Schemat wtyczki podpinanej do włacznika świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw maja 13, 2010 13:15

Heh... muszę sobie przemyśleć. Dziaiaj jak padać nie będzie podepnę z aku plus na kabel z matetki i pomierzę. Zobaczę jaki zysk osiągnę na fabrycznej instalacji.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 17:49

Obawiam się że niewielki bo długość (i wiek) kabli oraz stan złączy będzie miał negatywny wpływ. Ja upchnąłem przekaźniki na pasie przednim - oryginalne przewody wykorzystałem jedynie do sterowania przekaźnikami oraz z przekaźnika na lampę (plusy). Masa do każdej z lamp doprowadzona z akumulatora.

Takie podłączenie na tyle poprawiło działanie lamp, że po 2 dniach miałem mały pożar prawej lampy - dosłownie spaliła się najzwyklejsza w świecie żarówka H1 Boscha :grin:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw maja 13, 2010 17:55

tjwasiak pisze:oryginalne przewody wykorzystałem jedynie do sterowania przekaźnikami oraz z przekaźnika na lampę (plusy).
Właśnie tak polecam - poprawa jest ogromna i, tu już do Kolegi Jhosef, nie ma się czego obawiać - jak widać. Żarówka, mimo że niby "Bosch - wiysz co mosz" ( :grin: ), to jednak nie wytrzymała takiej poprawy widoczności i tudzież bezpieczeństwa!



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 17:59

Na szczęście przytopiło mi odbłyśnik Depo, nie oryginalny (bo wcześniej podmieniłem żeby poprawić stan oryginalnego) :smoke:
Mimo swojego wieku (15 lat) - oryginał świeci ciągle lepiej niż pół roczne Depo!!! Dlatego zdecydowanie nie polecam stosowania zamienników lamp!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz maja 16, 2010 20:00

Dzisiaj w końcu zmierzyłem. Podpięcie pod wtykę przy manetce prądu z akku kabelkiem 2,5 mm kw daje spadek około 0,9 do 1 V na lampie (14,1 na aku i kablu 13,15 na żarówce). Jeszcze sobie przemyślę, pomierzę jeszcze raz i założę przekaźniki tak lub inaczej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości