Gwizd na 4 i 5

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pn kwie 13, 2009 22:19

Arti51 pisze:Witam.
Czy brak oleju może byc przyczyną tego że na 4 i 5 biegu ( na 3 też ale mniej ) w momencie hamownia silnikiem słychać taki dziwny szum ? Jak jadę na luzie lub dodaję gazu to jest OK jak tylko puszczę nogę z gazu słychać szum.
może brak nie ale jk nigdy nie było zagadane to może być go mniej! warto dolać go lub zmienić na nowy ale zalecają dolewki~!
Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2009 22:21 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » pn kwie 13, 2009 22:24

raf1al pisze:
Arti51 pisze:Witam.
Czy brak oleju może byc przyczyną tego że na 4 i 5 biegu ( na 3 też ale mniej ) w momencie hamownia silnikiem słychać taki dziwny szum ? Jak jadę na luzie lub dodaję gazu to jest OK jak tylko puszczę nogę z gazu słychać szum.
może brak nie ale jk nigdy nie było zagadane to może być go mniej! warto dolać go lub zmienić na nowy ale zalecają dolewki~!
ja wymieniłem na nowy bo wymieniałem skrzynie uszczelniacze wiec tak przy okazji nowy olej dałem GL4/5 syntetyk firmy M bo tylko taki znalazłem z GL4 tanio :(
No nigdy nie zaglądałem :) to fakt. Zaczęło mi szumieć dzisiaj jak ruszyłem ze skrzyżowania. Wcześniej tego nie było. Silnik pracuje równo i jak dodaje gazu też jest OK. Wydaje mi się że jakby brakowało to w trakcie jazdy też by szumiało



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pn kwie 13, 2009 22:32

Arti51 pisze:
raf1al pisze:
Arti51 pisze:Witam.
Czy brak oleju może byc przyczyną tego że na 4 i 5 biegu ( na 3 też ale mniej ) w momencie hamownia silnikiem słychać taki dziwny szum ? Jak jadę na luzie lub dodaję gazu to jest OK jak tylko puszczę nogę z gazu słychać szum.
może brak nie ale jk nigdy nie było zagadane to może być go mniej! warto dolać go lub zmienić na nowy ale zalecają dolewki~!
ja wymieniłem na nowy bo wymieniałem skrzynie uszczelniacze wiec tak przy okazji nowy olej dałem GL4/5 syntetyk firmy M bo tylko taki znalazłem z GL4 tanio :(
No nigdy nie zaglądałem :) to fakt. Zaczęło mi szumieć dzisiaj jak ruszyłem ze skrzyżowania. Wcześniej tego nie było. Silnik pracuje równo i jak dodaje gazu też jest OK. Wydaje mi się że jakby brakowało to w trakcie jazdy też by szumiało
ale warto sprawdzić i dolać :) może akurat pomoże!



Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » wt kwie 14, 2009 20:24

Mam wstępną diagnozę.
Łożysko mechanizmu różnicowego( jakieś stożkowe ) skrzyni biegów( cokolwiek by to nie znaczyło ). Niestety demontaż skrzyni i całkowita rozbiórka. :( Orientacyjny koszt 700-800 PLN



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » śr kwie 15, 2009 22:18

Co do oleju GL o którym pisałem, to polecili mi go panowie w warsztacie. Sam nie wiedziałem co nalać to poradziłem się sąsiadów z warsztatu. Myślałem że naprawiając auta znają sie na tym. Po tym co tu przeczytałem widze że jednak tak nie jest.

I prosze użytkownika quti o wyrozumiałość, a nie odrazu jazda z gróbej rury. Bez nerwów a problem się rozwiąże. :pub:



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » śr kwie 15, 2009 22:20

ŁukaszMan pisze:Co do oleju GL o którym pisałem, to polecili mi go panowie w warsztacie. Sam nie wiedziałem co nalać to poradziłem się sąsiadów z warsztatu. Myślałem że naprawiając auta znają sie na tym. Po tym co tu przeczytałem widze że jednak tak nie jest.

I prosze użytkownika quti o wyrozumiałość, a nie odrazu jazda z gróbej rury. Bez nerwów a problem się rozwiąże. :pub:
tu sie pyta "szuka" najpierw później sąsiadów!! :grin:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr kwie 15, 2009 22:57

ŁukaszMan pisze:Co do oleju GL o którym pisałem, to polecili mi go panowie w warsztacie. Sam nie wiedziałem co nalać to poradziłem się sąsiadów z warsztatu.
jedz do nich teraz na remont skrzyni


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » śr kwie 15, 2009 23:22

powiedzcie czy ten olej bedzie pasił do skrzyni http://www.allegro.pl/item608167102_val ... 0_gl4.html



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » czw kwie 16, 2009 15:56

ŁukaszMan pisze:powiedzcie czy ten olej bedzie pasił do skrzyni http://www.allegro.pl/item608167102_val ... 0_gl4.html

Bedzie, masz tam nawet dobry opis :)

ma byc podobno syntetyk 75W90 GL4 lub GL5/4 byle nie samo GL5
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 15:57 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Arti51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 13, 2006 12:52
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Arti51 » pt kwie 17, 2009 22:47

Witam ponownie
Zna ktoś z Was symbol skrzyni biegów z Golfa IV lub Bory z silnikiem AKL ?



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 17, 2009 22:49

Arti51 pisze:Witam ponownie
Zna ktoś z Was symbol skrzyni biegów z Golfa IV lub Bory z silnikiem AKL ?
może to coś pomoże

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/VW-Gol ... ionen.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości