Żarówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 05, 2009 18:18

carollo pisze:A niby czemu???
A temu, że na forum jest mnóstwo tematów o ksenonach i jeśli ktoś używa głowy, to najpierw poczyta, co o tym wszystkim myślą inni forumowicze, a potem zdecyduje, czy zakładać hid czy nie.
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 19:08 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » pn paź 05, 2009 18:52

Mariusz Hajduk tu masz to doskonale i wyczerpująco opisane:

Artykuł o żarówkach,Auto-Świat

Zdecydowanie polecam przeczytać!


Obrazek

Awatar użytkownika
kris1978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 10, 2009 22:31
Lokalizacja: rumia

Post autor: kris1978 » pn paź 05, 2009 19:25

panowie co powiecie na te zarowki



http://www.allegro.pl/item752257983_zar ... power.html


chce sobie je wstawic aktualnie mam hid ale poczytalem i demontuje je(poprzedni wlasciciel je zamontowal fajnie swieca ale sami wiecie) :helm:



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 05, 2009 19:30

kris1978, droga sprawa. Prawie 100zł za sztukę?! Powariowali...No ale wszystko zależy od grubości sakwy. Przeczytaj artykuł, który podrzucił Kubalec, załatwia sprawę.
Wg mnie nie warto inwestować w aż tak drogie żarówki. Zacznij może od tańszych, a nuż stwierdzisz, że komplet wart powiedzmy 60 zł spełnia Twoje oczekiwania.

[ Dodano: 05 Paź 2009 19:31 ]
Nie doczytałem - cena za komplet. Ale i tak bym chyba odpuścił...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn paź 05, 2009 19:34

Jak ma autko wyprodukowane przed 2001 rokiem to nie musi mieć ani żyroskopów ,ani też spryskiwaczy reflektorów do ksenonków... Już siedzę cicho :helm: bo wybuchnie wojna w temacie :panna: Tak na koniec dodam w do tego całego oślepiania --- owszem- oślepia jak lampy są niewyregulowane itp , bo chyba nie powiesz mi ,że mocniejsze zwykłe żarówki nie oślepiają gdy lampa jest do :ass: ustawiona
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 19:35 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 05, 2009 19:46

Zasada jest jedna: jeśli ksenon, to tylko w soczewce przyzwoicie wyregulowanej. Przepisy to przepisy.
Ja autorowi polecę Philips Blue Vision na początek. Tyle.



Awatar użytkownika
kris1978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 10, 2009 22:31
Lokalizacja: rumia

Post autor: kris1978 » pn paź 05, 2009 19:51

cena no cuz wysoka ale jestem tego zdania ze jezeli chodzi o bezpieczenstwo ,a swiatla sa bardzo istotne,to cena nie jest za duza a jak kupie tansz i stwierdze ze cos nie tak ,nie chodzi mi o kolor biale czy niebieskie,ze sazlabo swieca czy cos w tym stylu to bede musial wydac znowu kase i niewiem czy warto sie bawic w tester
pozdro



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 05, 2009 19:55

kris1978 pisze:cena no cuz wysoka ale jestem tego zdania ze jezeli chodzi o bezpieczenstwo ,a swiatla sa bardzo istotne,to cena nie jest za duza
Masz rację, ale pamietaj, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. I co najwazniejsze w przypadku tych lepszych żarówek, nie zawsze idzie w parze z żywotnością tych zarówek. Niemniej jednak jest to górna półka i z pewnością będą dobrze świecić.



Awatar użytkownika
kris1978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 10, 2009 22:31
Lokalizacja: rumia

Post autor: kris1978 » pn paź 05, 2009 19:59

jezeli chodzi o jakosc no to philips firma mowi sama za siebie przeciez badziewia za taka cene to by niewypuscila,tak mysle,a zywotnosc to sie okaze bo jednak je kupie



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pn paź 05, 2009 20:03

kris1978 pisze:jezeli chodzi o jakosc no to philips firma mowi sama za siebie przeciez badziewia za taka cene to by niewypuscila,tak mysle,a zywotnosc to sie okaze bo jednak je kupie
Mialem te zarowki. Co zywotnosci to nie wiem bo jezdzilem na nich z pol roku moze i bylo git. Swieca lepiej niz standardowe ale szalu tez nie ma. Pozatym duzo ludzi mruga z przeciwka bo daja po oczach strasznie mimo fachowego ustawienia swiatel - sa poprtosu zbyt jasne. Jezeli amm byc szczery to NIE kupuj. Jak zrobisz to juz twoj wybor.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
kris1978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 10, 2009 22:31
Lokalizacja: rumia

Post autor: kris1978 » pn paź 05, 2009 20:16

no to teraz dales mi do myslenia zadobrze tez zle teraz to calkiem zglupialem ,moze faktycznie te Philips Blue Vision jeszcze pomuszkuje w necie moze cos znajde
ok tak czy siak dzieki



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt paź 06, 2009 08:13

kris1978 pisze:teraz to calkiem zglupialem
witam, ja obecnie wstawiłem blue vision-komplet z postojówkami ALE żałuję że xtream nie wziełem ponownie, jakość światła w blue znacznie gorsza od xtream, natomiast barwa biała(nie porównywać z zenonem) w obydwu wypadkach, co do oślepiania wystarczy ciut niżej na stacji diag. lewą lampę ustawić niż norma i pamietać o obniżaniu świateł przy jeździe z załadowaną furką,
reasumując zadaj sobie pytanie czy światła mają wyglądać - Blue Vision
czy
świecić - xtream
Ja mam dzienne założone i z krótkich tylko nocą korzystam stąd żałuje, że xtream nie kupiłem :bigok: .


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości