Temperatura otwarcia termostatu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kusiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 09, 2008 15:44
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Kusiu » czw mar 19, 2009 16:36

w mk2 często jest tak, że wskaźnik jest powyżej połowy skali a temperatura w rzeczywistości jest dobra (sam tak miałem w moim poprzednim mk2) Najlepiej kup termostat na którym pisze że temp otwierania to 85st bedziesz miał swoistego rodzaju "pewność" że wskaźnik wskaźnikiem a auto się faktycznie nie przegrzewa... Aha!! Jeżeli termostat to tylko firmy WAHLER!!! Porządna niemiecka firma inne to są już w fabryce wadliwe. Pozdro!


MÓJ MKIII GTI :

Link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2676008#2676008

Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » czw mar 19, 2009 17:50

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Wnioskuje że oryginalnie montowali termostaty na 87* które zaczynają się otwierać w tej temperaturze, w książce o której wspominałem kolo napisał z palca, że ma się zacząć otwierać w 85* (pełne otwarcie 105*) a firma meyle (też niemiecka) produkuje tyle różnych termostatów na różne temperatury do takich samych silników bo ma takie widzimisie i nie ma to znaczenia czy to disel czy benz?



marcintju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob gru 20, 2008 23:07
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: marcintju » czw mar 19, 2009 20:04

termostat możesz sobie kupić (chyba) na jaką temperaturę zażyczysz, ostatnio wymieniałem u siebie bo mój org. np. za szybko się otwierał i złapać 70 stopni to trzeba było trochę poszaleć (silnik 1.0) a z racji że auto używam na krótkich odcinkach dla mnie nie było to komfortową sytuacją- wymieniłem na termostat który otwiera się przy 84 stopniach i już problem z dogrzewaniem znikł, nie mam problemu z przegrzewaniem jakby kto pytał ;)
Spalanie spadło oczywiście.
Najlepiej to wsiąść termostat na wymówienie i sprawdzić ze swoim starym w jednym baniaczku z wodą na palniku który szybciej się otworzy, zdarza się często że parametry jaki podał producent nie zgadzają się z rzeczywistością.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 331 gości