Mam problem z ogrzewaniem.Wieje tylko zimne powietrze..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bugster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bugster » śr lis 04, 2009 21:50

No to od tego zaczne pewnie, U mnie jest tak : ogrzewanie slabe, w zaleznosci od temperatury otoczenia i predkosci jazdy jest to albo w miare cieple albo letnie powietrze. W lecie nawet gorące, w zimie - iglo. Temperatura silnika zatrzymuje sie w polowie skali, stan plynu uzupeniony. Węże obydwa cieple, klapka cieple/zimne sie domyka, zadna linka z zadnego pokretla nie spadla. Obstawiam na nagrzewnice albo termostat. Zaczne od tego pierwszego, ale jesli w tej konkretnej sytuacji dopatrujecie sie czegos co wyraznie wskazuje na konkretna usterke to bylbym wdzieczny za porade :)
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 21:52 przez bugster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lis 04, 2009 21:53

zacznij od tego drugiego , czyli termostatu



Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » śr lis 04, 2009 22:55

jesli byłby to termostat to jak jest zimno na dworzu a termostat by był otwarty i sie nie zamykał to by wskazówka nie była na srodku gdyz silnik nie osiągnął by upragnionych 90kilku stopni. a jesli by się zamknął i nie otwierał to by woda ci sie momentalnie gotowała i wskazówka by była ponad połowe, wiec na 99% nagrzewnica do wymiany


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » czw lis 05, 2009 21:13

U mnie jest podobnie jak u Ciebie teraz wieje mi letnie(po wymianie termostatu) ale co ciekawe tylko wtedy gdy srodkowe pokretlo jest ustawione w polowie miedzy zimna temperatura a polowa skali czy jak to nazwac, jak daje na gorace to wieje mi lodowate.Nie mialem czasu jednak tego zrobic ale w sobote sie biore za rozkrecanie ,chyba cos mam z tymi klapkami??



henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » czw gru 03, 2009 00:07

a mam pytanie bo mam podobne objawy że nie mam wogule ciepłego powietrza tylko mam 2 pytania 1 chce wymienic termostat ponieważ nie łapie mi temp. jeżeli długo stoi na wolnych to sie dopiero wiatrak załącza a jak jade nigdy. i jeszcze jak mam kontrolke to czy przy rozgrzanym silniku strzałka powinna byc centralnie na srodku czy lekko na boku? u mnie jest maxymalnie na 1 kresce jakos tak. a co do termostatu to znalazłem na allegro termostaty mam golfa 1.8 a wszystkie termostaty są do golfa 1.0 1.3 itd czy sie taki nie nadaje do mojego ? nie moge znalesc innych :( EDIT:
juz wiem co mniej więcej mi padło mianowicie z miesiąc temu dałem autko do czyszczenia gazu. i prawdopodobnie spuszczali płyn i mi potem nie dolali ;/ albo gdzies wyparował. moze ta uszczelka pod głowicą ale auto dobrze smiga a olej jest idealnie złoty. ( nawet wczesniej oddawalem i umyli mi cały silnik i potem zobaczyłem że olej jest biały delikatnie wystraszyłem sie ale to bylo tylko przez te mycie silnika bo potem sie znowu zrobił czarno/złoty) no i wracając dolałem wody do pełna. troche brakowało. i nagrzewnica zaczęła dzialac tylko tak postawiłęm auto w garazu na wolnych obrotach po kilku minutach sie rozgrzało i odkręcam dmuchawe cudo powietrze gorące ;D ale dmucha poł minutki moze mniej i leci juz chłodniejsze. wyłącze dmuchawe na chwile ( ciągle na włączonym silniku) włączam i znowu chwile leci gorące powietrze. co moze byc tego przyczyną ? czy ogrzewanie parownika moze tak sprawic ?

[ Dodano: 03 Gru 2009 14:53 ]
aa i jeszcze jedno teraz dokładnie zauwazyłem że jak odpale silnik który jest nagrzany i tak dalej włączam dmuchawe i wieje ciepłem ciepło nagle sie wywiewa leci max letnie. ale odkręce korek od chłodnicy psiknie powietrze i juz leci ciepłe znowu i tak ciągle czyli cos jakby sie zapowietrza. jest na to jakas rada ?

[ Dodano: 03 Gru 2009 19:34 ]
pomoże ktos ?

[ Dodano: 03 Gru 2009 20:01 ]
(notka dla adminów - co to za sens kasowanie zakładanych nowych tematów jak starych nikt juz nie odwiedza ?
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 14:40 przez henio12323, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości