Skradziono MK III GTI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pciuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 22, 2004 01:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pciuch » śr lis 23, 2005 23:00

wspolczucia, a co do kradziezy golfow to jest to plaga. Czytalem artykul i nasze golfy sa na trzeciej albo czwartej pozycj wsrod aut najbardziej "rozchwytywanych". Mysle ze to szybko sie nie zmieni. Jedyne co zrobic to jakies wlasne zabezpieczenie i AC.



djset

Post autor: djset » śr lis 23, 2005 23:06

AC to nic nie da... najlepiej wlasne zabezpieczenie i juz! lub nawet dwa...
zreszta odpowiedzcie sobei sami na pytanie, jakich aut jest najwiecej i jakie jest zapotrzebowanie i na jakie czesci? VW, Audi... tych sie najwiecej sprowadza, a jak wiadomo czesci sa praktycznie te same to giną te własnie auta...



greg

Post autor: greg » śr lis 23, 2005 23:11

Hehe to ja wam powiem jak mnie pierwszego ukradli - wracałem z pracy o 24.00 - teren ogrodzony, dozorca i tknęło mnie że mi go za***ią. Myślę - przestawię pod okno bo go chyba w nocy ukradną (do dzisiaj nie wiem czemu tak pomyślałem), siegnąłem do kieszeni - kluczyków nie mam(zostały w domu) więc pomyślałem- taki los, zostaniesz tou na srodku na parkingu. Rano golę sie przed pracą, wyglądam przez okno - golfika nie ma - mówię do żony ukradli golfa a ona "tylko się nie denerwuj". Przyjechali policaje i pierwsze pytanie było " czy będzie Pan płacił okup???". No i znalazła się buda rozgrabiona , z wybitymi szybami, bez silnika , skrzyni biegów, instalacji elektrycznej, zawieszenia z wybitymi szybami.



djset

Post autor: djset » śr lis 23, 2005 23:33

greg pisze:Przyjechali policaje i pierwsze pytanie było " czy będzie Pan płacił okup???".
zaplaciles? czy nie...?



greg

Post autor: greg » czw lis 24, 2005 00:17

djset pisze:zaplaciles? czy nie...?
zgłupiałeś??? za co? jak raz zapłacisz to bedą co rok kradli tak jak sąsiadowi z podwórka



djset

Post autor: djset » czw lis 24, 2005 00:28

ehh... szkoda gadac... mafia!
ale ze to policja od razu do ciebie z takim tekstem to ja bym zglosil to gdzies i dostalo by im sie po ryjach...



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » czw lis 24, 2005 00:35

Pare dobrych zabezpieczen powinno zmniejszyc prawdopodobienstwo kradziezy twojego auta. Ja po zakupie auta 2 tygodnie pierwsze wlamanie ale zabezpieczenia zdaly egzamin i nie pozwolily odjechac. 3 tygodnie brak lusterek i kolpakow. A teraz mam potluczone lusterka, alu felgi (oczywiscie ze srubami zab), i migajaca czerwona diode i jak narazie odpukac prawie rok czasu mam spokoj. Nie raz tylko widac jak po nocy (najlepiej w zime) jest przetarta boczna szyba. Pamietajcie nalepsze sa zabezpieczenia wlasnej roboty. Pozdro i zebysmy obudzili sie wlascicelami wlasnych aut.


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw lis 24, 2005 00:48

Nic tylko :axe:


Volskwagen - Das Auto.

djset

Post autor: djset » czw lis 24, 2005 01:06

KaRBoW pisze:i zebysmy obudzili sie wlascicelami wlasnych aut.
dobre słowa :) musze je zapamietac ;)



oti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 11, 2005 14:37
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: oti » czw lis 24, 2005 15:37

KaRBoW pisze:..... i migajaca czerwona diode i jak narazie odpukac prawie rok czasu mam spokoj
kumpel też miał taką diodę to pokilku dniach mu obrobili auto i zostawili kartę że tą diodę ma sobie na choince powiesić :choinke:



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » czw lis 24, 2005 15:41

Kiedyś K.Rutkowski wypowiedział sie na temat zabezpieczeń a aucie. Jasne że penwe niekonwensjonalne rozwiązania neiprzemysłowe moga opóźnić kradzież. Ale typowy fachowca złodziej, jest to w stanie rozpoznac w ciągu kilku minut. A jak nie to na lawete. Nie wnikam. Rutkowski powiedział i tu sie nim zgadzam że najlepszym zabezpieczeniem auta jest tylko i wyłącznie ubezpieczenie AC. Niestety chcesz odzyskac ewentualna kase musisz buli czasem naprawde bajońskie sumy ale śpisz w miare spokojnie. Bo w końcu kase ubezpieczyciuel Ci odda ale sentymentu do własnego autka za którym człowiek niejednokrotnie sie nachodził niesttety nie.

NIe mniej jednak potepiam tych s...m złodziejaszków którym uczciwie pracować sie nie chce tylko żerują na własnym nieszczęsciu. Nie mniej jednak jezeli zobacze podobnego na zdjeiu bordowego golfa poinforumje właściciela........

TEPIĆ ZŁODZIEJI !!!!!!


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw lis 24, 2005 17:48

Ale AC nie pokryje ci kosztów własnoręcznych przeróbek i dopieszczania autka. Biorą poprostu cene rynkową i wypłacą ci ją wedle własnego uznania. Biurokracji przy tym masakrycznie dużo. Policja też ogranicza się jedynie do przyjęcia zgłoszenia, a potem drogi pokrzywdzony radź sobie sam. Nasze podatki strasznie się marnują. Nawet jak znajdą winnego to co najwyżej czekają go zawiasy. Trzeba zabezpieczać nasze cacka przed tymi skur.... . Ale jakie stosować zabezpieczenia, jak prawie wszystko potrafią rozpracować na różne sposoby. Kumplowi ukradli MKIII i po tygodniu znalazła policja go policaj w znanej dziupli, ale już tylko rame bo reszty nie było. Czy nie mozna było wpaść tam w dniu kradzieży??? Niestety ciągle trwa sezon na nasze Golfy i raczej, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na cześci do nich, nie skończy się szybko. Ja nie kupuje nigdy używanych części od złodzieji i z niewiadomego źródła pochodzenia bo niechciałbym być też okradziony. A może raczej znów bo kilka dni temu zarąbali mi kołpaki VW, ale to przecież mała szkodliwość społeczna.........................
Dołączam wyrazy współczucia dla pokrzywdzonego.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

kikoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 06, 2005 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kikoj » czw lis 24, 2005 18:35

Witam i dzięki za wpółczucia ,bo naprawdę wesoło się nie czuje
Nic szczególnego w nim nie było tapicerka i cały środek był czyściutki tylko siedzenie kierowcy było przypalone u góry,a tak to żadnych rys, nic.Dobrze ,że choć miałem AC
tylko ,że na 8000 zł,to pewnie będą kręcić do 6 tys.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw lis 24, 2005 21:17

Zgadzam się że najlepsze jest AC ale żyjemy w takim kraju że jest ono za*****cie wysokie bo jak mam zapłącić za AC np 2000 pln to tyle co półó roku jazdy moim VW .
Jakby to AC było niższe to może jakość przeszłaby w ilość (więcej ludzi byłoby na nie stać) i ubezpieczyciel zarabiałby tyle samo .
A tak to pozostaje nam parking strzeżony ,alarmy ,wynajęcie garażu itp :cry:
flat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości