

Da się wymienić uszczelniacze bez zdejmowania głowicy. Ale to mechanicy zapaleńcy mają pokonstruowane specjalne przyrządy do wyciągania zaworów od góry.

Można spróbować tak zrobić. Na pewno pomoże.

Lepiej jest zrobić pół remont. Ściągnąć głowice. Wymienić przy zaworach uszczelniacze, sprawdzić stan prowadników zaworów. Wymienić od razy pierścienie i panewki. Założyć nową uszczelkę.
Ja za takie coś z gwarancją dałem trochę kasy i mam spokój.

Ale ostatnio rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi że za 1200zł zrobiłby mi pełny remont. Ale to jest magik i naprawdę zna się na silnikach. Żałuję że mi dopiero teraz to powiedział. Problem w tym że musiałbym wyciągnąć silnik z samochodu.

No ale przy okazji bym poczyścił w komorze silnika wszystko.


Obrazek

Awatar użytkownika
semmi2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 26, 2005 18:01
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: semmi2 » wt gru 27, 2005 18:16

za dobrze jeździ myśle ze koszty nie będą za wysokie acha dym jest niebieski zaraz po odpaleniu tylko nie widać bo zima jest i z parą leci

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 10:46 ]
witka .wracam do tematu .Usterka usunięta,Przyczyna -uszczelniacze zaworowe .
Koszty niewielke ok 230 zł( jakieś pare dolewek oleju) bez niepotrzebnego ściągania głowicy naprawa trwa ok 4 godzin .Moje nigdy nie były naprawiane i był problem z wyciągnieciem bo guma skamieniała .Z pytaniami prsze na pw.pozdrawiam



ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: ciulalla » czw cze 03, 2010 02:32

witam wiem że temat trochę stary ale po co zakładać nowe, mianowicie mam pytanie jak wymienić te uszczelniacze bez ściągania głowicy?? jak ktoś to robił albo chociaż widział proszę o poradę, jak sam to będę robił zrobię chyba fotoporade.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości