Kontrolka od poziomu płynu hamulcowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw mar 04, 2010 00:14

być może, być może zapowietrzona pompa ABS bez kompa tylko gdybanie...



Awatar użytkownika
frutis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 12:33
Lokalizacja: Lubuskie aka FSU

Post autor: frutis » czw mar 04, 2010 00:16

FURMAN TDI, a orientujesz się jaki jest koszt naprawy takiej usterki. Jak byłem niedawno na kompie gdy kontrolka od płynu się paliła to nie wykryto mi żadnego błedu jeżeli chodzi o płyn hamulcowy


Obrazek

KUPIE PRAWE DUŻE LUSTERKO ELEKTRYKA NAJLEPIEJ LB7Z !!!

Mój srebrzak Mk4 :) viewtopic.php?f=89&t=391023

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw mar 04, 2010 00:20

sorry niemam pojecia ale szukaj tu na forum zdrugiej strony komp powinen coś wyłapać zmien warsztat jeśli cie tak puscili na droge



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » czw mar 04, 2010 08:45

Tak jak kolega mówi prawdopodobnie zapowietrzona pompa ABS'u bez wizyty w warsztacie się nie obejdzie...



konradoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 09, 2009 16:37
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: konradoo » czw mar 04, 2010 09:12

podłacze sie pod temat :bajer:
mam ten sam problem tylko ze Golf III ADZ z ABSem ( uklad hamulcowy , nie kod silnika )
gdy zapali sie kontrolka (!) ABS nie dziala
plyn hamulcowy wymieniony , nie mam czujnika grubosci klocków



tome89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 25, 2009 13:15
Lokalizacja: SKOCZÓW
Kontakt:

Post autor: tome89 » czw mar 04, 2010 09:52

kolego miałem taki sam problem świecił mi ABS i kontrolka (!) i do tego pipkało. próbowałem czyścić bezpieczniki na aku, płynu dolewałem ale nic :( przypadkowo odkryłem że mam pod dywanem mam przerwane kable od ABS i nie były niczym zabezpieczone. jak zrobiło się zwarcie to zaświeciła kontrolka (!) i pipczało cholerstwo. kable zlutowałem zabezpieczyłem przed zwarciem i mam spokój ABS działa bez zarzutu i kontrolka już mnie nie denerwuje :D pozdrawiam

[ Dodano: 09 Mar 2010 12:30 ]
a ja bym obstawiał gdzieś przebicie na kablach. identycznie miałem !! podłącz pod komp i dowiedz się który czujnik nawala i jak będziesz wiedział to musisz sprawdzić kable. miałem tak samo raz świecił ABS a raz nie a jak świecił to od czasu do czasu ta kontrolka (!) i piii piii piii :| miałem uszkodzony kabel do prawego tylnego czujnika. po zrobieniu kabli mam spokój a ABS działa :D



Awatar użytkownika
frutis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 12:33
Lokalizacja: Lubuskie aka FSU

Post autor: frutis » czw mar 11, 2010 21:23

A więc chce powiedzieć, że założywszy ten temat uporałem się z problemem. Może podpowiem jak zrobiłem. Kontrolka od płynu hamulcowego paliła się w parze z kontrolką od ABS ... Dokonałem zakupu kabla Vag na necie ( łącznie z oprogramowaniem ) po czym zeskanowałem kompa w samochodzie. Okazało się, że mam walnięte dwa czujniki ABS które były praktycznie doszczętnie zniszczone. Koszt jednego czujnika to około 50 zł + ewentualna wymiana na warsztacie. Oczywiście kiedy sami nie mamy kabla to udajemy się na diagnostyke do warsztatów które to posiadaja maks koszt 70 zł! U mnie taka metoda sie sprawdziła i to własnie ABS był winowajca palącej sie kontroli od płynu hamulcowego.


Obrazek

KUPIE PRAWE DUŻE LUSTERKO ELEKTRYKA NAJLEPIEJ LB7Z !!!

Mój srebrzak Mk4 :) viewtopic.php?f=89&t=391023

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 481 gości