Problem z ogrzewaniem golf IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzycho78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr mar 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzycho78 » sob gru 19, 2009 19:29

to moze sama nagrzewnica jest zapchana paprochami i nie chodzi mi o obieg wewnętrzny wody tylko obieg powietrza. Ja tak miałem w mk1, po wyciągnięciu nagrzewnicy i wyczyszczeniu jej żeberek wtedy zaczęło być ciepło.
U mnie w mk4 za rewelacyjne ogrzewanie też nie jest ale już mi się z tym nie chce robić, zresztą teraz nie mam na to warunków żeby nagrzewnice wyciągać.


Krzycho
MK5 '08 GT Sport ---> [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=546073]Kartoteka[/url]
[color=#FF0000]w sprawie liczników MFA+, stagingu, immo, wiązek pisz na emaila[/color]

ari4BESKID
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 19, 2009 18:47
Lokalizacja: ANDRYCHÓW

Post autor: ari4BESKID » sob gru 19, 2009 20:08

DMUCHAWA DZIAŁA BEZ ZARZUTU.
JAK DAM NA MAXA TO WIEJE BARDZO MOCNO ALE LECI ZIMNE POWIETRZE, TYLKO NA MINIMALNYM NADMUCHU MAM WRAŻENIE ŻE COŚ GRZEJE



Arbani
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw sie 07, 2008 17:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Arbani » sob gru 19, 2009 20:54

Miałem ten sam problem tyle, ze w passacie B5 i był to disel.Proponuje odpowietrzyć układ, chłodzenia tzn, wjechać gdzieś go garażu, odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego, trzymać auto tak ok.2 tys obr, właczyć ogrzewanie i wiatrak na maxa, i czekać aż silnik osiągnie temp 90 stopni.



Awatar użytkownika
wav
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: wav » sob gru 19, 2009 21:21

Panowie mam to samo tylko u mnie przestało działać ogrzewanie po wsadzeniu termostatu wcześniej grzało bez termostatu ale silnik sie nie dogrzewał i nie wiem co to może byc silnik ładnie sie nagrzewa łapie 90 stopni ale dmucha zimnym tak jak u was koledz co z tym zrobic bo teraz jak przyszły zimne dni to za przeproszeniem chu... nie jazda... :crazy:

czy ktos już rozwiązał ten problem??


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3293511#3293511

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » sob gru 19, 2009 22:46

Mi nawet przy tych mrozach łapie 90st po 3-4km :jezor: Podstawa to mieć skręcone ogrzewanie na minimum do momentu złapania 90st. Jeśli termostat na pewno nie otwiera Ci się wcześniej to ja tu widzę tylko takie możliwości-zapchana nagrzewnica, zapowietrzony układ,problem z klapą ciepłe/zimne powietrze. Ja dzisiaj zrobiłem trase 70km. Złapał 90st po około 4km, włączyłem ogrzewanie na HI na klimatroniku i nawiew na wszystkie kierunki. Po przejechaniu 12 km musiałem zjechac temperatura na 22st bo było za goraco. Teraz rozmawiałem z bratem, u niego w borze 1,6 dzisiaj auto złapało mu 90st po dokładnie 4km. Jednak się da :jezor: A co do porównania mkiv ze starszymi vw to masz racje. Mam jeszcze polo 6N1 benzyne 1.6 i ta to grzeje jak głupia. 90st łapie jeszcze szybciej niz golf a z nawiewu po przejechaniu 5km powietrze jest wsciekle gorące. Dodam że wszystkie opisane auta mają lpg co jakby nie było osłabia troche ogrzewanie.



VauWeja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 13, 2009 19:07
Lokalizacja: POLAND

Post autor: VauWeja » sob gru 19, 2009 23:02

a moze mi ktos powiedziec co mam zrobi przekreca mi sie pokretlo od mocy ogrzewania i nie dziala w ogole , ciezka lipa na te mrozy . co tam sie moglo polamac czy cos ? dajcie jakies wskazowki bo zimno jak cholera? pozdro



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 19, 2009 23:23

VauWeja pisze:a moze mi ktos powiedziec co mam zrobi przekreca mi sie pokretlo od mocy ogrzewania i nie dziala w ogole , ciezka lipa na te mrozy . co tam sie moglo polamac czy cos ? dajcie jakies wskazowki bo zimno jak cholera? pozdro
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=234886 sprawdź styki - ścieżki ... lubią się zasyfić , lub zetrzeć przez co prąd nie idzie.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

VauWeja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 13, 2009 19:07
Lokalizacja: POLAND

Post autor: VauWeja » ndz gru 20, 2009 15:28

styki chyba sie polamaly bo jakies blaszki mi wypadly pokrzywione . padaka. pojade do mechanika jakiegos bo co tu zrobic



arunio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 25, 2009 10:51
Lokalizacja: krakow

Post autor: arunio » sob sty 23, 2010 18:12

witam,ja w skodzie octavii mam podobny problem w golfie moim jest ok slabo grzal ale wymienilem termostat tylkp i grzeje jak cholera juz po kilku minutach czuc cieplo natomiast w octavii termostat zalozylem nowy,a i wspomne ze w octavii zlapalo mi wode a wiec rozwalilo mi chlodnice klimatyzacji ,wiec tez wymienilem natomiast sam nie wiem co moze byc termostat trzyma moment 90stopni a leci jakby zimne powietrze pomimo ze silnik jest zagrzany,moze ktos cos podpowie co to moze byc w octavii mam klime reczna.;-)

[ Dodano: 23 Sty 2010 17:14 ]
a i wspomne ze bylo poodpowietrzne wszystko i nadal slabo grzeje,elektrozawor w nagrzewnicy zamyka i otwiera bo slychac i dalej lipa....



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » sob sty 23, 2010 18:25

arunio pisze:a i wspomne ze bylo poodpowietrzne wszystko i nadal slabo grzeje,elektrozawor w nagrzewnicy zamyka i otwiera bo slychac i dalej lipa....
Przyczyna moze byc w pompie wodnej, uszkodzony wirnik.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob sty 23, 2010 18:41

Kolega miał podobny przypadek w golfie III.Tak jak waski1uszkodzone były łopatki pompy wody.



Awatar użytkownika
Lewik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 22, 2007 18:41
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Lewik » sob sty 23, 2010 18:54

Witam wszystkich podłacze do tematu bo mam yen sam problem.Golf 4 silnik 1,4 temperature 90 łapie w miare szybko ok 4-5 km ale co z tego jak z nawiewów leci nendznie podgrzane powietrze.właczenie wiekszego nadmuchu powoduje schlodzenie powietrza wylatujacego z kratek i w efekcie auto nigdy nie jest dobrze nagrzane.
Podejrzewam że przyczyną jest zakamieniona lub zanieczyszczona nagrzewnica która ma mały przepływ wody i nie radzi sobie z ogrzaniem powietrza. Gdzieś czytałem że leja do nagrzewnicy jakies płyny na kamien ale czy takie coś ktoś stosował w VW nagrzewnicach ?


Lewik

arunio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 25, 2009 10:51
Lokalizacja: krakow

Post autor: arunio » sob sty 23, 2010 20:38

i znow jestem myslalem nad tym czy to nie bedzie czasem problem w pompie wodnej ale raczej nie,mysle ze wymienie termostat jeszcze raz na inny i posprawdzam styki przy nagrzewnicy tam gdzie jest elektrozawor albo go sprawdze w bmw ojca to bylo elektrozaworem i mial podobne odwalenia wystarczylo jak go przeczyscilem i zlozylem z powrotem do kupy (AHA WARTO SPRAWDZIC PROSTOWNIKIEM CZY DZILA JAK SIE GO JUZ MA NA WIERZCHU) :bajer:



Awatar użytkownika
racer2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 17:41
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: racer2000 » sob sty 23, 2010 20:40

Witam:) Mam problem z nawiewem. A wiec klimatronic chodzi ok , na kazdym poziomie, nawiew glowny chodzi, na nogi tez ale troche slabiej, gdzy wlaczam obieg zamkniety , dmucha ostro w gebe po chwili jest jakis pisk i nawiew zaczyna sie oslabiac, dmucha coraz mniej i nagle wogole(przy obiegu zamknietym) i sie wylacza slychac tylko warkot i pisk spod schowka. Robilem test climatronica wyskoczyl mi blad 4F9 i 4FA.. potem zresetowalem climatronic i puscilem nawiew to samo sie dzieje. zrobilem kolejny test i wyskoczyl juz tylok jeden blad 4F9.Dmuchawa chodzi ale po czasie sie wyłacza i buczy. O co chozi? Musze wymienic dmuchawe obiegu zamknietego i swiezego powietrza. czy wystarczy szczotki wymienic? Prosze o pomoc

Dziekuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 231 gości