golf III tdi 90km czy pojedzie na oleju opalowym?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 23, 2009 13:02

jeryk10 pisze:Tak pojedzie prosto do mechanika na remont silnika :grin:
jak wyjeździsz 10 tysięcy litrów na OP to wtedy szafuj słowami, większość pisze bo ktoś...coś... mówił albo ktoś jeździł.... Jeszcze nigdy nie miałem żadnych problemów przez OP, a jeżdziłęm SDI, TDI a nawet TDI PD, nikogo oczywiście nie namawiam ale znając życie 99% wypowiedzi jest tych, którzy w życiu nie mieli styczności z jazdą na opale

ps. generalnie mnóstwo takich tematów już było, wystarczyło użyć coś takiego jak wyszukiwarka
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2009 13:03 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 23, 2009 13:03

Co prawda nie Golfem, ale jeździłem na opale 2 lata (zrobiłem ok 40kkm). Silnik na opale chodził lepiej niż na ropie z Orlenu...pracował ciszej i przy dużym obciążeniu dało się odczuć delikatnie większą moc. Auto jeździ do tej pory tyle, że już na ropie...jakby opał wychodził mnie dużo taniej od ropy to bym dalej na nim jeździł.
Dziadek81 pisze:moim zdaniem pewny opał jest lepszy niż ropa
zgadzam się

Oczywiście nie namawiam do jazdy na opale.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pt paź 23, 2009 13:28

dlaczego opał jest lepszy niż ropa?
opał po zakupie przez firme nie jest wlewany do żadnych zbiorników czy beczek tylko odrazu idzie do odbiorcy detalicznego.
ropa po zakupie przez firme jest wlewana do zbiornika przy cpn-ie. kto trzymał kiedyś rope w bańkach to wie że wydzielają sie z niej różne osady i woda.
tak samo jest ze zbiornikami przy cpn-ie. na początku każdy chwali nową stacje za to że ma dobre paliwo, a po pewnym czasie stwierdza żę sie popsuło.
w zbiornikach zbiera sie coraz więcej osadów i śmieci ale nikt tego nie czyści bo przecież to jest polska. a czyszczenie zbiornika kosztuje.
dla mnie opał to jest tylko zabarwiona ropa. ilość zanieczyszczeń które sie ustoją w zbiorniku 1000L przez około rok jest podobna. z obu jest około 20 litrów, to praktycznie sam szlam. oczywiście przy zakupie tego nie było.
dodam jeszcze że im ropa/opał dłużej leży tym auto gożej na tym chodzi.



wintersports14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:36
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: wintersports14 » sob paź 24, 2009 20:12

jezdzilem kiedys na opale ale zwylym samym dieslem zadnym tdi czy sdi i nic mu sie nie dzialo dopoki go mialem....
zdania sa podzielone.....ale fakt ze wiele osob pisze ze opal to taki czy owali a sami nigdy na nim nie jezdzili....to tak jak z ludzmi ktorzy krytykja inst. gazowa bo sami jej nie maja i zal im du..sciska ze inni na gazie jezdza za polowe ceny benzyny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości