Żarówki 100W/90

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 30, 2005 21:22

Z moich doświadczeń z żarówkami 90/100.: Używam ich od 15 lat. Najpierw w Jettcie 1,8. Spaliły sie styki przy stacyjce pomiesiącu. Założyłem przekaźniki. Obecnie mam w Vento od 4 lat. Nic się nie dzieje, przekaźników nie załozyłem chociaż na pewno warto.
POprawa oświetlenia drogi jest bardzo dobra. Szkła się nie przegrzewają, ale szybciej na nich błotko wysycha i trzeba czyścić częściej. Zadna żarówka 50/60 nie dała mi takiego dobrego efektu. Z tym że wiadomo: nie wolno i oślepiają trochę jadących z przeciwka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jizu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 08:46
Lokalizacja: W-WA

Post autor: jizu » śr lis 30, 2005 21:23

tak sa gladkie szkla kolesie szlifuja normalne szkla i sprzedaja
na wymiane do reflektorow golf III ala IV , zrobione kosztuja po 100 zl
pozdr, a zarowki o tych mocach napewno zmatowia ci lustro reflektora


sprzedam caly nowy zestaw xenonow 8000K !!!
do reflektorow H7 bez zadnych przerobek

djset

Post autor: djset » śr lis 30, 2005 21:46

podstawa:
- prawidlowe napiecia ladowania
- czyste styki
- odbłyśniki w stanie bardzo dobrym
- poprawnie ustawione swiatla
efekt:
swietnie świecace swiatla, niekiedy lepiej niz "setki"
pozdrawiam.



seba39065
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 09:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: seba39065 » pn maja 18, 2009 11:01

ja z takim zapytaniem mam żarówki h4 100 wat. z takim pytaniem gdzie moge kupic takie przekazniki do tych żarówek. prosze o odpowiedz



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn maja 18, 2009 12:54

Jeżeli w mkII masz pojedyńcze reflektory to teoretycznie nie potrzeba dodatkowych przekaźników. Instalacja mkII jest przystosowana do podwójnych reflektorów, które razem (4szt. ) pobierają podobną moc, jak dwa reflektory z żarówkami 100/90W. Niemniej jednak zwiększona moc żarówek przyspiesza zużycie instalacji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 18, 2009 13:37

jednakże mam własne doświadczenia: w starej jetce mk2 założyłem takie żarowki, i po kilku dniach spaliła się stacyjka. Uwazam że w taki starszym autku co już ma instalację w tym stacyjkę wypracowane założenie przekaźników jest konieczne jeśli chce sie mocniejsze żarówki dawać. Kupisz w każdym sklepie moto po kilka zeta takie przekaźniki.

[ Dodano: Pon Maj 18, 2009 1:38 pm ]
ale o sposób montażu to już nie pytaj. Znajdziesz szukajką na FAQ tematy o tym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn maja 18, 2009 14:04

Paweł Marek pisze:jednakże mam własne doświadczenia: w starej jetce mk2 założyłem takie żarowki, i po kilku dniach spaliła się stacyjka. Uwazam że w taki starszym autku co już ma instalację w tym stacyjkę wypracowane założenie przekaźników jest konieczne jeśli chce sie mocniejsze żarówki dawać
- dokładnie się z Tobą zgadzam, dlatego napisałem:
Lipek81 pisze:teoretycznie
i dlatego wspomniałem o:
Lipek81 pisze:Niemniej jednak zwiększona moc żarówek przyspiesza zużycie instalacji.
- ogólnie gdyby mkII był nowy, to można by bez przekaź ników, ale znajdź mi teraz nowego mkII :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości