AAM słaby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » śr wrz 09, 2009 21:08

takos, Ja miałem silnik AAM swego czasu w Pasku B3 Kombi i powiem że silnik jak na tą moc był całkiem żwawy. Na światłach pisk opon na 1 biegu i na dwójce szedł do 95 km/h aż zapłon odcinało a z tyłu auta tylko wąchały spaliny :satan:
AAM jest to silnik w pełni sterowany elektronicznie, ma dobry moment obrotowy i dobrą dynamikę mimo 75koni, był często montowany w Ventach.
Spalanie miałem dobre, 6.5 l na trasie i 9-10 w mieście - tak więc ekonomicznie.
Gazu nie zakładałem bo nie było sensu zamulać auta, jeżdząc na benzynie nie wiele drożej wychodziło.
Sprawdź u siebie zapłon, wymień świece, przewody, filtr powietrza. Sprawdź rozrząd. Posprawdzaj czujniki i wyciągnij wtrysk, sprawdź podstawę wtrysku czy nie jest popękana i posprawdzaj przewody podciśnieniowe...



Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Post autor: takos » czw wrz 10, 2009 08:19

Zaplon ustawiany na lampe stroboskopowa, rozrzad dobrze, wtrysk caly razem z przepustnica byl drugi podstawiany na sprawdzenie, guma miedzy wtryskiem a kolektorem nowa.


(\X/)

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pn wrz 14, 2009 09:05



TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 439 gości