co to za stukanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » czw lis 12, 2009 17:11

W takim razie padnięty silniczek odpada bo piszesz ze to występuję również jak klima jest wyłączona.

A możesz napisać jeszcze czy to występuje cały czas czy może w jakiś szczególnych sytuacjach np przy zmianie biegów, na zimnym lub nagrzanym itp.

podejrzewam poduszkę skrzyni



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

hałas

Post autor: lukaselmo » czw lis 12, 2009 20:06

To dziwne stuknięcie występuje cały czas i na zimnym i na ciepłym silniku i z klimą i bez klimy o takim samym odgłosie,ten odgłos dochodzi spod konsoli,najaktywniej to słychać jak się jedzie po nierównościach,ale jak np:wjeżdżam na krawężnik to nie słychać,kurcze jak mnie to denerwuje.pozdro
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 20:06 przez lukaselmo, łącznie zmieniany 1 raz.


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: hałas

Post autor: doggie » pt lis 13, 2009 13:02

lukaselmo pisze:To dziwne stuknięcie występuje cały czas i na zimnym i na ciepłym silniku i z klimą i bez klimy o takim samym odgłosie,ten odgłos dochodzi spod konsoli,najaktywniej to słychać jak się jedzie po nierównościach,ale jak np:wjeżdżam na krawężnik to nie słychać,kurcze jak mnie to denerwuje.pozdro
na postoju też??? W Mk5 bardzo często puszczają śruby trzymające kokpit i wtedy słychać hałasy - zdejmuj pokrywkę kokpitu od strony pasażera - identyczna jest z lewej strony ze skrzynką bezpieczników - i sprawdź czy jakaś śruba trzymająca kokpit z nadwoziem nie pościła - miałem takie "cuś" i winna właśnie była jedna ze śrub



Awatar użytkownika
sml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 07, 2009 11:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sml » pt lis 13, 2009 22:56

Mi stuka czasem i przy wyłączonej klimie. Nie ma to żadnego związku z jazdą lub postojem, dziurami itp. Generalnie już to olałem, podobnie jak skrzypienie pasów. Swoja droga niezłe badziewie, w poprzednim Mk 4 nawet plastiki tak nie stukały.
Dzięki za radę z tym mocowaniem deski, jutro oblukam co i jak
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 08:52 przez sml, łącznie zmieniany 1 raz.



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

hałas

Post autor: lukaselmo » sob lis 14, 2009 20:28

tylko jest ten odgłos jak się jedzie,dochodzi spod konsoli,takie pyknięcie talerzyka,chwyciłem dziś linki od lewarka zmiany biegów bo bo zgasiłem silnik i jak mieszałem biegami to jakby na wstecznym był taki odgłos,odkręciłem akumulator,żeby dojść do wybieraka,przesmarowałem i myślałem ze oki ale się przejechałem i stuk puk do jasnej cholery,chyba dostane nerwicy żołądka panowie.Już myśle żeby odkręcać konsole ale nawet nie wiem jak się do tego zabrać,airbagi mi jeszcze pierdykną i się pozamiatam


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lis 17, 2009 11:52

lukaselmo, mówię ci - na 100% nastawniki wentylacji, dojście do nich jest oprzez demontaż środkowej części kokpitu czyli kratki nawiewu, radio, zestaw z pokrętłami nawiewu, a zaczyna się od demontażu górnej półeczki znajdującej się nad środkowymi kratkami nawiewu - pod gumowym dywanikiem są dwie śrubki ....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości