Auto po wymianie skrzyni wolniej przyspiesza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Post autor: lolek » wt gru 08, 2009 18:40

bicker83 pisze:
lolek pisze:Ja również posiadam golfa z silnikiem AKL. Skrzynie miałem wymienianą przy przebiegu ~ 120 000 km, bo się rozsypała. Teraz mam skrzynię od modelu 16V. Samochód bardzo ładnie rozpędza się do prędkości 130-140 km/h na 3 biegu później po wrzuceniu 4 rozpędza się lata świetlne można powiedzieć że w ogóle się nie rozpędza (zachowuje się tak jak by miał odcięcie :grin: ) .. Ja akurat nie przekraczam tej magicznej prędkości 140 dlatego też mi to nie przeszkadza. Mogę jeszcze dodać że jedynka jest teraz bardzo długa , zarówno dwójka , a jeśli chodzi o przyśpieszenie to nic nie stracił ale zmieniła mu się charakterystyka i tak jak przedtem można było dynamicznie przyśpieszyć z 3 trzeba to robić teraz na 2 .. Trzeba się trochę do tego przyzwyczaić ale w moim przypadku uważam że jest to wymiana po części na dobre ponieważ ta skrzynia od 16V nie powinna się tak szybko rozsypać bo nie ma nitów .. Może też masz skrzynie od 16V a nie od 8V ? ponieważ masz ten sam problem, przy prędkości powyżej 140 auto nie przyspiesza ..
Ktora masz skrzynie? jakie ma oznaczenie w sensie?
POZDRO
Szczerze Ci powiem, że nie wiem jakie ta skrzynia ma oznaczenie i nie mam niestety możliwości sprawdzenia tego, wiem tylko tyle, iż jest to skrzynia od 16V ..



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 08, 2009 18:54

Przypadkiem na sprzęgle Ci się to wszystko nie ślizga ? Może jest tak ,że powyżej pewnej prędkości sprzęgło zaczyna ślizgać .. i auto nie idzie


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt gru 08, 2009 20:22

Miałem pisać to samo :)

Może to sprzęgło a może trzeba ją reklamować bo mechanik mógł złożyć z dwóch jedną i wsadzić nie takie przełożenia jak masz w starej.
Jeżeli skrzynia była rozbierana to nie możesz w 100% ufać oznaczeniu na obudowie bo bebechy mogą być od używane ale od innej skrzyni.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » wt gru 08, 2009 20:54

złożyłem reklamacje w firme w ktorej kupilem ta skrzynie i wysla mi nowa. Mam nadzeje ze ta juz bedzie OK.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 08, 2009 21:04

bicker83 pisze:złożyłem reklamacje w firme w ktorej kupilem ta skrzynie i wysla mi nowa. Mam nadzeje ze ta juz bedzie OK.
POZDRO
To czekamy na reckę po wymianie :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » śr gru 09, 2009 00:49

Haki pisze:Przypadkiem na sprzęgle Ci się to wszystko nie ślizga ? Może jest tak ,że powyżej pewnej prędkości sprzęgło zaczyna ślizgać .. i auto nie idzie
raczej nie bo przeciez by wtedy wyzsze obroty lapal co nie :D a jest tak ze on poprostu nie idzie jak trzeba no licznik klamie na maxa...
POZDRO
Haki pisze: To czekamy na reckę po wymianie :bajer:
Jakos za tydzien powinienem juz ja w aucie miec(kolo srody) takze napewno dam znac co i jak.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości