sposob na naprawe licznika ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn sie 10, 2009 09:35

Użyleś pewnego skrótu myślowego, który mógłby wprowadzić kogoś w błąd. Wężyk idze do przewodu serwa, a nie do kolektora ssącego. Ktoś mniej doświadczony gdyby przeczytał Twój tekst szukałby końca tego węzyka wpiętego gdzieś w kolektor ssący, a nie w rurkę podciśnienia serwa - bo nic o niej nie napisałeś. A kolektor ssący nie jest przecież rurką, która daje podciśnienie do serwa.
zodiak pisze:a czy 20cm w lewo czy w prawo to nie ma najmniejszego znaczenia.
- myślę, że dla osób które nie wiedzą, gdzie ta rurka się kończy, ma znaczenie - znacznie ułatwiłoby to szukanie - a po to przecież pomagasz ludziom na forum, aby ułatwić im zadanie, rozwiązać problem.

Dla jasności załacząm zdjęcie. Widać tutaj wężyk, który idze do aparatu zapłonowego, obok niego jest zaślepiony zielonym kapturkiem króciec, pod ktory powinien być podłączony wężyk od MFA.
Obrazek



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn sie 10, 2009 09:40

Lipek81,
OK, spoko "małoprecyzyjnie" napisałem :D ale dodałem, że >widać go bo wychodzi z okolic "zegarów" w przedziale silnika< więc powinien go odnaleźć od tej strony ;)
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 09:41 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn sie 10, 2009 11:20

Wracając do tematu - magamiki, nie wydaje mi się, żeby był sens wymieniać liczniki - tym bardziej, że chcesz zrobić przejściówke z jednej na dwie wtyki - to nie jest takie proste. Najpierw spróbuj naprawić stary licznik. Może przyczyną jest właśnie ten wężyk - jakaś nieszczelność, czy coś. Przyczyną może być też sam czujnik podciśnienia w licnziku - montowany jest z tyłu na dwie śrubki. Cześto króciec, na który nakłada się linkę jest urwany (najczęściej podczas wymontowania licnzika się łamie ;) - wiec uważaj na niego), moze też nie łaczyć z reszta licznika. Może odkręć go i wyciągnij i wtedy zobacz, czy cos się zmieni - jak nie, to być może przyczyną jest właśnie ten czujnik.



megamiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:54
Lokalizacja: krk

Post autor: megamiki » wt sie 18, 2009 14:34

witam

zgodnie z obietniac odp

licznik naprawiony odleglosciomierz dziala.
jednak z mfa jest problem bo faktycznie dalej pokazuje 99.9l i nie ida km
na razie nieche mi sie znow tego odkrecac.
wczesniej pojawila sie info ze to moze byc czujnik halla taka czarna kostka do ktorego jest przypiety wezyk wezyk wydaje sie ok nie pognieciony

gdzie ja takie ustrojstwo kupie ?
i ile moze kosztowac ?

pozdr.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt sie 18, 2009 15:28

Czujnik halla w liczniku to co innego, niż czujnik podciśnienia. Czujnik podciśnienia, to ta kostka, do której podpięty jest wężyk. Czujnik Halla, to taka mniejsza kostka, koło prędkościomierza - z tyłu, ona daje impulsy do elektroniki zależne od prędkości auta.
U ciebie prawdopodobnie do wymiany jest ten czujnik podciśnienia. Gdzie go dostać - hmm - pewnie w ASO, ale czasami ktoś na forum tanio sprzedaje, lub oddaje za darmo uszkodzone licnziki z MFA - można wtedy stamtąd wziąć.



megamiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:54
Lokalizacja: krk

Post autor: megamiki » czw sie 20, 2009 11:08

witam

to czy hallotron w liczniku da sie jakos naprawic/wymienic czy juz pozostaje tylko kupno nowego licznika ?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw sie 20, 2009 11:33

czujnik halla jak i czujnik podciśnienia da się wymienić, tylko trzeba skądś wziąć nowy, ewentualnie kupić w ASO.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości