pytanie o tarcze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob paź 31, 2009 21:45

no i ja tez mam tak pomalowane srebrem do 800`C
i bija i nie wiem czy odesłać czy dać od razu na tokarkę
roz......ł mnie ten temat, bo się wyprułem ponad 200zł na tarcze +200zł klocki i teraz mam srake, nie hamulce.....................
i wychodzi na to ,że ok 500zł poszło w kibel a to jest pół mojej wypłaty........


doradzcie co zrobić
toczyć czy reklamować


wogóle to może podam nick i namiary na gościa z allegro
????????????
ps reklamacja
...pan mi oznajmił ochoczo 3-4 tygodnie na koncu maila hejjjjjjjj-radosnie mi wstawił
:crazy: w


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » sob paź 31, 2009 23:12

Kiedyś pracowałem w sklepie zajmującym się wyłącznie hamulcami i w przypadku tarcz które się wykrzywiły to odpowiedź na reklamację brzmiała przeważnie "przegrzane" lub "błąd przy montażu" więc wydaje mi się, że reklamacja nie wiele da. Można przetoczyć, ale polecam przy montażu po tej operacji pomiar bicia bocznego tarczy. wystarczy że wejdzie pod tarczę jakiś syf i już będzie chodziła nierówno co po jakimś czasie skutkuje wykrzywieniem.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz lis 01, 2009 09:43

mishabest, tego sie obawiałem
ale tarcza nie jest przegrzanja,bo je szanowałemi uwazałem zeby się "zahartowała" na aucie
piasta wyczyszczona na błysk


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » ndz lis 01, 2009 11:37

Próbować można, ale jeszcze nie widziałem uznanej reklamacji z powodu bicia, chyba że tarcza biła zaraz po montażu.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt sty 05, 2010 12:03

zdjąłem tarcze z auta gołym okiem widac ze tarcze pofalowane jak serweta
ale kupa chyba z plasteliny? :green_fuck:
Czekam na opinie pana z allegro :chytry: a on na opinie z hurtowni, a hurtownia na opinie producenta :grrr:
ja pierdziu co za kombinacje alpejskie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sty 05, 2010 12:38

Fahoo, ja perdziule, i weź tu kup z allegro .... a potem jak reklamować???? auto miesiąc na cegłówkach postawić :chytry: co prawda ja kupiłem bezpośrednio od Mikody ale sytuacja byłaby analogiczna, odpukać całe szczęście zrobione już kilkanaście tyś km i jest OK, jedyna rzecz która mnie niepokoi to stukanie po dziurach - jak wjadę z lekko wciśnietym hamulcem to stuki zanikają czyli hamulce - podejrzewam że to te klocki Steinhofa, choć blaszki wchodziły bardzo ciasno i nadal takie są - sam już nie wiem



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt sty 05, 2010 13:03

mettenos, ja z usterką jeździłem 2 miesiace bo nie miałem kasy na nowe tarcze....pożyczyłem i wziąłem bezposrednio od mikody a te szajsowate brembo poszły na reklamacje.......
jak kupowałem brembo to mikody zwykłe kosztowały po 175zł/szt. wiec wybór był prosty brembo za 185zł 2 sztuki-teraz żałuje :grrr:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 05, 2010 13:41

Fahoo, napisz jak poszła reklamacja, i gdzie Brembo kupowałeś w sklepie czy na Allegro


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » wt sty 05, 2010 15:57

Panowie, a jakie polecacie łożyska na tył? Wymieniałem w zeszłym roku na zimę i znowu zaczynają wyć :grrr:


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
Gacekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob mar 01, 2008 03:26
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: Gacekk » wt sty 05, 2010 16:26

Ja bym ci polecił FAG bądź SKF, RUVILLE i FEBI w miarę, a CX, SNR odradzam. Takie to moje zdanie na ten temat. :helm:


MK2 ABF --- 16vT
Passat B4 2.0 16V ABF -- było
Polo 68cf2 1.6 ABU z CBR carbs -- było
Golf mk2 Turbo AWX/ARL, 0.216, ecu AFN, FMIC, soft by TUNE-UP ---- było
Jetta mk2 GT 16V PL na digi 2 ---- było
Passat B3 1.9TD AAZ seria ---- było

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 05, 2010 17:24

arielo87 pisze:znowu zaczynają wyć
upewnij si,e że prawidłowo montowałeś. Czystość montażu i dokręcenie nakrętki czopu nie za mocno to podstawa. szczegóły poda szukajka jeśli masz wątpliwości. I kontrola czy czopy ni sa wyrobione (wówczas bieżnie wewnętrzne na nich sie krecą i wydzierają zamiast siedzieć bez ruchu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt sty 05, 2010 19:16

Tarcze kupiłem na allegro ale nie u pana czesia bez paragonu ale w sklepie stacjonarnym ze stałym adresem nipem i całą resztą
reklamacja poszła 30 grudnia paczką i zostało dopiero wczoraj przekazana do hurtowni w której zaopatruje sie ten sklep
a towar wziałem u tego typa

Dane Sprzedającego iahen2 (6777):
Janusz Henkiel
P.U.H. IAHEN
Al.Niepodległosci 34/20
42-200 Częstochowa
(34)3299029 , (601)472084
info@henkiel.com.pl



co do łożysk nie polecam SKF bo sie popsuły
ja wziałem na tył ruvelle a w środku były japońskie KOYO wiec lux torpeda :okej:
no i po rabatach mam je za 2 komplety czyli cała tylna oś za 49zł :food:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr sty 06, 2010 02:28

Paweł Marek pisze:arielo87 napisał/a:
znowu zaczynają wyć
upewnij si,e że prawidłowo montowałeś. Czystość montażu i dokręcenie nakrętki czopu nie za mocno to podstawa. szczegóły poda szukajka jeśli masz wątpliwości. I kontrola czy czopy ni sa wyrobione (wówczas bieżnie wewnętrzne na nich sie krecą i wydzierają zamiast siedzieć bez ruchu
Łożyska były prawidłowo dokręcone i zamontowane. Tak mi powiedzieli w warsztacie, tyle, że zamontowali łożyska jakieś najtańsze. Musze chyba zrobić to sam i założyć jakieś Ruville. Jak coś to będzie na kogo winę zwalić :grin:


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr sty 06, 2010 10:14

Firma Ruvelle (czy jakoś tak) to tylko "pakowacz" sami nie produkują. Wsadzają do pudełek w zależności co im się uda kupić taniej. Warto sprawdzać pudełka. Ja kupiłem na przód i miałem niespodziankę bo w środku był FAG, który jest o połowę droższy :)
SKF polecam, ale te made in germany bo włoskie podobno kicha. Na tyle mam SFK dokręcone "z książką" i z bardzo dobrym smarem. Po jakimś czasie jeszcze raz trzeba było dokręcić bo się "ułożyły" i jak na razie mam spokój (przejechane jakieś 1500 kM). Co do tarcz to mam 4x ATM Mikoda GT + Ferodo Premium (na przód z tłumikiem) i jestem zadowolony. Przed swapem hampli miałem Brembo z klockami TRW i byłem też zadowolony, żadnego bicia nie było, ale one były kupione w IC (mam je teraz na sprzedaż).


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości