Tuleja tylnej belki oraz tuleja tylna wahacza przedniego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotr300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 19:59
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Piotr300 » ndz maja 02, 2010 22:06

Witam.
Jestem w trakcie wymiany tulei w tylnej belce, z ETKI wyszło że mam 72 mm , niestety po rozebraniu belki okazało się ze średnica wynosi 69 mm . Mam zakupione tuleje LEMFORDERA 72 mm, z postów wynika że można je wcisnąć w otwór o średnicy 69 mm. Czy taka tuleja się nie uszkodzi ? Jeszcze jedno, do tulei LEMFORDERA jest zamieszczony opis montażu oraz ustawienie tulei względem belki, czy montowaliście tuleje według tego opisu czy tak jak były zamontowane stare tuleje ?


ROMET

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » pn maja 03, 2010 11:12

Piotr300 pisze:Witam.
Jestem w trakcie wymiany tulei w tylnej belce, z ETKI wyszło że mam 72 mm , niestety po rozebraniu belki okazało się ze średnica wynosi 69 mm . Mam zakupione tuleje LEMFORDERA 72 mm, z postów wynika że można je wcisnąć w otwór o średnicy 69 mm. Czy taka tuleja się nie uszkodzi ? Jeszcze jedno, do tulei LEMFORDERA jest zamieszczony opis montażu oraz ustawienie tulei względem belki, czy montowaliście tuleje według tego opisu czy tak jak były zamontowane stare tuleje ?
Ja tak samo u siebie, jak pisałem miałem 69mm a zamontowali mi 72mm. Mija już rok i jest wszystko ok, nie stuka, nie skrzypi. Więc montuj.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn maja 03, 2010 19:21

Potwierdzam zamontowałem pare kompletów 72mm na otwór 69 mm i jest gitara :grin:



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn maja 03, 2010 21:00

B_U_A,

Jest dokładnie tak jak pisze kolega. Srednice są dwie tylko dlatego że są dwa rózne materiały. Metal to 69 a tworzywo 72 które po to ma większy rozmiar by sztywno siedziało w belce. Było już o tym na forum nie raz pisane i za każdym razem na ty się temat kończył :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości