Sposób n słabe ogrzenia w mk2 i innych vw ;]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » czw sty 28, 2010 18:49

wpisz sie w temat bo mialem podobny problem kiedy posiadalem mk2
bardzo polecam gabke pod panele , przyklejalem ja na budapren (dla tych ktorzy nie wiedza nalezy dobrze wysmarowac aluminiowa klapke nastepnie przylozyc wymierzony kawalek pianki pod panele wkleic , docisnac , odkleic i jeszcze raz dobrze docisnac ;) )
u mnie spisywalo sie to bdb
nie polecam zadnych plytek itp nalezy uzyc lekkiego materialu poniewaz dziury sa zrobione celowo po to aby suwaki lzej chodzily w momencie kiedy damy kawalek dykty oczywiscie suwaki bd chodzic duzo ciezej ;/



Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » czw sty 28, 2010 18:51

I właśnie gąbka jest najlepszym rozwiązaniem. Bo to z tym drucikiem i blaszką wygląda na druciarstwo. A tą gąbką pod panele sam nie dawno obklejałem te klapki i jest ok.



Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » czw sty 28, 2010 18:52

dodam rowniez ze jezeli czynnosc ta bd wykonana szczelnie latem fajnie wali na zimnym nawiewie :)
polecam podklejanie tak aby nawiew ze tak powiem dociskal gabke do blaszki bo w 2 strone moze odkleic sie ponownie a tak bd dalej dociskac :)



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » czw sty 28, 2010 21:36

Ja te dziurki zakrywałem kawałkiem plandeki na kleju dwu składnikowym i dodatkowo opalarka grzałem, i do tej pory mi się trzyma.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw sty 28, 2010 21:51

panowie - a wie ktos z was jak sie przedstawia sprawa w wersji dmuchamy wyposażona w klimatyzacje ? były wersje golf II / jetta co w wersji US wychodzily i posiadają klimatyzacje, czy ten patent tez sie sprawdza ??



greg

Post autor: greg » czw sty 28, 2010 21:58

jeśli szlag trafił gąbki to na pewno się sprawdzi



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw sty 28, 2010 22:46

greg pisze:jeśli szlag trafił gąbki to na pewno się sprawdzi
zmierzam czy wersje US tez posiadaja takie gąbki ? :) gdyz inne rozwiazanie nadmuchu jest w wersjach z klimatyzacja



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw sty 28, 2010 23:02

w klimie i USA są takie same gąbki :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 28, 2010 23:18

mam takie naiwne pytanie... czy jest szansa, zeby to zakleic.. nie wyciagajac tego ustrojstwa ? bo jak tak sobie pomysle, ile ja mam tam kabli.. odkrecania.. wkurzania.. to moze macie na to jakis inny sposób ?? proooooszeee powiedzcie ze tak :D , to moze w sobote wezme sie za sprawdzenie.. bo weze do nagrzewnicy gorące.. ale jak jest -10-15 mrozu to ja mam kwiatki na szybach... ... czy jedynym wyjsciem bedzie odpinanie nagrzewnicy , spuszczanie płynu itd ?? bo jak tak to ja sobie chyba daruje .. jak pomysle , ze mam oblac sie płynem w takich temp..( bo ogrzwanego garazu brak :) ) da sie moze jakos łape wsadzic i sprawdzic czy te dziury są czy ich juz nie ma ??


jak trzymam na obrotach to leci dosc ciepłe powietrze... ale jak na postoju to przy wiekszym mrozie zamarzne.. podejrzewana jest tez juz nagrzewniczka.. ale moze to prosciej bedzie wykonac :) wiec wszelkie propozycje mile widziane.. moze szybciej da sie rozpiąc to od silnika dmuchawy.. jak to wyciągac ? piszcie smiało... kilka dni odwilzy zapowiadaja.. wiec moze cos mi sie uda zrobic :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » czw sty 28, 2010 23:32

Guti wystarczy ze odkrecisz tunel od biegow i musisz odkrecic za tunelem oslone ktora jest poloczona z srodkowymi kratkami pod radiem Ta oslona jest przykrecona na dwie plastikowe srubki M6 Po wyciagnieciu tego masz klape na widoku i mozesz sie przyjzec czy ma ta gabke cala
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 23:38 przez jeryk10, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » czw sty 28, 2010 23:34

mk1Ares, nowosci nie napisales, ale byles pierwszy :chytry: (klaniam sie), u mnie jak wymienialem nagrzewnice(smierdzialo staroscia) to te gąbki wyrzucilem bo same sie sypaly, a blachy obkleiłem tasma do izolacji rur kominkowych, jak narazie nie narzekam :grin:



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw sty 28, 2010 23:45

jeryk10 pisze:Guti wystarczy ze odkrecisz tunel od biegow i musisz odkrecic za tunelem oslone ktora jest poloczona z srodkowymi kratkami pod radiem Ta oslona jest przykrecona na dwie plastikowe srubki M6 Po wyciagnieciu tego masz klape na widoku i mozesz sie przyjzec czy ma ta gabke cala
piszesz ze po tych czynnosciach masz klape na widoku, a jezeli sie okaze ze trzeba bedzie oklejac , gdyz gabki brak - to co nalezy dalej zrobic, gdyz sie chce zabrac za to , przypuszczam ze gabka bedzie wykruszona..

aa i takie pytanko , zauwazylem ze podczas mrozow nie wiem jak wy , ale jak juz w miare cieple leciało mi powietrze to ustawilem nadmuch na szyby bo parowały delikatnie , z kolei jak był nadmuch na szyby to mi zimno w nogi było , a jak wiadomo w golfie sa pozcyje nawiewu, albo na szybe , albo na ciało , albo na nogi - nie da sie jakos zrobic by było jednoczesnie na szyby i na ciało ( wnetrze auta ) ? było by to bardzo korzystne :P



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 28, 2010 23:51

http://img189.imageshack.us/img189/6652/pict00012u.jpg takie foty dorwalem.. jedna kolegi ..

a druga moje

http://img97.imageshack.us/img97/9513/113ltr.jpg



czyli da rade po odkrceniu dwóch scalających jedno z drugim ( kanał z mieszalnikiem ) ruszyc kanałem, zeby wsadzic pozniej łape w razie czego i przykleic pianke na klapke ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » czw sty 28, 2010 23:53

jak sciagniesz kolego dwa panele pod nogami i panel srodkowy rozkrecasz 2 nakretki i sciagasz ta oslone polaczona z kratkami nawiewu ustawiasz nadmuch na nogi wtedy widac druga kratke oklejasz ladnie pianke sobie na zewnatrz i zwinnie wkladasz do srodka i oklejasz blaszke ja tak dzis zrobilem i ladnie pieknie cieple leci POZDRAWIAM



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości