Znow odpowietrzenie ukladu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » pn gru 11, 2006 19:36

dominik7 pisze:No wiec...wymienialem plyn do chlodnicy,samochod niby odpowietrzony a tu licho zogrzewaniem,tzn.prawie go nie ma.
Witam. Mam mk3 2E i podobny problem. Wczoraj wymieniłem termostat i płyn. Po zalaniu przy odkręconym korku złapał ponad 100 stopni i wywalił płyn. Podejrzewając termostat wymontowałem go i sprawdziłem w garnku, otworzył się. Zamontowałem i powtórzyłem operację przy zakręconym korku, wentylator się włączył. Termostat utrzymuje temperaturę ok 95stopni ale no właśnie ogrzewanie dużo intensywniej grzeje przy wyższych obrotach natomiast na jałowym obrotach jest tylko ciepłe. Wystarczy dodać gazu aby poczuć wyraźną różnicę. Ktoś zasugerował mi uszczelkę.
Czy może to tylko zapowietrzenie które z czasem minie, a może zaworek od nagrzewnicy jes słabo odkręcony (tylko gdzie go szukać?)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 11, 2006 19:43

miki15 pisze:Czy może to tylko zapowietrzenie które z czasem minie
może tak się stać.
miki15 pisze:a może zaworek od nagrzewnicy jes słabo odkręcony (tylko gdzie go szukać?)
nie w twoim samochodzie, nie masz go.
Ze tak grzeje dopiero na wyższych obrotach to albo jeszcze się nie odpwietrzył (sprawdź drożność cienkiego weżyka dochodzącego do zbiorniczka, oraz OBU jego króćców), albo słabo pompuje pompa wody (zdarza się połamanie łopatek), albo coś jest zapchane niedrożne, najczęściej sama nagrzewnica bo ma cienkie rurki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn gru 11, 2006 20:48

do sprawdzenia - spr. czy nie masz termostatu na układzie do nagrzewnicy (foto) a jeśli masz termostat to trzeba go zastapić rurkami miedzianymi (foto), jezeli nie masz to prawdopodobnie masz zapchaną nagrzewnice, mozna próbować ją przeczyścić bez wymowania roztworem soli kuchennej i octu, ale to grozi zajechaniem pompy wodnej a własciwie jej łozyska, lepiej takie cos robić na wyjetej nagrzewnicy


:-k ...

Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » wt gru 12, 2006 23:08

Dzięki Panowie posprawdzam (dopiero w sobotę i napiszę o co znalazłem. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki.



Awatar użytkownika
milek_22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:38
Lokalizacja: okolice bb

Post autor: milek_22 » pn cze 18, 2007 00:47

no więc ustawienie ciepłe/zimne niema nic do odpowietrzania, to zmienia tylko położenie klapki, tzn powietrze z wętylatora kieruje na nagrzewnice albo prosto do kabiny (zimne) jeśli niema ogrzewania to proponuje sprawdzić albo usunąć te pierdoły na wężach do nagrzewnicy(pod maską) ja niemam i grzeje sie natychmiastowo :) lub po wlaniu płynu i odpaleniu auta ściągnać wąż powrotny z nagrzewnicy(troszke) i wypuszczać powietrze do momentu aż pujdzie woda, albo wyciągnąć i przedmuchać nagrzewnicę bo lubi sie zabić liściami itd i ogrzewanie powinno być. A co do odpowietrzania całego układu, odpowiedzialny jęst wężyk od chłodnicy (sprawdzić drożność i będzie ok) korek najlepiej odkręcony, choć opinie sprzeczne :) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości