1.8 RP problemy z dynamiką jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gailbraith

Post autor: gailbraith » sob lut 27, 2010 20:26

Nastawnik przepustnicy jak już.

http://www.auto-online.pl/elektron/siln ... nast_p.htm
kwadrat pisze:Sonda jest w kolektorze dolotowym
Bzdura. Jest wkręcona w tzw. rurę przednią już za kolektorem wydechowym.
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 20:31 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » sob lut 27, 2010 20:38

gailbraith, no właśnie chodziło mi o nastawnik
gailbraith pisze:kwadrat napisał/a:
Sonda jest w kolektorze dolotowym


Bzdura. Jest wkręcona w tzw. rurę przednią już za kolektorem wydechowym.
Moja wina moja wina. Porąbało mi się, miałem na myśli kolektor wydechowy. Dobrze mówisz


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

gailbraith

Post autor: gailbraith » sob lut 27, 2010 20:41

gailbraith, no właśnie chodziło mi o nastawnik
Jeszcze mówią na to ludzie pozycjoner przepustnicy więc łatwo pomylić z potencjometrem co jednak jest czymś całkiem innym ;)

Uszkodzony nastawnik w silniku RP objawia się pływaniem obrotów zaraz po zapaleniu silnika, a na ciepłym silniku obroty lubią wisieć w danym położeniu. I zazwyczaj o wiele więcej niż na obrotach jałowych.
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 20:44 przez gailbraith, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » sob lut 27, 2010 20:48

No właśnie ja to miałem podobno zepsute bo mechanik mi to kiedyś wymieniał, nie wiem czy coś jeszcze było nie tak, ale objawiało się małą dynamiką, potrafiło mi tak jakby odcinkę robić już przy 4tys. obrotów, przeważnie im bardziej nagrzany tym gorzej, obroty jak się nagrzał to potrafiły wisieć na 1200


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz lut 28, 2010 13:04

1990VW, wywal katalizator i kup sobie tłumik: http://allegro.pl/item938387771_tlumik_ ... ml#gallery
Ja go wstawiłem zamiast katalizatora i pasuje bez przeróbek, dodatkowo kupiłem nową rurę kolektora z kompletem uszczelek, ta sama osoba sprzedaje taki komplet - rura kolektora + tłumik zamiast katalizatora + komplet uszczelek.

A przy okazji jak byś miał wymieniać wszystkie tłumiki to składaj je na cemencie do tłumików i kupuj wydechy dedykowane do RP, jakiejś dobrej firmy (BOSAL - wysoka jakość, POLMO OSTRÓW - bardzo dobre tłumiki) Bosala są droższe i bardzo ciche. Oczywiście już nie mówię o wymianie gumowych podwieszek tłumików na nowe :)

Stożek wywal jak najszybciej i załóż normalny filtr.

Co do sondy do ja kupiłem do siebie nową sondę firmy NGK uniwersalną jednoprzewodową. Jeżdżę na niej już trochę i jest ok. Problem był z jej wykręceniem i musiałem to zostawić mechanikowi, raczej samemu ją wykręcić będzie trudno.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » ndz mar 07, 2010 14:31

Nowe wiadomości w temacie :grin:
Dzis zrobiłem diagnostykę kodów, wszystko zgodnie z instrukcją, i wyświetlił mi się kod 2121, czyli włącznik biegu jałowego, złączyłem diagnostykę z masą i znów wyświetlił mi ten sam kod, po kolejnym złączeniu przewodów, wyświetlił mi koniec sekwencji kodów.
Teraz takie pytanie dlaczego wyświetliło mi dwa razy to samo?? I na jaki podzespół wskazuje ten kod??
zauważyłem tez biały dym z wydechu przy ,,przygazówce'', zarówno na ciepłym jak i zimnym silniku.....
Po sczytaniu kodów odłączyłem wtyczkę ECU na około 1 minute, później włączyłem i odpaliłem auto, pierwsza rzecz jaka zwróciła moja uwagę, stabilniejsze obroty, ledwo wachało się w granicach 990-1050-1100, lepsza reakcja na pedał gazu, lepsze przyspieszenie z dolnego zakresu obrotów, pedał gazu był twardy, a silnik reagował bez opóźnienia, i przerywania podczas przyspieszeń jak to miało miejsce wcześniej.

Czekam na wasze opinie i sugestie.

PS: sprawdzałem płyn w chłodnicy w związku z białym dymem, przy odkręcaniu korka uciekało powietrze, płyn jest ale tak w granicy połówki zbiornika wyrównawczego (poniżej kreski min/max), auto się nie grzeje, wentylator reaguje na wzrost temperatury, nie wiem tylko jaką temp. osiąga przy włączeniu wentylatora bo mam zepsuty wskaźnik.... ale sądze ze jest w normie.



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » ndz mar 07, 2010 19:02

Skasowałeś błędy tym odłączeniem aku i dlatego inaczej chodził.
Zbiornik odkręcałeś na gorącym płynie? (zaglądać tam można tylko na zimnym).
Jak ja u siebie sprawdzałem kody to też mi się powtarzały i to chyba tak ma być.
Sprawdź jeszcze podciśnienia, bo znając życie to po montażu stożka "artysta" nie zaślepił otworów z tyłu wtrysku.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 19:03 przez Dedi_S, łącznie zmieniany 1 raz.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » ndz mar 07, 2010 20:27

tak silnik był zagrzany jak sprawdzałem płyn........specjalnie odłączyłem kompa aby skasować kody, w następna sobotę sprawdzę go ponownie dokładniej, a te podciśnienia gdzie są??



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » pn mar 08, 2010 10:14

1990VW pisze:tak silnik był zagrzany jak sprawdzałem płyn........
Możesz się oparzyć lub uszkodzić głowicę jak będziesz zaglądał do zbiornika na gorącym. Jak płyn był gorący to ciśnienie jest wyższe i dlatego syczało.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » pn mar 08, 2010 11:26

czyli jak był ciepły, bo gorący nie był, (bo się nie oparzyłem) to zmniejszył swoją objętość, i jak będzie zimny poziom będzie w normie mam racje??
Sprawdzę go jak będzie zimny, ale odbiegamy od tematu.... :green_fuck:
Jakieś sugestie co do białego dymu, i kodu 2121??



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 08, 2010 14:45

zimny ma mniejszą obj. ciepły większa ....
1990VW pisze:a te podciśnienia gdzie są??
plastik ze znaczkiem vw... nad monowtryskiej ma 2 wyjścia podciśnieniowe :)
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 14:49 przez abrams, łącznie zmieniany 1 raz.


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » pn mar 08, 2010 18:07

Chodzi o te dwa wyjścia ze strzałkami na górze??
Obrazek
Zaznaczcie mi to na fotce gdzie mam szukać podciśnień :chytry:

PS: Wieszające się obroty to silniczek krokowy, ale co z dynamika i tym białym dymem??
Przed chwilą szukając numeru na silniczku krokowym, przez przypadek znalazłem jakieś 5 wtyczek wiszących sobie luzem w ciemnościach pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego.... ktoś ma jakiś pomysł od czego one sa, były koloru bodajże niebieskiego......kto ma eRPeka proszę niech sie schyli nad silniczkiem i zobaczy czy ma tam takie wtyczki i gdzie są podłączone :grin:
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 18:50 przez 1990VW, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 08, 2010 23:22

Obrazek

tam z tyłu powinny być dwa wyjscia z tego czarnego plastiku... na samym monowtrysku też zapewne coś będzie, jak mi wpadnie w ręce mój monowtrysk to zrobię fotkę i podeślę



PS: Wieszające się obroty to silniczek krokowy, ale co z dynamika i tym białym dymem??
Przed chwilą szukając numeru na silniczku krokowym, przez przypadek znalazłem jakieś 5 wtyczek wiszących sobie luzem w ciemnościach pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego.... ktoś ma jakiś pomysł od czego one sa, były koloru bodajże niebieskiego......kto ma eRPeka proszę niech sie schyli nad silniczkiem i zobaczy czy ma tam takie wtyczki i gdzie są podłączone
Masz zapewne nowy typ instalacji tak ?? te wtyczki to powypuszczane kable ze skrzynki bezpieczników od np. halogenów w szeroki zderzak, albo coś podobnego... mimo ze twoje auto tego nie posiadało nigdy ... wtyczki są przygotowane :) ja też mam takie... a mam JR-a
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 23:25 przez abrams, łącznie zmieniany 1 raz.


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » pn mar 08, 2010 23:40

Czyli wygląda na to, że znalazłem moje legendarne halogeny i regulacje świateł:D
Bo wszystkie przełączniki mam w kokpicie;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 418 gości