Mruygajaca kontrolka od wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

meskalina1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 29, 2005 21:29
Lokalizacja: koszalin

Post autor: meskalina1 » ndz gru 04, 2005 14:19

Ja miałem podobny problem z kontrolkami od wody i cisnienia oleju okazalo sie ze przy desce rozdzielczej licznika bylo zwarcie, po wymialnie jest ok. Koszt wymiany 150zl +30 robota. Pozdro :-$



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz gru 04, 2005 20:07

meskalina1 pisze:Ja miałem podobny problem z kontrolkami od wody i cisnienia oleju okazalo sie ze przy desce rozdzielczej licznika bylo zwarcie, po wymialnie jest ok. Koszt wymiany 150zl +30 robota. Pozdro :-$
w passacie B4 szafa ma taki defekt że kostka która jest z tyłu lubi się obluzować lub styki w samej szafie nie łączą (nie pokazywało mi ładowania i świec żarowych) rozebrać sprwadzić polutować na nowo i poskładać może pomoże ale gwaracji u mnie nie ma :hmm:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 04, 2005 21:54

Jedno ciecie cazkami i wykrecenie deski za darmo...(za wszystkie inne zaplacisz karta...:jezor:) sorki nie moglem sie powstrzymac :grin: a mysle ze jezeli nie ma to wplywu na dzialanie auta i wskazania temperatury (tak jak tutaj) to szkoda kasy



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz gru 04, 2005 22:49

dukem pisze:Jedno ciecie cazkami i wykrecenie deski za darmo...(za wszystkie inne zaplacisz karta...:jezor:) sorki nie moglem sie powstrzymac :grin: a mysle ze jezeli nie ma to wplywu na dzialanie auta i wskazania temperatury (tak jak tutaj) to szkoda kasy
Są rzeczy których nie da się kupić.... ;)
Ja mam trochę inne podejście do samochodu. U mnie musi być wszystko ok. Kontrolka informuje o braku płynu w zbiorniku lub o przegrzaniu silnika w razie gdyby wskazówka nie zadziałała. Tyle się dowiedziałem i ja mimo wszystko nie pójdę na łatwiznę :)



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn gru 05, 2005 01:41

Skoro tak mowisz to ja bym zaczal od sprawdzenia czujnikow- plynu, temperatury i dopiero potem bym ise bral za grzebanie w zegarach...

Wiem ze to ma swoje zadanie i wiem ze moze nie wskazac jak jest malo plynu to co jakis czas tam zagladam czy wszystko jest ok...a wskazowka temperatury jezeli sie podnosi to znaczy ze dziala



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pn gru 05, 2005 14:58

dukem pisze:a wskazowka temperatury jezeli sie podnosi to znaczy ze dziala
No z tym się z Tobą zgodze w 100% :D

A mam pytamoe :
Jak sprawdzić czujniki nie kupując nowych ??



pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » pn gru 05, 2005 20:48

Witam ! Co do migającej kontrolki mam to samo wymieniłem juz czujnik temperatury , obudowe termostatu i termostat , teraz wymieniam chłodnice bo gdzieś sie rozszczelniła i ubywa płyn ale jak dotąt nic to nie dalo miga jak zaliczam jakąś dziure to kontrolka miga , czasem jak by sie zacieła i lekko sie żarzy ale jak puknę w deske przestaje . Mechanik kazal mi to rozłączyć to nie będzie razic jak mi przeszkadza - nieżle co hehehe ! :helm:


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn gru 05, 2005 21:23

nowy13 pisze:Jak sprawdzić czujniki nie kupując nowych ??
Trzeba by bylo dokladnie sie dowiedziec co one wysylaja...jezeli np czujnik wody ma zwierac przewody jak poziom jest w normie to wystarczy je zewrzec...jezeli dalej bedzie to samo to szukamy dalej...ale z cujnikami temperatury moze juz nie byc tak rozowo...mozna by jeszcze sprobowac pozyczyc zegary od kogos komu kontrolka nie mruga...i to by bylo chyba najlepsze rozwiazanie...



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » wt gru 06, 2005 00:13

dukem pisze:
nowy13 pisze:Jak sprawdzić czujniki nie kupując nowych ??
Trzeba by bylo dokladnie sie dowiedziec co one wysylaja...jezeli np czujnik wody ma zwierac przewody jak poziom jest w normie to wystarczy je zewrzec...jezeli dalej bedzie to samo to szukamy dalej...ale z cujnikami temperatury moze juz nie byc tak rozowo...mozna by jeszcze sprobowac pozyczyc zegary od kogos komu kontrolka nie mruga...i to by bylo chyba najlepsze rozwiazanie...
Wtedy by najszybciej sprawdził tylko skąd teraz takie zegary porzyczyć :(
No nic, trzeba coś myśleć.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt gru 06, 2005 01:28

Ja bym sie tym poprostu nie przejmowal...bo moze byc ciezko sprawdzic a i tak pewnie sie okaze ze padla elektronika w samych zegarach- jakis przebity kondensator albo cos w tym stylu...



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt gru 06, 2005 03:08

heheeheh
przyczyn jest sporo na ta kontrolke :wink:
w TD mialem podobnie a przyczyna lezala w nieszczelnym czujniku poziomu wody w zbiorniczku wyrownawczym gdzie zbierala sie woda/plyn chlodniczy i zapalala mi sie kontorlka musialem wyjsc z auta wytrzec plyn zgasic i zapalic auto
pozniej wymienilem czujnik i kontorlka zapalal sie tylko przy odpalaniu auta



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt gru 06, 2005 22:48

qrde no to kontrola to powazny problem :/// ale ja juz wymienialem ja w liczniku !! wiecei jak sie rozlozy licznik to ona tam ma swoje czasi to udalo mi sie dostac nowa i wymienilem ale to nie pomoglo wiec u mnie to moze byc przyczyna w czyms innym a najlepsze jest ot ze jak ODLACZAM KABLE OD CZUJNIKOW ITD TO ONA SOBIE NADAL MRUGA JAKBY NIGDY NIC WIEC CHYBA BEDZIE GDZIES ZWARCIE bo innego wyjscia nie widze :// Musze pogrzebac jak bede mial wolna chwile:))



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » śr gru 07, 2005 12:36

To_mas pisze:ODLACZAM KABLE OD CZUJNIKOW ITD TO ONA SOBIE NADAL MRUGA JAKBY NIGDY NIC WIEC CHYBA BEDZIE GDZIES ZWARCIE bo innego wyjscia nie widze :// Musze pogrzebac jak bede mial wolna chwile:))
To samo i ja mam :)
Bedę chciał wszystko podłączyć na nowych kablach na krótko i zobaczyć. Jak nie pomoże to wtedy bedę wiedział że elektryka odpada.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr gru 07, 2005 12:49

Hmm...a ja sie musze zastanowic nad wersja z czujnikiem poziomu bo moze to byc to...a ktos wie ile taki czujnik kosztuje?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości