sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » pt gru 09, 2005 12:31

Właśnie taka sama zasada działania jest u mnie i mechanior odciął kabel który wychodzi z kompa gazowego do lambdy i w przypadku gdy auto przejdzie na gaz to sygnał wchodzi do kompa gazu ale nie wychodzi a sonda dalej ma parametry z benzyny.Nie dostaje sygnału od kompa gazu.Poprostu komp benz.nie głupieje.Nie wiem jeszcze czy to pomoże bo jutro dopiero bede miał czas na podpiecie vaga i zobacze czy dalej chwyta błędy .Mogłem to nie jasno napisac ale ja sam juz nie wiem co i z czym.Jeżeli będą łapane błedy zostanie mi też podpięcie funkcji reset. Dodam ci tylko że jeden komputer benzyny w sierpniu mi się już spalil i jestem pewien że to jest wina gazu ale oczywiscie mechanik gazowy stwierdził że nie możliwe.Wczoraj mój mechanior osobisty :) stwierdził że jak podepniesz kompa do resetu to nikt nie wie kiedy go szlag trafi ale napewno szybciej niz normalnie.Dodam ci tylko że kupno kompa benzyny jest zajebiscie drogie i ciężko trafić na właściwy nr.bo nie można go zamienić.Masakra z tymi gazownikami cała masa partaczy i oszustów.Może wypowie się jakiś gazownik na ten temat i obroni twarz gazowników.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt gru 09, 2005 13:01

OK, dzieki za odpowiedź! Jak jutro podepniesz sie pod VAGa, napisz czy znowu sie pokazały błędy!

P.S. Troche namieszałeś z tymi kablami , hehehehe, jak mechanik ci odciął kabel łaczący komp.LPG z sondą, to teraz na gazie komputer LPG nie ma sterowania z sondy i nie mam pojęcia jak ci to teraz chodzi na gazie! No ale może ci sie poprostu juz namieszało z tymi kablami i tyle.

Narazie, napisz co tam dalej wyszło z twoim autem, bo chyba jedziemy na jednym wózku , a raczej na jednym problemie!

[ Dodano: Pią Gru 09, 2005 12:46 ]
BRYSZARD masz tu jeszcze ciekawy link, problem identyczny jak u nas
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... od++yskowy



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » wt gru 13, 2005 09:15

Homsky witaj.Nic u mnie to nie pomogło a nawet zaszkodziło bo przestał całkiem chodzić na benzynie a po ściągnięciu klemy pomogło.Wczoraj zastosowałem reset kompa przykro ale narazie nie ma wyjścia.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt gru 13, 2005 16:17

bryszard pisze:Homsky witaj.Nic u mnie to nie pomogło a nawet zaszkodziło bo przestał całkiem chodzić na benzynie a po ściągnięciu klemy pomogło.Wczoraj zastosowałem reset kompa przykro ale narazie nie ma wyjścia.
mówiłem że cos jest namieszane z tymi kablami u ciebie, zeby sprawdzić czy bedzie łapał błędy z winy komputera LPG, to trzeba zrobic tak jak przed założeniem gazu, czyli odłaczyć kompLPG od sondy lambda i puścic kabel bezpośrednio z sondy lambda do komputera benzynowego z ominieciem komputera LPG i zobaczyc czy wtedy bedzie łapał jakis błąd!
A jednak załozyłes reset komputera przez przekaźnik - no przynajmniej bedzie auto normalnie jeździło na benzynie, choć w zasadzie powinno być poprawnie emulowane przez sterownik LPG, no ale jak inaczej sie nie da , albo gazownicy nie potrafia inaczej sobie z tym poradzic to trudno - zawsze to jakies wyjście z sytuacji.
Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości