Selena olej silnikowy 10W40 ? intercars warto?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » sob lis 05, 2005 16:21

Co ile wymieniasz olej? Jeżeli co 10000 km to możesz spokojnie wlać selenie 20k! W fiatach wymiana co 20000km ale radzę wymieniać po tych 10! Co do właściwości smarny to pewnie każdy olej z tej samej półki rodzajowej jest taki sam.


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lis 05, 2005 17:15

a ktoś wie moze gdzie rozlewają oleje MOTUL??



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » sob lis 05, 2005 17:16

ie wiem jak Wy, ale mnie wszystko co włoskie kojarzy sie z szajsem i marną jakościa
Czyli Ferrari to też szajs i marna jakość ? :)


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » sob lis 05, 2005 18:27

Jeżdziłem na tym oleju prawie 100 tys km.Okazał sie wbrew pozorom naprawde dobry,mimo że ja też przekonałem sie że co włoskie to LIPA.Tak naprawde w dzisiejszych czasach te wszystkie oleje różnią sie tylko nazwą,i tak np.Elf jest przy współpracy z Mobil.


Życie jest piękne!

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » sob lis 05, 2005 18:38

Mój golf w niemczech jeżdził na tym oleju

http://www.liqui-moly.pl/index2.htm

A w Polsce na Mobil super M 15W40...
Oba posiadaja specyfikacje VW 501.01 i jest ok..
A np. w servisie pewnej firmy doszli do wniosku ,że lepiej w silnikach 1.9 dCi wymieniac cześciej olej to turbina pociągnie o wiele dłużejj..... a nie regeneracje po 80 tys km
W przypadku turbodoładowania 96% awarii turbo jest z winy kiepskiego smarowania..Dla turbiny oliwa to żyć albo nie...

http://www.liqui-moly.pl/index2.htm
i wejśc w porady techniczne..


tak do poczytania:)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » sob lis 05, 2005 21:18

moze i macie racje co do tego oleju. W takim razie zakupie Castrola 15W40 bedzie dobry??, slyszalem ze lepie polsyntetyk, ale przy moim przebiegu ponad 220 tys to chyba skusze sie na mineralny, ale za to Castrola. dzieki za sugestie i odpowiedzi.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lis 06, 2005 15:02

A co Z firmą MOTUL, tam tez wlewaja rowniez ten sam olej co wszedzie czyli szelolotososelenia??? Bo to chyba najporzadniejsze oleje , w sporcie stosowane przeciez, choc ze 2wzgeldu na duza gestosc rzadko stosowane do jazdy na codzien np 15w60



pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » pn lis 21, 2005 20:40

ja mam motulka juz 2 raz lany był nie narzekam



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » pn lis 21, 2005 21:54

Witam.

Do zeszłego roku byłem posiadaczem Seicento i sledziłem forum na Centomani, tam wszyscy narzekali na ten olej (pozostawia osad w silniku, klekotanie samoregulatorów na zaworach, itp), ja sam gdy miałem go w swoim seju to na 10tyś km musiałem dolać około 1litra oleju. Po wymianie na Lotosa problem z braniem oleju zniknoł i tak lałem przez sześć lat silnik chodził jak miodzio i żadnych problemów. Teraz też leje do swojeg vweja Lotosa.


Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
muchenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 22:54
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: muchenz » pn lis 21, 2005 22:34

Co user to inna opinia. Lotos jest dobrym olejem podobnie jak Castrol czy Mobil. Najprawdopodobniej, jak ktoś już wcześniej wspomniał, oleje sprzedawane w dużych ilościaj w Polsce czyli np. Mobil i Castrol i inne pochodzą z polskich rafinerii. Podobnie jak paliwo na Shellu czy BP nie pochodzi z Anglii, bo po prostu niebyły opłacalny import. Co innego mniej popularne oleje takie jak Motul, Valvoline czy już wspomniany wcześniej Liqui-Moly – te firmy maja lepszą opinie. Ale żadnych wiarygodnych testów potwierdzających wyższość jednych produktów nad innymi nie ma. Najprawdopodobniej spowodowane jest to tym, że oleje praktycznie nie różnią się między sobą, a kierowcy przypisują im zbyt dużą role (no bo nikt nie leje selektola specjal do TDI ).

Macie jakiś dowód na to, że Lotos i Orlen i Selenia jest do bani, a Castrol i Mobil są lux???? Chyba nie. No chyba, że silniki smarowane Mobil1 mają żywotność Formuły1 (na związek z F1 sugeruje reklama). :grin:

Morał z tego taki (niezbyt oryginalny), że nie ważne co lejesz, ale ważne jest to żeby regularnie wymieniać. Też się zastanawiałem co wybrać MobilS czy Lotos semi. Wybrałem to drugie bo jest polskie.

Niemcy, Francuzi czy Włosi wybierają produkty krajowe po to żeby wspierać własna gospodarkę. Najwyższy czas żebyśmy zaczęli też tak robić bo w przeciwnym razie zawsze będziemy na marginesie UE.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » wt lis 22, 2005 00:49

Ja tam bym nie ryzykował i nie lał "wynalazków". Mobil albo Shell to firmy, którym ufam. nigdy nic złego mnie nie spotkało w czasie urzytkowania produktów tych firm. Silnik zawsze w idealnym stanie.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lis 22, 2005 01:27

Krembul pisze:Ja tam bym nie ryzykował i nie lał "wynalazków".
...dokładnie :kufel: . Nie warto :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt lis 22, 2005 17:44

nie ma to jak Castrol 15w40 over 100.000 jest spoko i tylko o 10 zl drozszy od lotosa semisyntetyk. Lotos to badziew.!



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt lis 22, 2005 17:59

KUpcie VALVOLINE - najstarszy olej na świecie, rozlewany jedynie w Holandii...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości