Gaźnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw paź 15, 2009 14:36

Za odpalanie też - dodaje gazu przy odpalaniu. Do tej pory nie odpowiedziałeś na pytanie, które zadałem na początku - wiec ciężko mi Tobie pomóc. Możesz spróbować dodać gazu noga i wtedy odpalić - jest lepiej? Załóżmy, że odpaliłeś - włączasz światła, wycieraczki itp - czy obroty silnika maleją? Powinny na chwilę zmaleć i potem znowu być ok.



miszkiel12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze/Białystok
Kontakt:

Post autor: miszkiel12 » czw paź 15, 2009 22:14

Jeżeli chodzi ci o to czy słychać brzęczenie po przekręceniu kluczyka to nie nie słychać, chyba że tak cicho brzęczy że nie mogę usłyszeć, co innego po zgaszeniu, po zgaszeniu auta przez chwile coś mi brzęczy pod maską. Co do mego odpalania dodawanie gazu nogą nie wiele pomaga, co prawda gdy trzymam wcisniety gaz i krece przez chwile następnie gaz puszczam to wtedy czasami zaskoczy ale tak trzeba kilkanaście razy zrobić żeby odpalił. Co do tego czy po odpaleniu spadają obroty to nie nie odczułem czegoś takiego.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 16, 2009 08:19

miszkiel12 pisze:o do tego czy po odpaleniu spadają obroty to nie nie odczułem czegoś takiego.
- chodziło mi czy po włączeniu świateł spadają obroty. Na chwilę powinny spaść, ale po chwili powinny znowu sie podnieść - to świadczy, że regulacja obrotów działa, a ona jest właśnie wykonywana przez ten nastawnik, którego nie masz.
Brzęczenie powinno być słychać przed odpaleniem także - po przekręceniu zapłonu, ale przed odpaleniem powinno brzęczeć - jak nie brzęczy, to tutaj upatrywałbym przyczyny - nie ma wzbogacenia mieszanki przy odpaleniu - jak jest ciepły to jeszcze jakoś odpali, ale jak zimny to lipa.



miszkiel12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze/Białystok
Kontakt:

Post autor: miszkiel12 » pt paź 16, 2009 10:45

Właśnie o to chodzi że, na zimno nie odpala i jest lipa, a co odpowiada za te brzęczenie, wzbogacanie mieszanki? jest to jakaś część którą idzie wymienić, czy najlepiej brać jednak gaźnik jakiś po regeneracji?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 16, 2009 10:55

To brzęczenie wytwarza nastawnik przesłony wstępnej - ty piszesz, że jak gasisz silnik, to brzęczy, czyli on jest ok, tylko coś z jego sterowaniem jest nie tak - coś z elektryką. Masz może jakiś alarm, immo, odcięcie zapłonu?



miszkiel12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze/Białystok
Kontakt:

Post autor: miszkiel12 » pt paź 16, 2009 11:42

Lipek81 sorry, byłem właśnie przy golfie i sprawdzałem to brzęczenie, i faktycznie jakieś brzęczenie jest z okolic właśnie gaźnika ale nie od razu po przekręceniu kluczyka tylko po jakichś 3, 4 sekundach, a jezeli chodzi o dodatkową elektryke to nie nic takiego nie mam



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 16, 2009 11:44

Powinno być od razu - tak na odległość ciężko pomóc - może tak już Tobie olejem gaźik zapluło, że lokuje jakoś tę przesłonę i uniemożliwia jej ruch.



miszkiel12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze/Białystok
Kontakt:

Post autor: miszkiel12 » pt paź 16, 2009 12:07

Nie zapluty to raczej nie jest, byl czyszczony jakieś 5 miesiecy temu, a ma cos do tego instalacja gazowa bo ja teraz przekręciłem jak był na gazie, ,może jak by było na benzynie to by od razu brzeczało



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 16, 2009 14:46

No na gazie to ja się nie znam za bardzo, ale może coś ma.



flayerstar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 23:51
Lokalizacja: Polska

Post autor: flayerstar » pt paź 16, 2009 22:46

witam. moja rada odnosi sie do nastawnika przeslony wstepnej sprwadz jego opor. najlepiej jak porosisz jakiegos kolege do pomocy sciagnj obudowe z gaznika i zamknij ja recznie niech ktos sprobuje odpalic jesli odpali to znaczy ze jest uszkodony. na zimnym silniku zawsze przy odpaleniu przeslona powinna sie zamknac na chwilke.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości