oryginalne oświetlanie bagażnika - szukam fot

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

lampka bagażnika mk3

Post autor: DrLupus » sob sty 07, 2006 19:08

Witam,

Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż mam tą lampkę w swoim mk3 ale niestety nie działa!!! Sprawdziłem żarówkę - ok, plus zasilania - ok, pozostał mi wyłącznik do którego nie wiem jak się dobrać. Nie chciałbym jeszcze czegoś spiep... więc pomóżcie, od czego zacząć?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 07, 2006 20:13

Quatro7 pisze:jak zamkniemy schowek to gaśnie lampka
U mnie nie gaśnie,jest połączona ze światłami,mozna ją też wyłączyć ręcznie.A w bagażniku jest po prostu krańcówka.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Re: lampka bagażnika mk3

Post autor: ku_bi » sob sty 07, 2006 20:29

DrLupus pisze:Witam,

Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż mam tą lampkę w swoim mk3 ale niestety nie działa!!! Sprawdziłem żarówkę - ok, plus zasilania - ok, pozostał mi wyłącznik do którego nie wiem jak się dobrać. Nie chciałbym jeszcze czegoś spiep... więc pomóżcie, od czego zacząć?
o ile się orientuje to lampkę zapala wyłącznik, który znajduje się w zamku klapy, jak podnosisz klapę to zwalnia się zamek i lampka powinna się zapalić, więc może masz coś z zamkiem muisz go rozkręcić i zobaczyć.



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz sty 08, 2006 01:11

Chodzi o tę część zamka, która idzie do góry razem z klapą czy o bolec na dole??? Bo z tego co zauważyłem kabelki od lampki idą nie do klapy, a w stronę tylnej lewej lampy i gdzieś dalej...

pzdr i dzięki



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sty 08, 2006 01:16

Działa to tak. Kal nawet przy otwartej klapie zamkniesz zamek (ten co idzie w góre razem z klapa ) lampka powinna zgasnać. A przewody idą w strone lampy, bo pewnie pózniej brzegami (tak jest w mk2 nie wiem dokładnie jak w mk3) ida w strone dachu i w rogu glapy na górze gumowymi koszulkami do klapy.


Obrazek

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz sty 08, 2006 01:16

DrLupus pisze:Chodzi o tę część zamka, która idzie do góry razem z klapą czy o bolec na dole??? Bo z tego co zauważyłem kabelki od lampki idą nie do klapy, a w stronę tylnej lewej lampy i gdzieś dalej...

pzdr i dzięki
chodzi o zamek w klapie. jak ruszysz jezyk zamka ten co blokuje sie na dolnym bolcu i domkniesz go to światło gaśnie, jak puścisz to zapala się więc muszą tam dochodzić kabelki.



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz sty 08, 2006 02:02

no dobrze... a jeśli odkręcę ten zamek w klapie to czy później trzeba będzie go jakoś ustawiać żeby się dobrze zamykało? wolę się upewnić niż później wiązać sznurkiem ;)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz sty 08, 2006 02:10

DrLupus pisze:no dobrze... a jeśli odkręcę ten zamek w klapie to czy później trzeba będzie go jakoś ustawiać żeby się dobrze zamykało? wolę się upewnić niż później wiązać sznurkiem ;)
tego to Ci z całą pewnością niepowiem, ale myślę że regulacja jest na ryglu, tym dolnym. A przed odkręceniem zobacz jak był w klapie zamek przykrecony i tak samo zamontuj :wink:



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pn sty 09, 2006 23:27

Witam,

Jeszcze jedno - chciałem się zabrać do rozbierania zamka, ale... co z wkładką na kluczyk i centralnym??? czy może mi się to tak rozpaść że nie dam rady złożyć?



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 10, 2006 00:58

DrLupus pisze:Witam,

Jeszcze jedno - chciałem się zabrać do rozbierania zamka, ale... co z wkładką na kluczyk i centralnym??? czy może mi się to tak rozpaść że nie dam rady złożyć?
wyciągasz za wkładka taką wsuwkę, która ją trzyma i wysuwasz wkładkę, nic się nie rozsypie jeśli nie bedziesz ja przechylał mocno na boki. a prawdopodobnie bedzie tak zascnieta ze zapadki i tak nie wylecą :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości