bo mechanicy to nie wiedzą :-( !!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: MK 4

Post autor: Razal » sob gru 03, 2005 08:10

golfir pisze:kolego naciagnij sobie pasek od wspomagania jak masz wspome i problem z glowy i nie stresuj sie "scinajacymi klinami" pozdro
nie klinami tylko klinem - klin na wale jest jeden :hmm:

kolega nie musi się stresować wystarczy obadać sprawe żeby sie więcej szkody nie narobiło jak p.........e :hmm:

Ja nie twierdze że musi być klin przyczyną, mówe że może być przyczyną :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob gru 03, 2005 21:18

mg-maciek pisze:Witam
Ten temat to tylko żeby zwrócić uwagę - bez urazy ale niestety taka jest prawda. Mam mkIV (mam nadzieję że to znaczy golf IV - jeszce nie wyczaiłem skąd się bierze mk) silnik tdi (bo jeszcze nie wiem jaki ma symbol) 90 kuców z 98 roku.
Problem polega na tym że występuje drganie silnika podobne do tego jakie ma miejsce podczas hamowania silnikiem na za niskich obrotak. Zdaża się to jedynie zaraz przed zatrzymaniem kiedy auto toczy się w miarę powoli i gwałtownie znika po zatrzymaniiu (dziwne nie ?)
Odczułem dokładnie to samo i widawało mi się to normalne (na obotomierzu nie widać żeby obroty spadały jak w przypadku hamowania silnikiem)



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

chyba to olej aż zdechnie

Post autor: mg-maciek » wt gru 06, 2005 10:31

Chomik pisze:
mg-maciek pisze:Witam
Ten temat to tylko żeby zwrócić uwagę - bez urazy ale niestety taka jest prawda. Mam mkIV (mam nadzieję że to znaczy golf IV - jeszce nie wyczaiłem skąd się bierze mk) silnik tdi (bo jeszcze nie wiem jaki ma symbol) 90 kuców z 98 roku.
Problem polega na tym że występuje drganie silnika podobne do tego jakie ma miejsce podczas hamowania silnikiem na za niskich obrotak. Zdaża się to jedynie zaraz przed zatrzymaniem kiedy auto toczy się w miarę powoli i gwałtownie znika po zatrzymaniiu (dziwne nie ?)
Odczułem dokładnie to samo i widawało mi się to normalne (na obotomierzu nie widać żeby obroty spadały jak w przypadku hamowania silnikiem)
byłem ostatnio u mecha i pytałem zgodnie z sugestiami z forum i powiedział że jest w tym dużo prawdy (jeśli chodzi o rady) dodał też że mogą to być jeszcze poduszki silnika ale co do klina na wale to małe szanse bo było by w krótkim czasie po zawodach a nie jest, silnik pracuje równiutko aż miło i wogóle cyka



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: chyba to olej aż zdechnie

Post autor: Razal » wt gru 06, 2005 22:08

mg-maciek pisze:
Chomik pisze:
mg-maciek pisze:Witam
Ten temat to tylko żeby zwrócić uwagę - bez urazy ale niestety taka jest prawda. Mam mkIV (mam nadzieję że to znaczy golf IV - jeszce nie wyczaiłem skąd się bierze mk) silnik tdi (bo jeszcze nie wiem jaki ma symbol) 90 kuców z 98 roku.
Problem polega na tym że występuje drganie silnika podobne do tego jakie ma miejsce podczas hamowania silnikiem na za niskich obrotak. Zdaża się to jedynie zaraz przed zatrzymaniem kiedy auto toczy się w miarę powoli i gwałtownie znika po zatrzymaniiu (dziwne nie ?)
Odczułem dokładnie to samo i widawało mi się to normalne (na obotomierzu nie widać żeby obroty spadały jak w przypadku hamowania silnikiem)
byłem ostatnio u mecha i pytałem zgodnie z sugestiami z forum i powiedział że jest w tym dużo prawdy (jeśli chodzi o rady) dodał też że mogą to być jeszcze poduszki silnika ale co do klina na wale to małe szanse bo było by w krótkim czasie po zawodach a nie jest, silnik pracuje równiutko aż miło i wogóle cyka

I BARDZI DOBRZE, ŻE TO NIE TO :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

maroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 23, 2006 13:22
Lokalizacja: google

Post autor: maroo » pn sty 23, 2006 17:26

hej mam identyczny problem z identycznym samochodem tyle ze z 99r. Przyczyne probuje ustalic od ladnych 3 miesiecy i nic wykluczylem rozrzad bo problem wystepowal tak przed jak i po wymianie rozrzadu (paski i napinacze) naprawde strasznie mnie to wkurza i szukam dalej jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly prosze o pomoc



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pn sty 23, 2006 17:43

niestety ciągle nic, czekam aż zdechnie całkiem i wtedy się wyjaśni no i bede wiedział (choć trochę za późno) to dam znać na forum
pozdrawiam i życze opanowanie (mnie już szlag trafia)


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn sty 23, 2006 17:57

Z tego co napisał autor wątku to moim skromnym zdaniem problemy są z nieszczęsnym nastawnikiem pompy wtryskowej - problem z odpalaniem na ciepłym - mozna to poprawic korekta oprogramowania, moze to byc równiez powodem drgań - rozrzad też można sprawdzić dla świętego spokoju. Scianie się klina na tym cholernym kole powodowało by w pierwszej kolejności problem z paleniem na zimnym silniku, wiec raczej nie ma strachu.

Znajdź w swojej okolicy sensowny warsztat zajmujący sie tuningiem tdi i tam szukaj rady - może przy okazji skusisz się na wirusa :). Panów Heńków garażowców i ASO omijaj szerokim łukiem.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pn sty 23, 2006 22:06

Corvax pisze:Z tego co napisał autor wątku to moim skromnym zdaniem problemy są z nieszczęsnym nastawnikiem pompy wtryskowej - problem z odpalaniem na ciepłym - mozna to poprawic korekta oprogramowania, moze to byc równiez powodem drgań - rozrzad też można sprawdzić dla świętego spokoju. Scianie się klina na tym cholernym kole powodowało by w pierwszej kolejności problem z paleniem na zimnym silniku, wiec raczej nie ma strachu.

Znajdź w swojej okolicy sensowny warsztat zajmujący sie tuningiem tdi i tam szukaj rady - może przy okazji skusisz się na wirusa :). Panów Heńków garażowców i ASO omijaj szerokim łukiem.
dzięki za radę tylko nie bardzo wiem gdzi najbliżej znaleść tunera tdi mieszkam koło Kędzierzyna-Koźla może ktoś zna jakiegoś "kozaka" w okolicy



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt sty 31, 2006 12:12

ale kwas, to już druga usterka (od poczatku mojej aktywnosci na forum) ktora pojawia sie masowo w mk4. pierwsza byly padajace zamki w drzwiach. tez mam ten problem. jezeli ktos to zdiagnozuje to bardzo prosze o powiadomienie innych forumowiczow.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

maroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 23, 2006 13:22
Lokalizacja: google

Post autor: maroo » wt sty 31, 2006 12:32

Problem tkwi w kole dwumasowym niestety trzeba je wymienic co juz uczynilem w swoim samochodzie. Niestety naprawa nie jest tania :(( ale co zrobic pozdrowienia



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr lut 01, 2006 00:17

no tak problem zostal juz zdiagnozowany w innym poscie mg-maciek, wiem ze wymiana nie jest tania stad moje pytanie: czy da sie z tym zyc? jezeli nie wymienie " w pore" to pociagnie to za soba inne uszkodzenia?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

maroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 23, 2006 13:22
Lokalizacja: google

Post autor: maroo » śr lut 01, 2006 12:42

z tego co wiem to mozna ,, z tym zyc " bardzo wielu posiadaczy mk IV wogole sobie nie zdaje sprawy ze ta usterka wystepuje w ich samochodzie i jezdza,jezdza......... ale pamietaj ze nastepnym razem kiedy bedziesz podjezdzal do swiatel z zajebista laska z boku i nagle samochod zacznie Ci sie trzasc jak buda z hotdogami na stadionie X lecia to wtedy pewnie pomyslisz- szkoda ze nie wymienilem hehehe ;) niestety decydujac sie na samochod ktory oprocz ladnego wygladu (podoba sie zlodziejom) i malego spalania posiada same wady trzeba byc przygotowanym na takie wydatki a jesli nie kup sobie COROLKE buhahaha



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr lut 01, 2006 19:10

maroo pisze:niestety decydujac sie na samochod ktory oprocz ladnego wygladu (podoba sie zlodziejom) i malego spalania posiada same wady trzeba byc przygotowanym na takie wydatki
nie no chyba troszke przesadzasz:) lepszy bylby tu cytat z misia: "moze ma tam jakies plusy ale rozchodzi sie o to zeby te plusy nie przyslonily nam minusow" :grin:
maroo pisze:ale pamietaj ze nastepnym razem kiedy bedziesz podjezdzal do swiatel z zajebista laska z boku i nagle samochod zacznie Ci sie trzasc jak buda z hotdogami na stadionie X lecia to wtedy pewnie pomyslisz- szkoda ze nie wymienilem
to wkrece jej ze sobie hydrauliczne zawieszenie wstawilem :rotfl:
troszke sie obawiam ze np podczas jakiegos wyjazdu autko zacznie sie tak mocno trzasc ze uniemozliwi to dalsza jazde :sad:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 549 gości