Elektryczne szyby - otwieraja się przy otwieraniu auta.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rob1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 23, 2007 11:37
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: rob1978 » pn sie 31, 2009 21:30

dołącze się do tematu ale u mnie dodatkowo po wyjęciu kluczyka mogę bez problemu otwierać i zamykać szybę ale tylko przy otwartych drzwiach jak zamknę to odłącza się zasilanie do szyby


robert1978

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 31, 2009 21:33

no to norma, ale tez przez jakiś czas. Potem też przestaną działać póki nie wciśniesz krańcówki kierowcy palcem albo nie zamkniesz i otworzysz drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rob1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 23, 2007 11:37
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: rob1978 » wt wrz 01, 2009 07:16

właśnie że cały czas szyba jest aktywna na otwartych dzwiach! może nawet stać cały dzień i dalej się odsuwa! np. mam otwarte drzwi, kluczyk wyciągnięty odsuwam i działa - w trakcie odsuwania wcisnę przycisk zamkniętych drzwi staje jak puszczę znowu działa!!


robert1978

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 01, 2009 07:58

U mnie jest inaczej, może masz nowszego typu moduły


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bizzon0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 12:10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bizzon0 » wt wrz 01, 2009 12:40

Podłącze się pod temat. Mój problem polega na tym iż silnik szyby działa tylko w dół, nie ma ochoty pracować w górę. Myślałem że jest to spowodowane zacięciem się mechanizmu, jednak po wymontowaniu okazało się że prowadnice , linki , uchwyty szyby są w porządku, także odpadła opcja blokady mechanicznej. Wyłącznik w drzwiach jest ok , przelotka z kablami pomiędzy drzwiami a kabiną ok. Wygląda na to ze coś padło w układzie sterowania.
Silnik jest firmy BROSE, po otwarciu okazało się że styczniki klikające tzn jeden z nich jest lekko przy-kopcony. Mam pytanie jak przetestować czy faktycznie jest to wina sterowania , jak taki problem rozwiązać, czy najlepiej kupić dobry owy silnik czy możne jest opcja naprawy tego.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt wrz 01, 2009 13:35

Wyciągnij podnośnik z samochodu, zdejmij obudowę elektroniki. W środku będą dwie blaszki, które idą do silniczka - podłącz pod nie 12V - zobacz, czy mechanizm sie porusza, zamień bieguny - i zobacz, czy porusza się w druga stronę. Jeżeli tak, to albo wiązka, albo przełącznik, albo elektronika padnięta. Możesz też pod wtyczkę od podnośnika podłączyć inny podnośnik - np. z innych drzwi, co do którego jesteś pewien, że działa.
A ijeszcze, czy słychać pykanie przekaźników, jak próbujesz uruchomić podnośnik?



bizzon0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 12:10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bizzon0 » wt wrz 01, 2009 14:08

Silniczek chodzi , z tym że tylko w dół , przekaźniki tykają zarówno przy pracy w dół, jak i w górę ale podczas pracy w górę słychać tylko tykanie przekaźnika brak pracy silniczka.
W sumie jak znajdę chwilę wolnego czasu to spróbuję podłączyć owy silniczek do drzwi prawych jeżeli będzie chodził normalnie to pozostaje sprawdzić wiązkę, oraz przełącznik, jeżeli okaże się że jest tak samo to będę musiał poszukać nowego silniczka, a to niestety nie jest takie proste. Znalazłem na allegro używki ale zawsze pozostaje ryzyko, czy aby na pewno są sprawne, bo koszt nie mały ok 300 pln.

Wielkie dzięki Lipek81, za wskazanie drogi to zdiagnozowania mojego problemu.
Jak już się z tym uporam na pewno napiszę jaka była dolegliwość tego podnośnika.
Raz jeszcze THX.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » wt wrz 01, 2009 18:22

eneses lukne jak tylko bede mial czas na te kable moze faktycznie gdzies jeden przerwany ale jak :bajer: oczaje to


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości