golf mk2 zimny silnik RP+gaz w deszcz zła praca rozgrzany OK

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob kwie 29, 2006 14:51

Ja mam podobny problem. Jak jest auto zimne odpala bez problemow, jezdzi, po przejechaniu +/- 30km gasnie i juz odpala ciezko. Dzieje sie tak tylko w dni wilgotne (gdy pada deszcz). Podczas suchej pogody nic sie z autem nie dzieje. Wymienilem swiece, kopulke + palce, przewody wysokiego napiecia, regulowany byl gaznik. Ma ktos pomysl co moze byc nie tak? Juz nie moge wytrzymac jak w czasie deszczu, gdy trzeba sie zatrzymac auto gasnie i zas odpalam go 30sec.


www.SportCom.PL

MICHUU!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 22:54
Lokalizacja: Godziesze
Kontakt:

Post autor: MICHUU! » sob kwie 29, 2006 19:29

zaczal bym najpierw od sprawdzenia przewodow czy nie maja przebicia portem filtr czysty filtr to podstawa



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob kwie 29, 2006 20:45

Nowe kable i juz przebicie? Filtry tez nowe... :|

[ Dodano: Sob Kwi 29, 2006 23:03 ]
Sprawdzilem dzis wieczorem. Otwarlem klape i patrzylem czy przy zapalaniu nie ma iskier. Nie zauwazylem. Zauwazylem natomiast jakis szary dym spod silniki. To normalny objaw? Nie wiem co to moze byc, auto coraz gorzej pali w dni deszczowe... :/


www.SportCom.PL

beren1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 10, 2006 21:04
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: beren1 » pt maja 12, 2006 23:21

Na moje przewód wysokiego napięcia od cewki do kopułki sam to miałem, normalnie wyglądał ok na paliwie lepiej chodził, bo jest potrzebna mniejsza iskra jak wiadomo. Poprostu oniemiałem jak dotknąłem go dosłownie ręką on ten wypadł :D. Też niby nowe kable miałem i tylko przez przypadek sie na to natknąłem. Wyjmij ten kabel i przemierz go miernikiem. pozdrawiam


Najważniejsze by z prostych rzeczy, nie tworzyc intelektualnych labiryntów.

MICHUU!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 22:54
Lokalizacja: Godziesze
Kontakt:

Post autor: MICHUU! » sob maja 13, 2006 10:25

odpal samochod kable zmocz takim specjalnym plynem nie pamietam jak sie nazywa mozna go kupic w kazdym sklepie motoryzacyjnym i wtedy patrz czy sie nie iskrzy wez izolowany wkretak i dotykaj kable masujac z silnikiem sprawdz wszystkie kable nawet te najmniejsze jesli bedzie gdzies przebicie to bedzie sie iskrzyc po zmasowaniu z silnikiem. to na 100% cos z instalacja



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości