Jak podłączyć te lampki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt mar 17, 2009 10:32

:piwka:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 17, 2009 10:41

Dopisze tyle, że fabrycznie w Vento lampki zapalają się tylko w drzwiach otwieranych, mają masy z trzeciego pinu w krańcówce, z kabla brązowo - żółtego a nie brązowo białego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt mar 17, 2009 10:45

Paweł Marek, no to Vento z którego ja wyciągałem kopertóki miało innaczej :goof:

Ważne że teraz wiemy o jednej i drugiej możliwości podłaczenia.



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » śr mar 18, 2009 15:38

nie zrozumiełem co tu napisaliscie ale oczywosci emzna to zrobic bez zadnego problemu.

otoz jak juz wczesniej ktos napisal plus obajetnie skad waze zeby byl stały.

minus podłanczamu pod wylacznik drzwiowy i

sa tam tzry piny: kolorow nie znam ale mozna sprobowac na kazdym nic si enie stanie
- jedenym doprowadzona jest masa - czyli jeseli tu podlaczymy wszytko si ebedzi sieciec nawet przy zamknietych drzwiach
- drugi to masa przy otwartych drzwiach kierowcy ale puszacza ta mase rozniez na iinne drzwi czyli tez bedzi ewszystko swiecic
- trzeci jest neutralny wychodzi masa ale nie puszcza jej na inne drzwi i tu nalezy podłaczyc ta mase.

mala uwaga u mnie przynajmniej tak bylo ze w drzwiach pasazera nie bylo kabelka do 3 pinu trzeba bylo tam zrobic maly konektorek


Macbu

marcinkoz2910
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:35
Lokalizacja: Pogórze / k. Skoczowa
Kontakt:

Post autor: marcinkoz2910 » czw kwie 02, 2009 23:44

U mnie były same odblaski w drzwiach ale tylko w przednich.

Zrobiłem tak dorobiłem tam instalacje i podświetliłem je dwoma ultra białymi LEDami w ASO VW mają takie już z żarówką co tylko się wpina kostkę do istniejącej instalacji no ale ja jej nie miałem a po co kupować jak można kable pociągnąć i włożyć LEDy i efekt ten sam

Plus zabrałem z zamka centralnego (pneumatycznego 4 pinowa kostka na jednej jest non stop +12V), a mase z krańcówki w drzwiach tylko na ten pin co steruje tylko danymi drzwiami żeby nie było tak że otworze jedne a świeci wszystko ;]


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


[size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194204]Mój Golf[/url] [/b][/size]

[size=150][color=green][b][url=http://www.golf3.pl]Golf 3 Klub Polska[/url] [/b][/color][/size]

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » ndz maja 17, 2009 13:46

Podepnę się pod temat. Jak podłączyć tylne lampki oświetlenia wnętrza, w podsufitkę od Mk4 do Mk3. Chcę żeby świeciły wszystkie po otwarciu jakichkolwiek drzwi? Tylne żeby też miały opcję ręcznego przełączenia na świecące cały czas lub całkowicie wyłączone. Jak podłączę równolegle do przedniej żarówki to pewnie będą świecić przy otwartych drzwiach i będzie się dało je wyłączyć całkowiecie ale czy będzie się je dało włączyć przy zamkniętych drzwiach?



marcinkoz2910
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:35
Lokalizacja: Pogórze / k. Skoczowa
Kontakt:

Post autor: marcinkoz2910 » pn maja 18, 2009 10:35

WICEK

Sprawa wygląda tak jak już założysz lampki to podciągniesz na nie stały plus zabezpieczony bezpiecznikiem i będzie git i tak jedną mase z włącznika co ma się lampka włączać podłączysz na stałą masę czyli prosto na blachę

a drugą mase aktywowaną drzwiami podłączysz na krańcówkę w drzwiach ale musisz zobaczyć (sprawdzić miernikiem) który przewód na krańcówce pracuje ze wszystkim drzwiami


[size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194204]Mój Golf[/url] [/b][/size]

[size=150][color=green][b][url=http://www.golf3.pl]Golf 3 Klub Polska[/url] [/b][/color][/size]

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » pn maja 18, 2009 13:28

Myślałem żeby wpiąć się zamiast do krańcówki to do wtyczki lampki przedniej, możnaby jeszcze wpiąć się za układem opóźniającym wyłączanie po zamknięciu drzwi. Tylko muszę to zrobić tak żeby ręczne przełączanie przedniej lampki nie miało wpływu na świecenie tylnej.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 18, 2009 13:34

wicekdw, tak z ciekawości: ile taka lampka ma styków? 2 czy więcej?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn maja 18, 2009 13:41

3 styki. Masa, plus stały, masa po krańcówce.

Wsadź w miejsce żarówki diody SMD wtedy ładnie zaświeci na biało :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości