jaki akumulator do GOLF IV tdi 110km AHF ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Post autor: lukker » czw paź 15, 2009 20:07

Trochę podepnę się pod temat, wie ktoś jak sprawdzić datę produkcji akumulatora bosch silver? Bo przy mrozach mój zaczyna dawać lipę i tez muszę chyba zacząć szukać czegoś nowego.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw paź 15, 2009 20:27

Na niektorych jest wypalona data produkcji. Np na centrze widzialem takie cos.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

seebaastiiaans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 08:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dzieki klubowicze za pomoc..-

Post autor: seebaastiiaans » pt paź 16, 2009 00:15

Dzieki klubowicze za pomoc..-juz dzis zoatał zamontowany 74Ah 680A i mam nadzieje ze pokreci mojego TDika nawet w najwieksze mrozy. Pozdro



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotras84 » pt paź 16, 2009 14:34

Też muszę wymienić akumulator i tak myslałem sobie o tej CENTRZE, tylko nie wiem czy Plus czy Futura?
Obecny który mam powalił mnie mocą rozruchową 70ah i tylko 340A Latem spoko ale w obecne chłodniejsze dni jak autko postoi troche na powietrzu to kręci z 4-5 razy zanim zarecha



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt paź 16, 2009 22:53

Haki pisze:
antojuja pisze:panowie nie dziwi mnie wcale ze nie znacie firmy MOLL, tez jej nie znalem do czasu, popytajcie fachowcow z prawdziwego zdazenia o nia, ta firma montuje te aku fabrycznie do np. porsche, mg, i teraz moge sie pomylic ferrari lub maseratti, wiec to nic dziwnego ze nie kazdy ja zna bo to sa auta elity a te aku tylko jeden gosc ma u mnie w miescie i z tego co wiem niemial jeszcze reklamacji, tak samo z olejami LIQUI MOLY tez u nas ich niema a ja na nim smigam tez od tego goscia, sa poprostu firmy dobre lecz u nas slabo reklamowane
Cyt.. Akumulatory Niemieckiej firmy MOLL montowane są na pierwsze wyposażenie do takich aut jak AUDI ,VW,BMW,MERCEDES .Model m3 to najwyższa półka wśród akumulatorów w 100% hermetycznie zamknięte z wieczkiem duplex na przykładzie modelu 74 Ah P+ do silników diesla o pojemnościach od 1,6 do 2,0 jak również do silników benzynowych o pojemności do 3,0 L. :bajer: Cena 271zł
kolego co do do producentow to moze i tak , ja w katalogu widzialem co widzialem m.in. audi i vw i porsche to jakby nie bylo jedna ,,rodzina'' co do ceny to podejrzewam ze ulegla zmianie, ja go kupilem bez mala 4lata wstecz



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pt paź 16, 2009 23:48

170Ah :crazy: gwarantuje że auto odpali zanim przekręcisz kluczyk :rotfl:
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2009 23:48 przez reanimat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob paź 17, 2009 00:34

Haki pisze:
Cyt.. Akumulatory Niemieckiej firmy MOLL montowane są na pierwsze wyposażenie do takich aut jak AUDI ,VW,BMW,MERCEDES .Model m3 to najwyższa półka wśród akumulatorów w 100% hermetycznie zamknięte z wieczkiem duplex na przykładzie modelu 74 Ah P+ do silników diesla o pojemnościach od 1,6 do 2,0 jak również do silników benzynowych o pojemności do 3,0 L. :bajer: Cena 271zł
Nie mówię że to tak nie jest ale...
Kup Kolego proszek do prania czy kawę marki X czy Y w np. Stuttgarcie a potem kup taką samą markę (produkt) w polskim Tesco czy Realu - o efektach napisz!
Do czego zmierzam: otóż wielkie firmy nadal Europę wschodnią traktują jak czarną Afrykę, gdzie można wcisnąć każdy produkt, byle z odpowiednią nalepką (zrobić coś zupełnie innego w takim samym pudełku jak w reklamach TV).
Akumulator 74Ah za 67€? [-o< #-o

Cena na polskim rynku jest atrakcyjna, założyć, cieszyć się że działa lecz nie mieć złudzeń - z Rolls-Royce'a to nie pochodzi.

Podkreślam raz jeszcze, nie musi tak być, lecz to chyba daje do myślenia.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 00:39

wy jesteście dobrzy :crazy: kupuj Centre jej aku ładowane są w fabrykach w Fiacie w Polsce, Jaguar w Anglii, Citroen czy też Peugeot na słowacji



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob paź 17, 2009 00:46

Haki pisze:
Cyt.. Akumulatory Niemieckiej firmy MOLL montowane są na pierwsze wyposażenie do takich aut jak AUDI ,VW,BMW,MERCEDES .
a u mnie na pierwszy montaż była Varta, w sumie gó...o varta bo po 5 latach do wyrzucenia



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 00:55

5 lat jak na akumulator eksploatowany codziennie to dobry wynik, biorąc pod uwagę co najmniej jedno odpalenie auta dziennie, zapomniałem dodać że
przewody WN,
palec
kopułkę to się wymienia,
klemy czyścimy i smarujemy wazeliną,
nie zapominając o pasku klinowym i dobrym jego naciągu!
Jeśli dbamy o wszystko, aku nam będzie służył bardzo długo.
Ostatnio zmieniony sob paź 17, 2009 00:59 przez reanimat, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob paź 17, 2009 02:19

może posłużyłby jeszcze z jakiś rok gdybym wcześniej nie bujał się z problemem odpalania na gorącym silniku, gdzie trza było kręcić z 10 sekund zanim odpalił



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 10:00

możliwe ale uwierz mi ja chciałbym mieć aku 5 lat.
Odkupiłem od baby mk2 akumulator miał troszkę ponad rok, teraz muszę zmienić aku bo ma skłonności samorozładowyjące się, sprawdzałem czy ma jakieś lewe pobory prądu ale nie ma, altek też jest okay, zapewne cele z elektrolitem muszą być uszkodzone



Awatar użytkownika
KluKoks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:22
Lokalizacja: KLU
Kontakt:

Post autor: KluKoks » ndz paź 18, 2009 18:41

Odkupiłem od baby mk2 akumulator miał troszkę ponad rok, teraz muszę zmienić aku bo ma skłonności samorozładowyjące się, sprawdzałem czy ma jakieś lewe pobory prądu ale nie ma, altek też jest okay, zapewne cele z elektrolitem muszą być uszkodzone
mam 2 letni aku w aucie ( tez odkupionym ) i dokladnie to samo sie u mnie dzieje ;/ tyle ze to jest zalosne codziennie odpalac golfa iv od czyjegos auta... :crazy:



cinekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sty 03, 2008 14:42
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cinekk » pn gru 14, 2009 20:50

Widze ze koledzy polecaja akumulatory 72, 74 Ah a jak jest z pradem rozruchowym? Jaki najlepszy bo mam do wyboru:

CA 770 77Ah 760A centra futura (nie za duzy?)
CB 740 74Ah 680A centra plus
CA 722 72Ah 720A centra futura
Czy np. CA 770 nie bedzie za duzy i czy nie bedzie niedoladowany?

Mysle ze tak pomiedzy to najlepszy bedzie CA 722???

1.9 TDI 110 KM


Golf to wytrzymałość i doskonała technika - jak w przypadku królewskiej dyscypliny.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 296 gości