Jakie przewody i swiece do ABD 1.4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » ndz sty 01, 2006 17:03

ko_sa pisze:To ja tez sie dołacze!Wlasnie wymienilem kable,swiece,kopulke i palece i musze powiedziec ze sie zrobilo jakos tak milej-silnik pracuje rowniej na gazie-mam na mysli bieg jalowy!nie wiem jeszcze jak spalanie ale mam nadzieje ze spadnie! ;)
zalozylem kable firmy JANMO,kopulka i palec BERU a swiece NGK jednoelektrodowe i co ciekawe nie zmienialem tego wszystkiego jednoczesnie i efekt spokojnej pracy silnika zauwazylem dopiero po zmianie swiec!!samochodzik ma przejechane 169kkm-chyba prawdziwe bo jezdzila nim "najstarsza starowinka",a rocznik 93,silnik ofkours ABD!!
hej, daj znac jak tam to sie bedzie mialo do spalania ok ?


Mój ex-Parch : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68377 ;-)

Awatar użytkownika
zamoscianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 09, 2005 13:45
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zamoscianin » czw sty 26, 2006 20:03

Ja u siebie wlasnie dzis wymieniłem swiece na NGK V-line (3-elektrodowe), przewody BERU.... mysle ze to dobre rozwiazanie. pozdrawiam


Moje nXt aUtKo to juz bedzie MK3 GTi150KM lub Corrado

wacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 09, 2005 17:37
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: wacho » wt sty 31, 2006 12:12

A jakie świece i kable do 1,8 (75km)?



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [mk III] Jakie przewody i swiece do ABD 1.4 (95 rok)

Post autor: djprezes » wt sty 31, 2006 13:44

aseban pisze:Jakiej marki swiece i jakiej marki przewody Polecilibyscie dla MKIII ABD 1.4. Auto nie jezdzi na gazie. Swiece chcialem wymienic na Bosch'a ale slyszalem ostatnio opinie, ze jakosc sie pogorszyla. Niektorzy zachwalaja NGK. Co wy na to? A przewody to sam nie wiem. Dodam jeszcze ze nie chodzi mi o jakies wyczynowe osiagi (zreszta z tym silnikiem to i tak niemozliwe:)) tylko o normalna jazde.
Jeśli chcesz kupić NGK to dla twojego modelu są to NGK BP5ET, poszukaj na allegro, jest tego pełno. a przewody BERU ZEF716

NGK na allegro
BERU tutaj: http://www.automotosklep.home.pl/cgibin ... d=26c38e51

Jeśli pomogłem proszę punkcik :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [mk III] Jakie przewody i swiece do ABD 1.4 (95 rok)

Post autor: Forester » pt lut 17, 2006 15:37

djprezes pisze:
aseban pisze:Jakiej marki swiece i jakiej marki przewody Polecilibyscie dla MKIII ABD 1.4. Auto nie jezdzi na gazie. Swiece chcialem wymienic na Bosch'a ale slyszalem ostatnio opinie, ze jakosc sie pogorszyla. Niektorzy zachwalaja NGK. Co wy na to? A przewody to sam nie wiem. Dodam jeszcze ze nie chodzi mi o jakies wyczynowe osiagi (zreszta z tym silnikiem to i tak niemozliwe:)) tylko o normalna jazde.
Jeśli chcesz kupić NGK to dla twojego modelu są to NGK BP5ET, poszukaj na allegro, jest tego pełno. a przewody BERU ZEF716

NGK na allegro
BERU tutaj: http://www.automotosklep.home.pl/cgibin ... d=26c38e51

Jeśli pomogłem proszę punkcik :)
zef716 sa do aex
do abd to: zef1150 lub zef562

te 2 sa dluzsze srednio ok 20cm - ma to jakies znaczenie?....tansze sa o 100 :chytry:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

ralf9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 17:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: ralf9 » pt lut 17, 2006 17:52

ko_sa pisze:To ja tez sie dołacze!Wlasnie wymienilem kable,swiece,kopulke i palece i musze powiedziec ze sie zrobilo jakos tak milej-silnik pracuje rowniej na gazie-mam na mysli bieg jalowy!nie wiem jeszcze jak spalanie ale mam nadzieje ze spadnie! ;)
zalozylem kable firmy JANMO,kopulka i palec BERU a swiece NGK jednoelektrodowe i co ciekawe nie zmienialem tego wszystkiego jednoczesnie i efekt spokojnej pracy silnika zauwazylem dopiero po zmianie swiec!!samochodzik ma przejechane 169kkm-chyba prawdziwe bo jezdzila nim "najstarsza starowinka",a rocznik 93,silnik ofkours ABD!!
ILE KOLEGO ZAPŁACIŁEŚ ZA KABLE-KPUŁKE I PALEC :chytry:



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » sob lut 18, 2006 09:56

Ja kupowalem kable semtech ~80zl, palec i kopulka ~40zl, jakiejs niemieckiej firmy, nazwy nie pamietam. Co do jakosci palca i kopulki sie nie wypowiem bo do srodka nie zagladalem (8kkm) to semtechy tak jak zalozylem to za pare dni sciagnalem i zalozylem stare ngk. Producent twierdzi ze jarzenie sie kabli to normalne zjawisko ale mnie to nie przekonuje.



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » sob lut 18, 2006 22:00

ralf9 pisze:ILE KOLEGO ZAPŁACIŁEŚ ZA KABLE-KPUŁKE I PALEC
Ja kupowałem przewody, kopułke i palec firmy BERU. Przewody 135 zl, kopułka + palec ok 40 zł. Natomiast świece NGK 72 zł za komplet. Polecam, auto chodzi bez zarzutu :partyman:


pozdro!

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » ndz lut 19, 2006 02:09

BERU kupiłem w tej samej cenie, ale za NGK zapłaciłem 50 zł :)

Na allegro tanio sprzedają :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » ndz lut 19, 2006 12:40

ja do swego mk4 1,6 z98r z inst. gaz. sekw. kupiłem świece ngk (93 plnza 4szt.)oraz przewody też z ngk(190pln),ale po zdjęciu osłony silnika stwierdziłem że chyba sam nie jestem w stanie sam tego zrobić, gdyż nie ma tam dojścia,bo przeszkadza kolektor plastykowy nad świecami.Poradzcie jak to zrobić ,czy trzeba może wykręcać ten kolektor ,czy może jest jakiś inny sposób?pozdrawiam.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » ndz lut 19, 2006 15:37

Ja kupiłem ostatni świeczki NGK Vline do mojego Gofra (BP5E - jedoelektrodowe) zapłaciłem 7.70zł za sztuke. Wcześniej miałem NGK BP5ET - trójelektrodowe ale powiem szczerze nie widze różnicy ;) No tylko w cenie ;) :bigok:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » ndz mar 05, 2006 10:51

"To ja tez sie dołacze!Wlasnie wymienilem kable,swiece,kopulke i palece i musze powiedziec ze sie zrobilo jakos tak milej-silnik pracuje rowniej na gazie-mam na mysli bieg jalowy!nie wiem jeszcze jak spalanie ale mam nadzieje ze spadnie! ;)
zalozylem kable firmy JANMO,kopulka i palec BERU a swiece NGK jednoelektrodowe i co ciekawe nie zmienialem tego wszystkiego jednoczesnie i efekt spokojnej pracy silnika zauwazylem dopiero po zmianie swiec!!samochodzik ma przejechane 169kkm-chyba prawdziwe bo jezdzila nim "najstarsza starowinka",a rocznik 93,silnik ofkours ABD!!"

Odpowiedz:
Spadło spalanie!!!!!do tej pory na zbiorniku gazu smigalem do 250 km w miescie,teraz jest to ok 280-290 km czyli przy moim zbiorniku oznacza to ze pali 10 l w miescie!jak wymienie jeszcze filtr powietrza to moze spadnie jeszcze troche!
za kable kopulke i palec dalem chyba jakies sto kilka zlotych ale dokladnie juz nie pamietam!


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz mar 05, 2006 12:35

do mnie idzie juz paczka z kablami, kopulka, rozdzielaczem....juz 10 dni. jezdze poki co na starych ale dzis jka odpalilem auto z rana to po 2-3 minutach (jak rozpuscil sie szron)jakies dziwne trzask izaczely wydobywac sie z pod maski...zajrzalem a tam przy jednej fajce przy kopulce niezle blyskalo...wylaczylem silnik przetarlem i juz nie blyska, ale czy jazda z czyms takim niczym nie grozi?
nie usmiecha mi sie kupowac w sklepie szybko kabli bo za jedne juz zapłacilem (150zeta) i wciaz czekam na nie, mam nadzije ze nie bedzie zadnego zwarcia i mi sie golfik nie zjara :crazy:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » ndz mar 05, 2006 21:01

no to szie pospieszylem z tymi pochwalami na swiecami jednoelektrodowymi ngk!!!dzis,jako ze niedziela i czasu wiecej,troche pomarzlem przy golfiku i niestety zmienilem swiece na stare beru z 3ma elektrodami!!powod?na bezynie niedalo sie wogle jechac,gasl po zejsciu z obrotow,szarpal!!!po zmianie swiec wrocilo do normy!fakt moze jedna swieca poszla ale jak wlaczalem na gaz to wszystko bylo ok,nic nie szarpalo,nie gasl!!!chyba nastepne swiece jakie kupie beda mialy 3 elektrody. :)Człowiek uczy sie na bledach!


Volkswagen Transporter 1.6d

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości