Przy ostrym skrecaniu zapala sie kontrolka oleju...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz cze 28, 2009 18:51

wasyl1234 pisze:
A cos takiego jak szlif walu robiles Bo piszesz ze wymieniales panewki a co z walem

[ Dodano: 27 Cze 2009 11:28 ]
Bo jak wymieniles panewki a nie szlifowales walu to sprawa prosta zawsze na wolnych obrotacz zaswieci sie kotrolka smarowania Nowe panewki niesa dopasowane plaszczyzna do walu poniewaz wal ma delikatne progi i dlatego gubi cisnienie Podstawowa zecz to kazda wymiana panewek to wal musi byc szlifowany w specjalistycznym warsztacie
Kolego wymieniałam panewki rzeczywiście bez szlifu, ale znajomy mechanik zobaczył go i powiedział że nie jest potrzebny bo nie jest porysowany. Stare panewki były oryginalne wiec kupiłem w sklepie STD (do wału bez szlifu) załozyłem i problem który miałem wcześniej: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242991 został rozwiązany. Dioda miga od jakiś 1,5 tyg. Jutro biorę się za wymianę oleju.

Poradźcie co zalać? dyspnuję tak jak wczesniej napisałem Castrolem magnatec i Motor Oil .
A ja Ci powiem tak Wymieniles panewki pope olejowa terz i dalej czeski film Pali sie kotrolka dalej na wolnycz obrotach dalej niewiesz czego to jest wina czy olej czy popy czy wymienionych panewek Jak dlamnie to napoczotek wymienilbym pope olejowa tak podrodze bym sprawdzil ponewki i to wszystko co bym napoczotek zrobil W tych modelach silnika najczesciej pada popa oleju Panewki wymieniles mechanik twierdzi ze wal ma glac dobra to poco wymienia panewki Chyba ze panewki mialy gladz od strony slizgu walu juz wytarta na taki kolor brozowy jezeli tak to wal na 100% nie jest gladki Wymien olej i zobaczysz co sie bedzie dzialo dalej Co jeszcze morze byc ze gubi cisnieni popekane panewki na walku posrednim ktury napedza pope olejowa i aparat zaplonowy



Awatar użytkownika
wasyl1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob sty 31, 2009 21:11
Lokalizacja: DKL

Post autor: wasyl1234 » pn cze 29, 2009 17:07

Zalałem dzisiaj Castrola Magnateca 15w40 i zobaczymy czy na po nagrzaniu będzie migać na jałowym przy skręcaniu

[ Dodano: 30 Cze 2009 23:05 ]
Witam. Po dzisiejszym dniu mogę stwierdzić że wymiana oleju pomogła ( odpukać ). Nagrzałem auto na trasie 20klm w mieście z częstymi postojami w korkach, olej miał temp 96C i przy skrętach kontrolka się nie zapaliła.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 242 gości