co byscie polecali?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » śr wrz 28, 2005 18:24

A ja mam pytanie odnośnie olejów QUAKER... lał to ktoś, znajomy leje to swoich aut m.in. do Patrola i bardzo je chwiali... ?


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr wrz 28, 2005 18:36

CoX pisze:A pracowałeś w markecie? Tam nikt nie ma czasu na przelewanie oleju czy fałszowanie alkoholi. Tak jak to przychodzi tak jest wystawiane na sklep, chyba że producent traktuje swoich odbiorców jako lepszych i gorszych... Wałki to markety robią na mięsie i garmażerii. Pracowałem również w małym sklepie i tam dopiero wałki były z przestawianiem dat i odświeżaną żywnością.....
nie pracowalem i mam nadzieje ze nie bede musial. Ja nie twierdze ze mobil jest zlym olejem a ze z marketu to juz wogole. Przytoczylem tylko wypowiedz niektorych uzytkownikow tego forum z wczesniejszych rozmow na temat oleju z marketu.
Ja mialem na mysli, ze po przebiegu 30 000 km to nie stwierdzisz czy olej jest dobry czy zly bo chyba nie odroznisz Mobila od Castrola czy Shella w silniku. Na kazdym tym oleju silnik bedzie pracowal tylko pytanie jak dlugo 200 000 km, 300 000 a moze 500 000km?
Ja jestem zdanie, ze jesli olej spelnia wymogi stawiane przez producenta to jest dobry i mozna go lac.
W golfie 2 mialem Mobila, w tigrze Shella z marketu, a teraz mam castrola i kazdy samochod jezdzi jak powinien i negatywnych skutkow nie zauwazylem-nie jezdzilem tymi samochodami od nowosci i nie zrobilem wystarczajaco duzo kilometrow aby moc wyrazac opinie typu Castrol jest lepszy od Shella a Mobil to jest mistrzostwo swiata :)
takie moje skromne zdanie. Juz nic nie pisze-tematow typu "jaki olej" bylo juz naprawde multum.

pozdro



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr wrz 28, 2005 20:41

Dzięko PAOLO widze ze smigasz golfem 4 w TDI ja mam 100KM wersje z climatronikiem i chodzi ok. poszukam wiec Mobila do swego autka w markietach to chyba pewniejsze od Allegro i zobaczymy.
dzieki za pomoc
pozdrawiam wszytkich ' golfowców'



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr wrz 28, 2005 20:44

No ok to sprecyzuję to: jestem po drugiej wymianie Mobila z hipermarketu i silnik chodzi ciszej niż na bełcie którym przyjechał z niemiec :) Ostatnio w Lidlu jest jakiś olej mineralny za 40 zł 5 l rozlewany w niemczech jakby go ktoś wlał to proszę o opinie :) Looz paolo ja też nie wiem co najlepsze castrol mobil czy shell jedynie co, to czytałem na forum o magnatecu z którego zrobił się smar.



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr wrz 28, 2005 20:50

DZIEKI CHŁOPAKI JUTRO SPADAM DO OLSZTYNA DO REALA LUB TESKO I SZUKAM CO TRZEBA
POZDRO



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr wrz 28, 2005 20:53

CoX, luuuuzik :pub: :pub: :pub: :D nie ma co sprzeczac sie i wygadywac.
ja jezdze na Castrolu GTX Magnatec pelny syntetyk i jezdzi nie ma problemow. Zmienie przy nastepnej wymianie na Castrola GTD Magnatec bo na nim pisze ze jest tylko do diesli a na GTX ze takze do benzynowych :D
Dla mnie to jest wszystko jedno, jak pisalem jesli ma normy VW dla danego silnika to leje i nie martwie sie.


....bo z tymi olejami jest jak z proszkami do prania-wszystkie sa najlepsze :D



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr wrz 28, 2005 20:58

prawda!!!!!!!!!!!!



ignac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:33
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: ignac » śr wrz 28, 2005 21:41

paolo pisze:CoX, luuuuzik :pub: :pub: :pub: :D nie ma co sprzeczac sie i wygadywac.
ja jezdze na Castrolu GTX Magnatec pelny syntetyk i jezdzi nie ma problemow. Zmienie przy nastepnej wymianie na Castrola GTD Magnatec bo na nim pisze ze jest tylko do diesli a na GTX ze takze do benzynowych :D
Dla mnie to jest wszystko jedno, jak pisalem jesli ma normy VW dla danego silnika to leje i nie martwie sie.


....bo z tymi olejami jest jak z proszkami do prania-wszystkie sa najlepsze :D

Zastanawia mnie jedna rzecz ,czy aby przypadkiem marketingowcy nie zmienili tylko nazwy na GTD a olej jest ten sam. Taki teraz boom na turbodiesle..........



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr wrz 28, 2005 21:54

mozliwe niby pisze ze ma jakies dodatkowe uszlachetniacze :) ale kto to wie.



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » czw wrz 29, 2005 00:23

Pirat pytal o Qukera - teraz nazywaja sie Microoil i mialem w poprzednim aucie z nimi pewien klopot.Otoz po zalaniu Golfa II 1.3 10W40 z banki 4-litrowej swiecila sie kontrolka cisnienia - na moja reklamacje wylano ten olej i wlano z butelek litrowych.Wszystko bylo ok.Ten z banki 4 ltr mial nawet inny zapach.Teraz jezdze Golfem III GTI 2.0 i wlalem Valvoline Dura Blend 10W40 bo na polsyntetyku jezdzi od nowosci (w Belgii - w serwisie VW-Audi) lali tez 10W40.Jak na razie jest spoko.Wazne zeby olej spelnial normy i nie byl "cudownie ulepszony" A tak na marginesie na Quakerze jezdzilem 5 lat i Golf II sprawowal sie cacy i "cykal " prawie jak 6-cylindrowka a oleju nie bral w ogole - od wymiany do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 576 gości