Dziwne zachowanie el szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz lip 12, 2009 22:31

może sam włącznik ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 12, 2009 22:33

Bezpiecznik zielony duży w dodatkowej pozycji nad skrzynką. Ale to nie on skoro prawa działa.
Zajrzyj na kable w wiązce do drzwi może który złamany i tylko czasem styka., A jeśli nie to wtyczki wiązek (w słupku, przy silniczku, przy włączniku do kontroli) i sam włącznik mógł zaśniedzieć. A jak awaria się powtórzy to sprawdź czy wtedy z klyczyka w zamku szyba się domknie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

CHANY84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 15:50
Lokalizacja: BUSKO
Kontakt:

Post autor: CHANY84 » ndz lip 12, 2009 22:46

jutro rozbiore i oblukam co to , nie obstawiam że to linka bo do końca latała szyba i byłook żadnych trudności z otwieraniem czy zamykaniem, być może to kabelki w słupku znów trzeba będzie poprawić, narazie dzięki jutro napisze co i jak

[ Dodano: 12 Lip 2009 22:47 ]
z kluczyka też nie działa



Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » ndz lip 12, 2009 23:18

jezeli chodzi o moj problem to szyba sie nie zamknela z kluczyka przy awarii bo probowalem wqtedy... zreszta nigdy sie nie zamykała ;/ a prawa sie zamykala


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » ndz lip 12, 2009 23:26

Mojej narazie przeszlo i dziala. Co jakis czas jest tak jak pisalem na poczatku a z kluczyka zamyka sie zawsze.
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 23:27 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



CHANY84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 15:50
Lokalizacja: BUSKO
Kontakt:

Post autor: CHANY84 » pn lip 13, 2009 21:42

witam ponownie
co do tej niedziałającej szybki to już mi wszystko wiadomo;kabelki w słupku mam oki, linka też ok, mój centralny jednak nie robił zwarcia i jest całkiem sprawny, dosyć mocne rozgrzewanie bezpiecznika termicznego i kabelków doprowadzonych do niego powodował spalony silniczek i nadpalony moduł sterowania tą szybą, sądze że ten właśnie moduł nie rozłączył mi silniczka przy zamknięciu auta pilotem i opór prądu spowodowął rozgrzanie bezpiecznika a ten rozłączył mi sterowanie szybami

więc czeka mnie zakup nowego pewnie używanego kompleciku
i wszystko jasne



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » pt lip 17, 2009 13:02

CHANY84 pisze:Witam, ja mam troszke inny problem; zrobiłem moim golfikiem trase ok 200 km, zgasiłem go i odpałiłem ponownie i szyby (elektryczne) przestały działać, czyli otwierać sie, na szczęście zostawiłem zamknięte,a szyber działa, i tak przejeżdziłem 2 dni bez zmian, dodam że mam założony uniwersalny sterownik centralnego z domykaniem szyb i on też przestał działać, gdy wypiąłem kostki zasilania z centralki nie było poprawy, szyby nadal nie działały, dopiero opuściłem skrzynke bezpiecznikow i po prawej stronie u góry jest niby taki bezpiecznik aluminiowy zabudowany do którego doprowadzone są dwa kable czerwone nawet grube i byłe one dosyć ciepłe i ten alu bezpiecznik był gorący, gdy to wypiąłem i wpiąłem dopiero wszystko zaczęło działać, do jednego z tych kabli mam podpięte zasilanie centralki centralnego, być może centralka robi jakieś zwarcie bo jak odpiołem wtyczki od centralki to już kable i ten bezpiecznik sie nie grzeje

i jeszcze jeden mankament, trzy szyby działają a jedna tylna nie chodzi, gdy naciskam przycisk zeby otworzyć to słychać stukanie w drzwiach a szyba nie działa, czy to będzie przycisk czy coś innego???



jeśli ktoś sie spotkał z podobnymi problemami to chętnie poprosze o porady

to jest objaw tego ze w ktoryms silniczku padaja ci szczotki...

[ Dodano: 17 Lip 2009 13:13 ]
RoBaL84 pisze:Witam. Szukalem na forum tematu ale nic nie znalazlem odnosnie mojego przypadku. Problem wyglada tak: szyba po stronie pasazera po otwarciu i zatrzymaniu w jakies pozycji po probie zamkniecia jej idzie w gore tylko troche a pozniej wraca to miejsca z ktorego zaczynala. Zeby ja zamknac trzeba probowac kilka razy i za ktoryms sie zamyka normalnie. Podczas zamykania jej "na raty" nie ma problemu, pojawia sie on tylko gdy chcem ja zamknac za jednym razem. Moze ktos z was mial juz podobny problem?



http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53280




tu masz rozwiazanie problemu... skokowe albo takie zachowanie ja Ty podajesz to ta sama usterka... sprawdz czy na sce suilnika widac taki krag w tym tuneliku gdzie skierowany jest czujnik idacy z modułu... najprawdopodobniej sie osunął...
Ostatnio zmieniony pt lip 17, 2009 13:14 przez macbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Macbu

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pt lip 17, 2009 13:41

macbu pisze:to jest objaw tego ze w ktoryms silniczku padaja ci szczotki...
U siebie mam problem z szyba pasazera (3d) bo po mojej stronie silniczek jest wyjety bo w nim sie skonczyly szczotki i przytopil taki plaskik ktory jest w silniczku. To ze jest odlaczony to moze byc przyczyna? Czasami dziala normalnie ale tylko czasami :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 17, 2009 14:22

nie, to będzie ten drugi problem z czujnikiem obrotów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pt lip 17, 2009 16:11

Szyby maja zabezpiecznie przed tym aby nie przyciac niczego. Z tego co wiem w vw byly dwa typy. Jeden to gdy podczas zamykania szyba poczuje opor to zatrzymuje sie a drugi to taki ze wraca do punktu startu. Problem na 90% polega na tym ze przy zamykaniu kiedy szyba dochodzi do kanalu(przy lusterku) nie trafia w niego i wraca do pkt wyjscia. Mialem tak u siebie. Jedyna rada na ten prbolem jest zdjecie boczka poluzowanie srub trzymajacych szybe i ustawienie jej.
passatgl5 pisze:podepne sie pod temat zeby nie tworzyc niepotrzebnie nowego smiecia na forum mianowicie u mnie jest taki problem: szyba otworzyla sie (lewa) i po ok. 4 godzinach chcialem ja zamknąć i kapa tak jakby umarła calkowicie.. zanego cykania mlaskania stukania nic, absolutna cisza, lampka nie przygasa ani nic, prawa szyba natomiast hula jak trza. Po kilku nie udanych próbach szyba zamknela sie do polowy i stop.. powtórka z rozrywki za jakas chwile domknela sie do konca. Od tego czasu jej nie otwieralem bo chcialbym to najpierw wyjasnic i czasami kontrolnie na ulamek sek. naciskam zamykanie szyb zeby posluchac ale od tej pory silniczek pyka i szyba otwiera sie jak raz sprobowalem.. czego to moze byc wina? jest do tego jakis przekaźnik? Moze zimne luty jakies? Który bezpiecznik jest od szyb?
sprobuj zamknac szyby z kluczyka. U mnie pomaga w takich sytuacjach:)



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt lis 17, 2009 16:08

Witam. Zeby nie zakladac nowego tematu napisze tutaj. Otoz pojawil się u mnie problem z szyba pasażera, nie wiem jak z szyba kierowcy bo mam wyjety silniczek bo się skonczyl (3 d). Kilka sekund po otworzeniu auta szyba zjezdza do polowy i tak samo się dzieje gdy mam zamkneta szybe i zgasze auto. Gdy otworze auto i nie zamykając szyby je odpale a pozniej zgasze to najpierw po otwarciu szyba zjezdza do polowy a pozniej do konca. Nie wiem co moze być przyczyna? Może ktos z was przerabial cos podobnego? Próbowałem odłączyć kleme na kilka minut ale nie pomoglo. :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 17, 2009 17:21

po odłaczeniu i podłączeniu klem spróbuj wykonac kilka pełnych zamknieć i otwarć szyby trzymajc przycisk wcisniety jeszcze 2 sekundy po końcu kazdego ruchu. Jesli nie pomoze - trudno powiedzieć. Zwarcie na kablach albo uszkodzenie modułu przy silniczku albo zarcie na ścieżkach pompi centrala. Jak drugi test odłacz wytyczke pompki centrala i napisz co stwierdzisz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » śr lis 18, 2009 14:24

Paweł Marek odlaczylem kleme i zamykalem i otwieralem szybe kilka razy - nie pomoglo. Odlaczylem silniczek szyb oraz pompke centralnego w drzwiach i tez nie pomoglo. Chyba ze mialem to tez zrobic w drzwiach kierowcy?
Wczoraj u mnie troche padalo i po krotkim postoju na deszczu narazie jej przeszlo i juz sie sama nie otwiera. Ale nadal nie wiem co moglo byc przyczyna?

Problem znowu powrocil i nie chce minac :( Troche to juz denerwujace. Zauwazylem ze szyba otwiera sie tylko jak zamykam auto z pilota, jezeli na kluczyk to nie ma reakcji. Czy to moze byc wina centralki alarmu (alarm dokladany) albo czegos z nim zwiazanego? Gdy po zgaszeniu auta szyba zacznie sie opuszczac i w tym czasie wlacze zaplon bez odpalania to sie zatrzymuje. Moze macie jakis pomysl co moze byc ?
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 00:23 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości