Temperatura płynu chłodniczego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » śr mar 11, 2009 19:39

wiesz nie wiem dokładnie jak jest w twoim silniku z tą odmą dlatego napisałem ze prawdopodobnie tam jest mówisz ze do obudowy filtra powietrza idzie bezpośrednio wężyk od pokrywy zaworów?? Mi ten wężyk łączy sie przy odmie i dopiero odma idzie do obudowy filtra. A termostat ma ci sie otworzyć jak wskazówka będzie tak ponad 80 stopni więc wskaźnik będzie ci pokazywał prawie ze na full temperaturę. wiec jak ci sie otwiera tak jak już dość dobrze przekroczy połowę to termostat jest w porządku.


Mosiek

Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » śr mar 11, 2009 21:05

Kupiłem termostat firmy mayer (innego nie mieli). Założyłem i teraz pokazuje mi tak z mm za środkiem. Nawet mi się teraz wentylek wcześniej załącza. Z tego co napisałeś mosiek2206, wymieniłem dobry termostat na trochę lepszy :crazy: . Jak przyjechała od niemca pokazywała równiutko połowę więc i tak jest lepiej.
Jak mi wyjaśnił gość w sklepie, odma w PN-ce to właśnie ta rórka. A ja się tyle nagłówkowałem #-o
Olej na filtrze to też norma bo z tej odmy leci do obudowy filtra.
Filter paliwa wymieniłem ale nadal się jakby przytyka na jałowym. Może ktoś ma jakieś inne pomysły?
I jeszcze jedno pytanko. Czy to normalne, że pompka paliwa stuka jak pracuje?
Jeszcze mi oświetlenie wnętrza padło kurka wodna i następną mam robotę.



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » śr mar 11, 2009 23:07

To wyczyść ta rurek żeby nie było w niej tego majonezu to będziesz miał chwile spokój z tym olejem w filtrze a ten majonez może być z niedogrzania silnika jak kupowałeś termostat to na jaką temperaturę? może ci ten wskaźnik temperatury źle pokazuje bo połowa to logicznie około 50 może 60 stopni zależy jaka skala wskaźnika wiec coś nie tak włóż jakiś termometr do zbiornika wyrównawczego z płynem i zobacz jaką temperaturę ma płyn jak sie włączy wentylator jak okolice 90 to w porządku a jak inna to jest problem. A co do światła w środku to bezpieczniki jak nie działa wogule jak nie działa tylko przy otwieraniu drzwi a włącznikiem w podsufitce działa to te włączniki w drzwiach nie łącza najczęściej wystarczy wyczyścić.


Mosiek

Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » czw mar 12, 2009 00:46

Rurek wyczyszczony.
Nie mam pojęcia na jaką tęperature jest ten termostat. Wskaźnik tęperatury jest standardowy jak to w zegarach i nie wiem jaką tęperaturę w stopniach pokazuje gdy jest po środku.
Muszę kupić jakiś termometr do 100 stopni i pomierze tą tęperaturę w zbiorniczku.
Światełkiem zajmę się jutro. Pewnie bezpiecznik bo nie świeci wogule. Dzięki za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw mar 12, 2009 00:58

Jak jest na połowie to jest około 90 stopni i tak ma być



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » czw mar 12, 2009 01:10

ja mam prawie na końcu i mierzyłem temperaturę i też mam w porządku dlatego mówię zależy od wskaźnika ja pożyczyłem od mamy termometr taki do wbijania w ciasto i bez problemu zmierzyłem.
PS:
RUREK źle mi sie napisał:) :grin: :grin:


Mosiek

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw mar 12, 2009 01:19

Wszystko możliwe że masz inaczej skalibrowany wskasźnik. Często jeźdzę taką samą jetką i wskaźnik trzyma się na środku może trochę więcej niż za połową i tak według mnie tak jest dobrze



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » czw mar 12, 2009 11:29

Czyli wynika z tego, że wszystko jest ok. Przed wymianą termostatu wskazówka dochodziła prawie do 3/4. Wystarczyło, że postałęm na skrzyżowaniu 2 minuty i zapalała się diotka we wskaźniku. Budziło to mój niepokój :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 431 gości