zgubilem koncowke do srub zabepieczajacych. co robic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » ndz mar 15, 2009 08:53

jak koledzy radza dospawaj odkrec i wyrzuc, jedno pocieszenie, masz szczescie ze to stalowki a nie alusy i ze tu masz wszystko jak na dloni :bigok: , wieksze pole manewru



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 15, 2009 09:29

Witaj.Wykręć czymkolwiek te śruby,a w sklepach ELLYOTS lub TRAVIS PERKINS bez problemu dostaniesz cały komplet śrub (zwykłych).Ja w jednym z nich kupowałem do Transita,bo na autostradzie pod Londynem prawie koło mi odpadło i trochę śruby wyrobiło.
Będziesz w kraju,to w salonie dostaniesz od ręki te z zabezpieczeniem :bigok:
Żeby te odkręcić,walnij je parę razy młotkiem od czoła,a później kręć jakąś żabką,albo szlifierką zeszlifować z 2ch stron i założyć klucz płaski :hmm:
Pozdrawiam :pub:

P.S. Nie kup z lewym gwintem :rotfl:



memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: memekk222 » ndz mar 15, 2009 12:43

kolego ja juz kilka razy miałem taki problem ze ktos zgubił patent i trzeba odkrecic koło. zawsze pomaga nabicie nasadki od klucza udarowego to sa te twarde czarne nasady. dopasuj jakis np 17 ,18 młotek i nabijaj masz koła stalowe to nic sie nioe stanie i masz łatwe dojscie zeby wbijac.



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz mar 15, 2009 13:51

memekk222 pisze:kolego ja juz kilka razy miałem taki problem ze ktos zgubił patent i trzeba odkrecic koło. zawsze pomaga nabicie nasadki od klucza udarowego to sa te twarde czarne nasady. dopasuj jakis np 17 ,18 młotek i nabijaj masz koła stalowe to nic sie nioe stanie i masz łatwe dojscie zeby wbijac.
Popieram. Nabić i odkręcisz bez problemu. A jak boisz się o swoje fele, to na allegro są fajne śruby za 89 zł. Twardość 10.9. Mam je u siebie. I każdy komplet śrub ma numer nasadki. Zgubisz, to wysyłasz numer i za 20 zł dosyłają Ci taką samą.



Awatar użytkownika
wireks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 07, 2007 00:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wireks » ndz mar 15, 2009 14:15

przeciez te sruby co masz to jakis badziew, w polsce byle gowniarz z osiedla by ci aluski zrobil, pozbadz sie ich i spokoj.


Dieu me pardonnera. C`est son metier.
Bóg mi wybaczy. To jego zawód.

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz mar 15, 2009 16:00

Ja używam tych http://moto.allegro.pl/item575455587_na ... ce_vw.html
Twarde, nie rdzewieją i nie tak łatwo nabić na nie nasadkę, bo ciasno siedzą w gnieździe alusa. No i pasują do ori felg vw. 14, skok gwintu 1,5 i kulisty kształt łba.



Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » ndz mar 15, 2009 23:26

dzieki wielkie wam wszystkim panowie za odpowiedzi :bigok: no i chyba zrobie tak jak mowicie, bopatrzac na wzor tych srub to rzeczywiscie bele czym mozna je odkrecic. autko nie dawno kupilem z tymi srubami no i na szczescie nie bylo alusow, bo pewnie byloby nieco gorzej
wireks pisze:przeciez te sruby co masz to jakis badziew, w polsce byle gowniarz z osiedla by ci aluski zrobil


tez tak stwierdzilem jak je zobaczylem :)
Michaś_1977 pisze:P.S. Nie kup z lewym gwintem
bede dobrze patrzyl :bigok:


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » pn mar 16, 2009 09:47

Są specjalne nakładki WURTH które bez problemy odkręcą każdą śrubę zabezpieczająca :bajer:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pn mar 16, 2009 10:13

Pisałem już kiedyś o tym. U mnie oponiarze mają takie ładne zewnętrzne wykrętaki śrub. Wyglądają jak nasadka, ale od wewnątrz mają taki ładny gwint po lekkim stożku. Skuteczne na 100%, tylko po użyciu śruby do wywalenia :( A tak na marginesie mam do sprzedania używane śruby zabezpieczające McGard (chyba tak się pisze) do mk3. Jeśli kto chce to podam szczegóły na PW.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości