słabo kręci rozrusznik na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz sty 24, 2010 16:20

Karcz3 pisze:kilka razy jak juz przekreci to odpala ale tak nie powinno byc. w czym moze tkwic problem bo ja chce dac rozrusznik do regeneracji, może pomoże cos

Nie wiem w jakim stanie masz rozrusznik bo mój był już w takim ze musiałem wymienic nowy dałem za niego 150zł na allegro boscha oczywiscie :chytry: wymien tulejki na rozruszniku i nie zapomnij o tej co wchodzi do skrzyni biegów ona prowadzi wirnik rozrusznika pozdro.



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » ndz sty 24, 2010 16:46

mam znajomego ktory zajmuje sie regeneracja rozruszników i za 120zł zrobi mi z nim pożądek. kurde jak mi cos w aucie nie gra jak nalezy chory jestem, jeszcze dzisiaj kapcia złapałem i mała dojazdówke musiałem wstawic , jutro do wulkanizacji zajade. i ustawie sie na wizyte u lekarza elektryka z rozrusznikiem.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » ndz sty 24, 2010 17:06

Witam.
Myślę że na trudności z rozruchem po postoju i na dużym mrozie może składać się kilka przyczyn, które sumując się uniemożliwiają rozruch silnika. Niedoładowany, słaby lub za mały akumulator, opory na rozruszniku i w silniku np gęsty olej. Jak do tego dojdą jeszcze niedomagania układu paliwowego i zapłonowego to już tyle.
Dziś miałem podobny problem, autko stało pod chmurką kilka dni. Dziś chcę odpalić a tu tylko odgłos rozrusznika który z byt wolno kręcił aby odpalić. Teraz ładuje pod prostownikiem, zobaczę jaka będzie różnica potem.



herk666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 09, 2010 13:02
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: herk666 » ndz sty 24, 2010 20:22

Witam,wymieniłem akumulator i jest spokój.Ale dalej jak są mrozy to słabo kręci.Pozdro



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » ndz sty 24, 2010 23:32

mam pytanie koledzy czy wymiana tej tulejki w skrzyni od wirnika rozrusznika czy jakoś tak pisaliście wcześniej jest prosta w sensie że jak wyjmę rozrusznik to ją też bez problemu wymienię czy będzie trzeba coś więcej rozbierać??



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz sty 24, 2010 23:39

gasiorx pisze:mam pytanie koledzy czy wymiana tej tulejki w skrzyni od wirnika rozrusznika czy jakoś tak pisaliście wcześniej jest prosta w sensie że jak wyjmę rozrusznik to ją też bez problemu wymienię czy będzie trzeba coś więcej rozbierać??

Wystarczy ze wyjmiesz rozrusznik i w bloku od skrzyni jest ta tulejka jej nie da sie tak łatwo wyjąć trzeba ją wydłubać ja to zrobiłem za pomocą wiertła zaostrzyłem jego koncówke na taki szpikulec i za pomoca młotka i tego wiertła wydłubałem ją.Gorzej jest z nabiciem nowej tulejki bo one łatwo pekaja ja znalazłem srobe wieksza od tej tulejki i ją delikatnie wbiłem młotkiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 476 gości