akumulator do golfa II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lis 24, 2005 04:08

Gadom jeśli mnie pytasz to owszem - wiem.
Podstawowa to taka, że :prądnica "produkuje prąd stały, a alternator zmienny ( i dlatego w alternatorze są diody prostownicze). Druga równie ważna to wydajność. Alternator jest o wiele bardziej wydajny od prądnicy. Tzn. jesli alternator i prądnica są podobnej wielkości (waga) to alternator wytworzy o wiele więcej prądu
bodzio_j



gadom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: gadom » czw lis 24, 2005 23:44

Masz racje że alternator jest wydajnioejszy. Żeby prądnica ładowała akumulator potrzebuje większych obrotów. Więc masz odpowiedź dlaczego w maluchach były niedoładowane akumulatory. Z tego co pamiętam (moge się mylić co do wartości) to prędkość samochodu na 4 biegu musiała być większa niż 60 km/h żeby zaczeło się ładowanie akumulatora. A w mieście i to szczególnie zimą było trudne do osiągnięcia. Więc czemu mieszasz do rozważań nad alternatorem ten nieszczęsny relikt przeszłości którego niemasz w golfie.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 25, 2005 05:07

Nieszczęsny relikt- jak powiadasz-wmieszałem dlatego, że zadałeś pytanie "co ma do tego moc alternatora?" I jako przykładu , że ma użyłem własnie prądnicy - urządzenia o maleńkiej mocy aby pokazać, ze ma.
bodzio_j



gadom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: gadom » pt lis 25, 2005 23:49

Gdyby prądnica ładowała akumulator już na wolnych obrotach to byłoby ok i jej moc wystarczyłaby na naładowanie akumulatora nawet o znacznej pojemności kwestia tylko czasu jaki byłby potrzebny do osiągnięcia stanu naładowania (warunek moc prądnicy musi być większa lub równa mocy odbiorczej, w tym prądu ładowania akumulatora) w przciwnym wypadku nigdy nie naładujesz źródła prądu. W golfie altrnator ma zapas mocy (oczywiście pod warunkiem że ktoś sobie niezrobił ogrzewania ze wzmacniaczy audio). :pub:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob lis 26, 2005 11:36

jank pisze:mam pytanko... jakki jest naj... akumulator do vw golfa II 1.6 benzyna z LPG proszę o rade? Jaka pojemność jakiej firmy itp itd?
z czystym sumieniem moge ci polecić Centra Plus 50Ah, 2 lata gwarancji i cena około 180zł (u mnie), sam miałem juz ze dwie Centry i jedna mi służyła 6 lat a druga 5 lat - chyba niezły wynik co? Nie daj sie namówić na Boscha, jest drogi i nie jest wcale lepszy!



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lis 28, 2005 13:23

Można jeszcze zakupić CENTRA FUTURA droższy od Plusa ale jeszcze większa moc rozruchowa (przydaje się szczególnie w Dieslach) i do tego jest pakiet Assiastance w postaci pomocy drogowej jeżeli nawali akumulator.


Obrazek

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lis 28, 2005 14:24

[quote="gadom"]Masz racje że alternator jest wydajnioejszy. Żeby prądnica ładowała akumulator potrzebuje większych obrotów. Więc masz odpowiedź dlaczego w maluchach były niedoładowane akumulatory. Z tego co pamiętam (moge się mylić co do wartości) to prędkość samochodu na 4 biegu musiała być większa niż 60 km/h żeby zaczeło się ładowanie akumulatora. A w mieście i to szczególnie zimą było trudne do osiągnięcia. Więc czemu mieszasz do rozważań nad alternatorem ten nieszczęsny relikt przeszłości którego

Miałem w malcu 50 Ah Centrę Plus wyjętą z poldka. Lato, zima, nigdy nie wymagała ładowania :helm: :hehe: Sorki za dygresję na temat pf 126p, ale większość z nas od tego zaczynała.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości