Alternator- naprawa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » pn lut 22, 2010 21:07

Niestety niejestem w stanie nagrać dokładnie, posiadam jedynie dyktafon w komórce ale wiadomo co to bedzie.

Zauwazyłem dzis pewna rzecz. Wczesniej nie zwrciłem na to uwagi.
koła pasowe na pasku klinowym nie są w jednej osi tzn kółko alternatora jest byt blisko silnika wzgledem pozostałych dwóch kółek pasowych. Pasek chodzi przez to jakby bokiem na pompie wodnej i alternatorze. Przyczyny tego niejestem w stanie okreslic, samochód zanim trafił do mnie był w rękach debila po którym juz wiele rzeczy musiałem poprawić.

Mam na to sprytny plan naprawy tzn częściowe zeszlifowanie mocować alternatora co odsunie nieco koło pasowe od silnika ustawiając je w osi wzgledem pozostałych kół. Co o tym sądzicie?

[ Dodano: 22 Lut 2010 20:09 ]
czy ta usterka może być przyczyną popiskiwań? aha gdy przejade przez dużą kałużę to na chwile przestaje piszczeć. Może to podpowie troche znawcom tematu co jest przyczyna popiskiwań? czy to pasek czy pompa czy może jeszcze cos innego



Awatar użytkownika
adikus7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 21:43
Lokalizacja: Chorzów (Schwarzenborn)
Kontakt:

Post autor: adikus7 » wt lut 23, 2010 11:28

pittereck pisze: czy ta usterka może być przyczyną popiskiwań?
No pewno. Najlepiej nic tam nie szlifuj tylko dopadnij kogoś z takim golfem i porównaj co jest nie tak.



Piniol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 04, 2009 14:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piniol » wt lut 23, 2010 17:49

Jeśli kółka nie leżą w jednej osi , to raczej masz zły alternator .Ja sam wymieniałém zepsuty alternator i miałem w rękach 3 alternatory( 1,3 , 1,6 , i 1,6 D) , każdy z nich miał inną odległość koła od obudowy.Jak chciałem zamontować alternator 1,3 do golfa 1,6 D miałem ten sam problem co ty ,że koła nie leżał w jednej osi.Koło z 1,3 było bliżej lewej strony samochodu niż koła pompy wody i pasowe wału korbowego.Lepiej wymień alternator , mniej zachodu i mniej straconego czasu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości