Pęknięta głowica podobno :-(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukasTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:00
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: LukasTD » wt lis 15, 2005 16:01

Zobacz czy na rozgrzanym silniku węże nie są twarde (ciężko jest wcisnąć). Jeśli są twarde to znaczy że mechanik nie kłamał.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=604281#604281]Moje Blue Mk.2 - prosze oceniac[/url]

MADMAXOG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 10:38
Lokalizacja: chojna- zachodniopom.

Post autor: MADMAXOG » wt lis 15, 2005 16:19

HI! Jak sprawdzisz chłodniczkę oleju (często ona popuszcza) i okaże się że jest dobra a dalej brudzi to może być też uszcvzelka pod głowicą. Często przepuszcza olej na zewnątrz lub do środka silnika właśnie w rejonie kanału ciśnieniowego oleju między blokiem a głowicą. Głowica jak pęka to najczęściej dmucha do układu chłodzenia(puchnął węże) rzadziej gdzieś do oleju bo jest on (kanał olejowy) dalej od komór sprężania niż kanały wodne które "omiatają" praktycznie całą komorę spalania każdego cylindra. Pęknięcia między zaworami nie zawsze są tak głębokie by trzeba było ją spawać. W/g mnie felerna będzie uszczelka jeśli nie chłodniczka oleju. Cześć.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt lis 15, 2005 23:24

u mnie tez podejrzewano peknieta glowice kioszt sprawdzenia to 40pln we wrocku u huzara splanowanie to kolejne 40 pln a do tego uszczelka pod glowice, uszczelniacze itd. co do pekniec miedzy gniazdami zaworow to normalne i nie daj sie namowic na spawanie tego bo koszta duze a jak rozbierzesz wszystko po pol roku to bedzie tak samo (to norma w dieslu)jak sprawdzac to tylko na sprezone powietrze nie na wode taki zabieg trwa 15 minut.
www.glowice.com.pl


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości