RP sam zwieksza obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw paź 06, 2005 23:22

Pewnie że może być. Szkoda silnika dla stożka. Niepotrzebnie się niszczy a przyrost mocy żaden. Chyba że masz dolot zimnego powietrza zrobiony fachowo.

Co do wężyków. Ten drugi jest ważniejszy. Na górnej nasadzie gaźnika są dwa weżyki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt paź 07, 2005 12:53

A sprawdziłeś ten wężyk podciśnienia od który idzie do aparatu zapłonowego. Od niego też mogą być nierówne obroty bo może się zapłon nie przestawiać.

Ogólnie wymień silniczek krokowy i wtedy jakby coś było nie tak to trzeba sprawdzać resztę.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt paź 07, 2005 23:48

Ja płaciłem około 60zł za zaminnik a w ASO będzie coś koło 80-100zł ale oglądałem markowy zaminnik i oryginał i żadna różnica. Wążne żeby był dokładnie zrobiony.


Obrazek

Trinity

Post autor: Trinity » pn paź 10, 2005 17:46

miałam takie objawy przy brudnej przepustnicy.
a wskakiwanie na obroty było spowodowane pękniętą uszczelką przy przepustnicy, oraz dziurawą odmą i łapał lewe powietrze.
po uszczelnieniu i przemyciu benzynką ekstrakcyjną w spreju wszystko minęło



DGN

Post autor: DGN » wt paź 11, 2005 10:42

Jstem kolejną osobą która ma taki problem.

Wymieniłem nastawnik przepięciowy BoSCH 0132008600, myśłałem to jets powodem, zresztą tak powiedział mechanik i dalej to samo, zapalam autko na benzynie obroty wachają sie pomiedzy 2000-3000tys, jezeli przełącze na ga to obroty wskakują na 4tys i powolutko rosną, a to wszystko bez dodawania gazu, niewiem co mam zrobić, autko kupiłem miesiąc temu.

Kolejny problem to gdy cofam coś stuka z przodu autka, nieiwem czy to przegub czy skrzynia biegów.



DGN

Post autor: DGN » śr paź 12, 2005 22:59

Wymieniłem silnik krokoty i działo sie to samo.
Odłączyłem na 10 minut akumulator po tym czasie go podłączyłem i zapaliłem silnik,
zdziowony patrze a tu wszystko ok 800ob na benzynie, lecz po chwili obroty znow wzrosły i to samo na gazie.

Odłączyłem alarm, wywalilem całe jego sterowanie i wszystko wrociło do normy.
Od wczoraj niemam alarmu i centralnego ale obroty są OK :D

Spróbujcie u siebie odłączyć alarm.

Teraz na benzynie mam 800obr i na gazie.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » czw paź 13, 2005 10:12

ale co alarm moze miec wspolnego z obrotami???dziwne. chyba ze alarm mial odciecie na przekazniku i ten kto montowal rozlaczyl mase na kompa i byl slaby styk. ale i tak dziwne



krool20

Mam to samo!!!!

Post autor: krool20 » sob paź 29, 2005 19:06

Witam serdecznie!!!
Jestem tu nowym uzytkownikiem, a Golfa mam od 6 miesiecy.
U mnie problem przedstawia sie podobnie jak u kolegow. Wszystko zaczelo sie dziac od momentu instalacji gazu. Dzisaj u nich bylem i sie przekonalem ze to wina silniczka krokowego. Mianowicie widzialem jak silniczek sam dodaje sobie gazu poprzez wypychanie (nie wiem jak profesjonalnie sie to nazywa) cylinderka. Wiec raczej jest pewne ze jest to wina silniczka. Dla mnie jest dosc denerwujace kiedy samochod sam sobie dodaje gazu poza tym jest to niebezpieczne.
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow



mateusz89

silnik krokowy

Post autor: mateusz89 » ndz paź 30, 2005 09:28

moim zdaniem masz zepsuty silnik krokowy.....miałem taki przypadek i nawet reset kompa nie pomógł dopiero kiedy wymieniłem silnik krokowy wchodzenie na obroty samoczynnie nie zdarzało sie juz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości