Migajaca kontrolka cisnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wahoo » czw lis 05, 2009 22:00

Witam.
Nie sprawdzalem czujnika. Udalo mi sie kupic nowy filtr oleju. Po zmianie jest dalej tak samo. Po odkreceniu ponownie nowego filtra okazalo sie ze przez srodkowy otwor w filtrze nie przeplywa olej. Filtr jest w srodku suchy. Wiec olej na pewno nie krazy nawet pod malym cisnieniem. Zauwazylem takze ze jak na poczatku prroblemow dolalem ok 0,4 L oleju to ten olej chyba nie zlecial do miski ale jest w przestrzeni gdzie dochodzi bagnet, poniewaz na bagnecie jest bardzo wyskoi stan. Domyslal sie ze cos sie chyba zatkalo ale nie wiem gdzie szukac. Olej do filtra wlatuje przez srodkowy otwor czy te boczne? Pompa olej tloczy czy zasysa przez filtr? Czy uszkodzeniu mogla ulec pompa? Prosze o jakies dalsze wskazowki co do poszukiwania przyczyny i ewentualne porady.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 06 Lis 2009 20:25 ]
Witam.
Czy ktos moze udzielic mi pomocy w moim problemie? Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna zdemontowac pompe oleju i czy ona moze byc przyczyna calej tej historii?
Pozdrawiam.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz lis 08, 2009 17:36

Spusć olej z miski i ją zdejmij tylko nie uszkodź uszczelki,chyba że kupisz nową.Odkręć śruby od pompy oleju i zdejmij łańcuch napędowy.Wyjmij pompe.
Odkręć smok oleju i pokrywe obudowy.Teraz to wszystko umyj i za pomocą szczelinomierza musisz zmierzyć luz pomiędzy zębami.Nie może być większy niż 0,20 mm.Jeżeli jest większy to pompa do wymiany.


Jacek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 351 gości